Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
(T) Agjente Tatimore Jobuxhetore (3535) All All 1,677,922.00 11 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
(T) Agjente Tatimore Jobuxhetore (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 100,291 2012-03-13 2012-03-30 210800012012 604 Keshilli Kombetar i Radiotelevizionit ,agjent tatimor urdhe 60 dt 13.3.2012
(T) Agjente Tatimore Jobuxhetore (3535) BANKA CREDINS Tirane 198,021 2012-03-13 2012-03-30 1010800012012 604 Keshilli Kombetar i Radiotelevizionit ,agjent tatimor urdhe 60 dt 13.3.2012
(T) Agjente Tatimore Jobuxhetore (3535) BANKA CREDINS Tirane 249,622 2012-12-03 2012-12-12 610800012012 604 Keshilli Kombetar i Radiotelevizionit ,agjent tatimor urdhe 267 dt 3.12.2012
(T) Agjente Tatimore Jobuxhetore (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 35,825 2012-12-03 2012-12-12 510800012012 604 Keshilli Kombetar i Radiotelevizionit ,tatim agjent tatimor urdhe 267 dt 3.12.2012
(T) Agjente Tatimore Jobuxhetore (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 72,803 2012-12-03 2012-12-12 410800012012 604 Keshilli Kombetar i Radiotelevizionit ,agjent tatimor urdhe 267 dt 3.12.2012
(T) Agjente Tatimore Jobuxhetore (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 184,509 2013-05-22 2013-05-23 210800012013 AUTORITETI I MEDIAVE AUDIOVIZIVE 604 agjent tatimor urdher 78 dt 10.05.13 lista
(T) Agjente Tatimore Jobuxhetore (3535) BANKA CREDINS Tirane 356,014 2013-05-22 2013-05-23 110800012013 AUTORITETI I MEDIAVE AUDIOVIZIVE 604 agjent tatimor urdher 78 dt 10.05.13 lista
(T) Agjente Tatimore Jobuxhetore (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 60,058 2013-05-22 2013-05-23 310800012013 AUTORITETI I MEDIAVE AUDIOVIZIVE 604 tatim agjent tatimor urdher 78 dt 10.05.13 lista
(T) Agjente Tatimore Jobuxhetore (3535) BANKA CREDINS Tirane 331,667 2013-12-16 2013-12-17 410800012013 AUTORITETI I MEDIAVE AUDIOVIZIVE 604 agjent tatimor urdher 271dt 10.12.13 lista
(T) Agjente Tatimore Jobuxhetore (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 47,034 2013-12-16 2013-12-17 510800012013 AUTORITETI I MEDIAVE AUDIOVIZIVE 604 agjent tatimor urdher 271dt 10.12.13 lista
(T) Agjente Tatimore Jobuxhetore (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 42,078 2013-12-16 2013-12-17 610800012013 AUTORITETI I MEDIAVE AUDIOVIZIVE 604 tatim i agjent tatimor urdher 271dt 10.12.13 lista
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >