Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
Agjencia e Falimentit (3535) All All 8,711,291.00 124 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Agjencia e Falimentit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 39,431 2012-07-02 2012-07-02 1710141022012 600 Agjens.Mbikq.Falimentit Paga qershor 2012 Nr.punonjesve plan 8 fakt 6
Agjencia e Falimentit (3535) BANKA E TIRANES Tirane 302,626 2012-07-02 2012-07-02 1610141022012 600 Agjens.Mbikq.Falimentit Paga qershor 2012 Nr.punonjesve plan 8 fakt 6
Agjencia e Falimentit (3535) KEMINET Tirane 81,600 2012-06-26 2012-07-13 1510141022012 602 Agjens.Mbikq.Falimentit konf logo,up 25/2 d 4/6/12,pv 4/6/12,fat 271 d 4/6/12 s 00875271
Agjencia e Falimentit (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 185 2012-06-26 2012-07-13 1410141022012 602 Agjens.Mbikq.Falimentit tel,kod ab 47152,fat 1/6/12 s109191820
Agjencia e Falimentit (3535) BANKA CREDINS Tirane 6,890 2012-05-10 2012-05-11 210141022012 600 Agjens.Mbikq.Falimentit Paga mars-prill 2012 Nr.punonjesve plan 8 fakt 6
Agjencia e Falimentit (3535) BANKA E TIRANES Tirane 201,466 2012-05-10 2012-05-11 110141022012 600 Agjens.Mbikq.Falimentit Paga mars-prill 2012 Nr.punonjesve plan 8 fakt 6
Agjencia e Falimentit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 24,913 2012-05-17 2012-05-17 510141022012 600 Agjens.Mbikq.Falimentit sigurime punemarresi muaji prill 2012
Agjencia e Falimentit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 18,546 2012-05-17 2012-05-17 410141022012 600 Agjens.Mbikq.Falimentit tatim page muaji prill 2012
Agjencia e Falimentit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 37,148 2012-05-17 2012-05-17 5/110141022012 601 Agjens.Mbikq.Falimentit sigurime punedhenesi muaji prill 2012
Agjencia e Falimentit (3535) BANKA E TIRANES Tirane 302,626 2012-06-04 2012-06-04 810141022012 600 Agjens.Mbikq.Falimentit Paga maj 2012 Nr.punonjesve plan 8 fakt 6
Agjencia e Falimentit (3535) AULIVIA Tirane 66,330 2012-05-23 2012-06-06 510141022012 602 Agjens.Mbikq.Falimentit Bl.kancelari Up.9 dt.11.05.12 pv 4 dt.14.05.12 pv dt.15.05.12 fat.183 dt.18.05.12 fh.1 dt.18.05.12
Agjencia e Falimentit (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 33,280 2012-05-30 2012-06-08 710141022012 602 Agjens.Mbikq.Falimentit Mat.elektronike Up.11 dt.24.05.12 pv dt.24.05.12 fat.2239 dt.24.05.12 fh.3 dt.24.05.12
Agjencia e Falimentit (3535) JUPITER COMPUTER SYSTEMS Tirane 39,200 2012-05-28 2012-06-08 610141022012 602 Agjens.Mbikq.Falimentit toner printeri Up.10 dt.24.05.12 pv dt.24.05.12 fat.2238 dt.24.05.12 fh.2 dt.24.05.12
Agjencia e Falimentit (3535) FIQIRI HYSA / TIRANE Tirane 5,500 2012-06-12 2012-06-22 910141022012/ 602 Agjens.Mbikq.Falimentit rip xhami up nr 14 dt 4/6/2012 pv dt 4/6/2012 fat dt 4/6/2012 fh dt 4/6/2012
Agjencia e Falimentit (3535) NIKO MERKAJ Tirane 15,000 2012-06-19 2012-06-29 1310141022012 602 Agjens.Mbikq.Falimentit rip grila up nr 17 dt 18/6/2012 pv dt 18/6/2012 fat nr 37 dt 18/6/2012 fh dt 18/6/2012
Agjencia e Falimentit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 45,658 2012-08-01 2012-08-02 3210141022012 600 Agjens.Mbikq.Falimentit Paga korrik 2012 Nr.punonjesve plan 8 fakt 6
Agjencia e Falimentit (3535) KOHA JONE Tirane 32,000 2012-07-25 2012-08-02 2610141022012 2 Agjens.Mbikq.Falimentit GAZEA,FAT 171 D 17/7/12
Agjencia e Falimentit (3535) BANKA E TIRANES Tirane 302,203 2012-08-01 2012-08-02 3110141022012 600 Agjens.Mbikq.Falimentit Paga korrik 2012 Nr.punonjesve plan 8 fakt 6
Agjencia e Falimentit (3535) ALFRED ALI QOKU Tirane 5,300 2012-07-26 2012-08-03 2810141022012 602 Agjens.Mbikq.Falimentit MAT PASTRIMI UP 16 DT 12.06.2012 PV 24.07.2012 FAT 14 DT 24.07.2012 S 000154
Agjencia e Falimentit (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 554 2012-07-26 2012-08-03 2910141022012 602 Agjens.Mbikq.Falimentit CEL FAT 109202527
Agjencia e Falimentit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 56,000 2012-07-26 2012-08-03 241014102 602 Agjens.Mbikq.Falimentit honorare kontr 18.07.2012 list pag mb 10%tat ne burim
Agjencia e Falimentit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 14,000 2012-07-26 2012-08-03 2710141022012 602 Agjens.Mbikq.Falimentit honorare kontr 18.07.2012 list pag mb 10%tat ne burim per SHERIF BUNDO
Agjencia e Falimentit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 14,000 2012-07-26 2012-08-03 2310141022012 602 Agjens.Mbikq.Falimentit honorare kontr 18.07.2012 list pag mb 10%tat ne burim per ARTAN HAJDARI
Agjencia e Falimentit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 14,000 2012-07-26 2012-08-03 2510141022012 602 Agjens.Mbikq.Falimentit honorare kontr 18.07.2012 list pag mb 10%tat ne burim
Agjencia e Falimentit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 14,000 2012-07-27 2012-08-03 3010141022012 600 Agjens.Mbikq.Falimentit honorare k 18.7.12 lp 26.7.12
Agjencia e Falimentit (3535) LLAKI TRANS Tirane 149,600 2012-08-14 2012-08-17 3510141022012 602 Agjens.Mbikq.Falimentit trajnim salle konferencash urdher nr 20/1 dt 17/7/2012 fat nr 129 dt 28/7/2012 seri 86747118
Agjencia e Falimentit (3535) AULIVIA Tirane 7,960 2012-08-28 2012-08-30 4110141022012 602 Agjens.Mbikq.Falimentit KANCELARI,FAT 257 D 18/7/12 S 00641257,URDHER 18/7/12,PV 18/7/12
Agjencia e Falimentit (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 1,632 2012-08-28 2012-08-30 4210141022012 602 Agjens.Mbikq.Falimentit CEL FAT korrik 2012
Agjencia e Falimentit (3535) H E K L A Tirane 15,000 2012-09-20 2012-09-24 4810141022012 602 Agjens.Mbikq.Falimentit PUBLIKIME KONTRATE 44/1 DT 5.09.2012 FAT 76 DT 10.09.2012
Agjencia e Falimentit (3535) PLUS COMMUNICATION Tirane 1,406 2012-09-20 2012-09-24 4910141022012 602 Agjens.Mbikq.Falimentit TELEFON FAT DT .09.2012 SERI 109239493
Agjencia e Falimentit (3535) MUZA Tirane 38,400 2012-09-20 2012-09-24 5110141022012 602 Agjens.Mbikq.Falimentit Bl.DOSJE FAT 187 DT 12.09.2012 FH 35 DT 12.09.2012 UP 34 DT 12.09.2012 PV DT 12.09.2012
Agjencia e Falimentit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 100,800 2012-09-25 2012-09-28 5310141022012 602 Agjens.Mbikq.Falimentit honorare urdher nr 37 dt 18/9/2012 list pages gusht 2012
Agjencia e Falimentit (3535) RILINDJA DEMOKRATIKE Tirane 60,000 2012-09-25 2012-09-28 5210141022012 Agjens.Mbikq Falimentit .publikim njoftim gazete
Agjencia e Falimentit (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 11,200 2012-09-25 2012-09-28 5410141022012 Agjens.Mbikq.tatim honoraresh
Agjencia e Falimentit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 48,238 2012-09-05 2012-09-05 4410141022012 600 Agjens.Mbikq.Falimentit Paga gusht 2012 Nr.punonjesve plan 8 fakt 6
Agjencia e Falimentit (3535) BANKA E TIRANES Tirane 317,472 2012-09-05 2012-09-05 4310141022012 600 Agjens.Mbikq.Falimentit Paga gusht 2012 Nr.punonjesve plan 8 fakt 6
Agjencia e Falimentit (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 46,823 2012-10-01 2012-10-02 5610141022012 602 Agjens.Mbikq.PAGE BORDERO SHTATOR 2012 PL 8 F 7
Agjencia e Falimentit (3535) BANKA E TIRANES Tirane 307,419 2012-10-01 2012-10-02 5510141022012 602 Agjens.Mbikq.PAGE BORDERO SHTATOR 2012 PL 8 F 7
Agjencia e Falimentit (3535) EROL.CO SHPK Tirane 20,000 2012-10-05 2012-10-08 1210141022012 Agjens.Mbikq.mirem zyrash up nr 13 dt 15/6/2012 pv dt 31/5/2012 fat nr 89 dt 1/6/2012
Agjencia e Falimentit (3535) AULIVIA Tirane 5,400 2012-10-09 2012-10-15 5710141022012 602 Agjens.Mbikq.Falimentit kancelari up nr 36/1 dt 18/9/2012 pv dt 18/9/2012 fat nr 416 dt 4/10/2012 fh dt 4/10/2012