Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) All All 875,895,548.00 383 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,773,131 2012-02-02 2012-02-02 1710140962012 600-602 A.K.K.PRONAVE paga muaji janar ,shpenz.celular 2012 nr.pun.plan 91 fakt 88
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 298,397 2012-02-02 2012-02-02 1810140962012 600-602 A.K.K.PRONAVE paga muaji janar ,shpenz.celular 2012 nr.pun.plan 91 fakt 88
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,038,264 2012-02-15 2012-02-15 2710140962012 601 A.K.K.PRONAVE sigurime janar 2012
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 703,625 2012-02-15 2012-02-15 27/110140962012 600 A.K.K.PRONAVE sigurime janar 2012
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 626,992 2012-02-15 2012-02-15 26/110140962012 600 A.K.K.PRONAVE tatim janar 2012
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 180,714 2012-02-16 2012-02-21 2810140962012 1014096 602 A.K.K.PRONAVE energji kontrata nr.C256449 fat.muaji janar 2012
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) ALBANIAN MOBILE COMMUNICATION Tirane 8,994 2012-02-16 2012-02-21 2910140962012 602 A.K.K.PRONAVE celular janar 2012
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 77,370 2012-02-16 2012-02-21 3010140962012 602 A.K.K.PRONAVE telefon fat.muaji janar 2012
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 143,850 2012-02-23 2012-02-28 1910140962012 602 A.K.K.PRONAVE posta fat.muaji dhjetor 2011 janar 2012
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 11,100 2012-02-23 2012-02-28 2410140962012 602 A.K.K.PRONAVE bl.dok.vul etj Up.15 dt.10.02.12 pv dt.10.02.12 fat.49 dt.10.02.12 fh6 dt.10.02.12 up.14 dt. 07.02.12 pv dt.07.02.12 Ma.10207618418 fh.5 dt.07.02.12 up.6 dt.19.01.12 pv dt.16.01.12 MA 85 dt.26.01.12 fh.3 dt.16.01.12
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) ABCOM Tirane 39,000 2012-02-23 2012-02-28 2010140962012 602 A.K.K.PRONAVE internet Up.3 dt.03.01.12 pv dt.26.01.12 kontrate ne vazhdim nr.4 dt.03.01.12 fat.dt.26.01.12 kodi i klientit 20423
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) DEA SECURITY Tirane 159,900 2012-02-24 2012-02-28 2110140962012 602 A.K.K.PRONAVE roje private Up.1 dt.03.01.12 Pv dt.31.01.01shtese kontrate nr.2 dt.03.01.12 fat.124 dt.31.01.12
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,841,464 2012-03-01 2012-03-02 3110140962012 600-602 A.K.K.PRONAVE paga muaji shkurt ,shpenz celulari 2012 nr.pun.plan 91 fakt 89
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 310,102 2012-03-01 2012-03-02 3210140962012 600-602 A.K.K.PRONAVE paga muaji shkurt ,shpenz transporti 2012 nr.pun.plan 91 fakt 89
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) LAURETA PLEPI Tirane 8,000 2012-02-24 2012-03-13 2210140962012 602 A.K.K.PRONAVE rip. kondic Up.13 dt.06.02.12 pv 3&4 dt.06.02.12 fat.12 dt.06.12.12
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) SIGMA VIENNA INSURANCE GROUP Tirane 14,600 2012-02-24 2012-03-13 2510140962012 602 A.K.K.PRONAVE sig.auto Up.16 dt.10.02.12 pv dt.13.02.12 fat.6222 dt.10.02.12
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 709,654 2012-03-13 2012-03-15 33/110140962012 600 A.K.K.PRONAVE sigurime shkurt 2012
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 632,858 2012-03-13 2012-03-15 3410140962012 600 A.K.K.PRONAVE tatim shkurt 2012
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,047,084 2012-03-13 2012-03-19 3310140962012 601 A.K.K.PRONAVE sigurime shkurt 2012
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 427,561 2012-07-02 2012-07-02 10710140962012 600-606 A.K.K.PRONAVE paga muaji qershor shpenz transp 2012 nr.pun.plan 91 fakt 91
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,634,381 2012-07-02 2012-07-02 10610140962012 600-602 A.K.K.PRONAVE paga muaji qershor shpenz celulari 2012 nr.pun.plan 91 fakt 91
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 179,500 2012-06-22 2012-07-13 10210140962012 602 A.K.K.PRONAVE DIETA LIST PAGES QERSHOR 2012
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) ETMOND SALLAKU Tirane 25,000 2012-06-22 2012-07-13 10110140962012 602 A.K.K.PRONAVE MAT NDRICIMI UP NR 42 DT 28/5/2012 PV DT 28/5/2012 FAT NR 34 DT 29/5/2012 FH DT 29/5/2012
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 74,900 2012-06-22 2012-07-13 10310140962012 602 A.K.K.PRONAVE RIP FOTOKOPJE UP NR 40 DT 24/5/2012 PV DT 24/5/2012 FAT NR 581 DT 24/5/2012
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) ABCOM Tirane 78,000 2012-06-26 2012-07-13 10510140962012 602 A.K.K.PRONAVE interneti,kontr vazh 4 d3/1/12,fat 105220718 d 20/6/12
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,915,016 2012-04-03 2012-04-03 4110140962012 600-602 A.K.K.PRONAVE paga muaji mars ,shpenz celulari 2012 nr.pun.plan 91 fakt 90
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 316,196 2012-04-03 2012-04-03 4210140962012 600-602 A.K.K.PRONAVE paga muaji mars ,shpenz celulari,shpenz,transport 2012 nr.pun.plan 91 fakt 90
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 644,280 2012-04-10 2012-04-10 5210140962012 600 A.K.K.PRONAVE tatim mars 2012
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 1,068,742 2012-04-10 2012-04-10 52/10140962012 601 A.K.K.PRONAVE sigurime mars 2012
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 723,670 2012-04-10 2012-04-10 52110140962012 600 A.K.K.PRONAVE sigurime mars 2012
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 172,501 2012-04-02 2012-04-12 3810140962012 1014096 602 A.K.K.PRONAVE energji kontrata nr.C256449 fat.muaji shkurt 2012
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) INFOSOFT OFFICE SHA Tirane 202,000 2012-04-04 2012-04-12 4510140962012 602 A.K.K.PRONAVE kancelari Up.26 dt.19.03.12 pv 3&4 dt.20.03.12 fat. dt.23 fh.9 dt.23.03.12
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) ABCOM Tirane 39,000 2012-04-03 2012-04-12 44/1014096/2012 602 A.K.K.PRONAVE internet kontrate 4 dt.03.01.12 ne vazhdim fat.19.03.12 pv dt.19.03.12 kodi i klientit 20423
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 79,212 2012-04-02 2012-04-12 35/ 10140962012 602 A.K.K.PRONAVE posta fat.muaji shkurt 2012
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) KUID Tirane 181,000 2012-04-04 2012-04-12 4310140962012 602 A.K.K.PRONAVE karburant Up.23 dt.15.03.12 pv 3&4 dt.15.03.12 fat.425 dt.15.03.12 fh.8 dt.15.03.12
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 48,500 2012-04-02 2012-04-12 3710140962012 602 A.K.K.PRONAVE dieta te brendeshme Urdhri nr.711/2 dt.03.02.2011 sipas listpageses bashkangjitur
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) DEA SECURITY Tirane 30,946 2012-04-02 2012-04-12 3610140962012 602 A.K.K.PRONAVE roje private shtese kontrate nr.2 dt.03.01.12 fat.131 dt.29.02.12
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 79,806 2012-04-02 2012-04-12 4010140962012 602 A.K.K.PRONAVE telefon fat.muaji shkurt 2012
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) CEZ SHPERNDARJE Tirane 123,808 2012-04-11 2012-04-18 5610140962012 1014096 602 A.K.K.PRONAVE energji kontrata nr.C256449 fat.muaji mars 2012
Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave (3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 81,030 2012-04-11 2012-04-18 5310140962012 602 A.K.K.PRONAVE posta fat.muaji mars 2012