Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All VLLAZNIA NDERTIM I.S All 243,498,302.00 63 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Klos (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 16,434,857 2013-06-10 2013-06-14 10726540012013 Bashk. Klos (2654001) Lik. Dif. Situac. progr. Nr.III "Sist. asf. rruge te brendshme te qyt. Klos".Fat.Nr.365 Dt.11.03.2013 & Fat.Nr.377 Dt.02.06.2013.
Komuna Klos (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 21,590,295 2013-06-10 2013-06-17 10826540012013 Bashk. Klos (2654001) Lik. Dif. Situac. progr. Nr.III "Sist. asf. rruge te fsh. Dars".Fat.Nr.368 Dt.08.04.2013 & Fat.Nr.375 Dt.02.06.2013.
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) VLLAZNIA NDERTIM I.S Shkoder 2,747,455 2013-06-12 2013-06-19 11510060772013 DREJTORIA E RAJONIT VERIOR SHKODER FAT NR 05446138,6137 DT. 08.04 DHE10.05.2013
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) VLLAZNIA NDERTIM I.S Shkoder 5,288,016 2013-06-12 2013-06-19 11310060772013 DREJTORIA E RAJONIT VERIOR SHKODER FAT NR 05446134 NT. 10.04.2013, FAT. 05446136 DT. 06.05.2013
Komuna Lis (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 5,514,275 2013-06-12 2013-06-19 10426510012013 Komuna Lis (2651001) Lik. Dif. Situac. prog. Nr.IV "Ndert. ujesjellesi Fsh. Shoshaj Lis".Fat.Nr.380 Dt.04.06.2013.
Komuna Lis (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 1,963,752 2013-06-13 2013-06-20 10526510012013 Komuna Lis (2651001) Lik. Situac. perf. "Riparime rruge lokale te brendshme".Fat.Nr.374 Dt.02.06.2013.
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) VLLAZNIA NDERTIM I.S Shkoder 2,714,256 2013-07-08 2013-09-23 15410060772013 DREJTORIA E RAJONIT VERIOR SHKODER FAT. 05446112 DT. 31.012.2012,FAT. 05446113 DT. 03.02.2013, FAT. 02269205 DT. 03.03.2013
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) VLLAZNIA NDERTIM I.S Shkoder 1,750,176 2013-07-08 2013-09-23 15510060772013 DREJTORIA E RAJONIT VERIOR SHKODER FAT. 02269541 DT. 15.10.2012,FAT. 02269201 DT. 01.11.2012, FAT. 05446105 DT. 01.12.2012
Komuna Klos (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 540,526 2013-08-20 2013-10-17 16626540012013 Bashk. Klos (2654001) Lik. Garanci punime objekti "Rik. i kanalit vadites Dars-Klos-Mat".
Bordi i Kullimit Diber - Mat (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 239,643 2013-09-09 2013-10-17 13910050752013 Bordi Kullimit (1005075) Lik.5%garanci Objekt " Pastri kolektorit Fush- Vajkal Bulqiz"Certifikat Perf.Marrje Dorezim"
Nd-ja Ruget Rurale (0606) VLLAZNIA NDERTIM I.S Diber 360,144 2013-10-08 2013-10-24 872046012 2013 Rr.rurale 2046012 blerje skorje dhe krip kont. nr.348 date 26.09.13 fat nr.389 dat10.09.13shtator 2013
Komuna Macukull (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 3,519,922 2013-09-27 2013-10-24 11526500012013 K.Macukull (2650001) Lik. Situac.Perfund.Dt.15.08.2013-26.08.2013"Objekt.Rikonst.Ujesj.Macukull" fat.Nr.385 Dt.26.08.2013 Urdh.Prok.Nr.1Dt.15.08.2012
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) VLLAZNIA NDERTIM I.S Shkoder 2,153,688 2013-10-07 2013-10-24 221100610772013 DREJT E RAJONIT VERIOR SHKODER FAT 05446150 DT. 01.08.2013
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) VLLAZNIA NDERTIM I.S Shkoder 1,263,192 2013-11-20 2013-11-20 26410060772013 1006077 DREJ RAJONIT VERIOR SHKODER FT 05446135 dt 04.04.2013
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) VLLAZNIA NDERTIM I.S Shkoder 2,646,312 2013-11-21 2013-11-21 27310060772013 DREJT E RAJONIT VERIOR SHKODER FAT NR 022269208 date 1.09.2013
Komuna Suc (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 623,200 2013-12-30 2013-12-31 22226520012013 Komuna Suç (2652001) Lik. Situac. perf. Objekt "Mirmbajtje dhe rip. te rrugeve te brendshme ne fsh. e Komunes".Fat.Nr.404 Dt.06.12.2013.
Komuna Xiber (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 181,801 2013-11-25 2013-12-02 17026550012013 Komuna Xiber (2655001) Lik. Garanci punime te Obje. "Rik. i rrugeve auto. dhe urave ne fsh. e komunes".
Nd-ja Ruget Rurale (0606) VLLAZNIA NDERTIM I.S Diber 274,066 2013-12-12 2013-12-16 121.20460122013 RR.RURALE 2013lik 5% garanci punimesh ndret. murmbajtes sek.Bulqize
Nd-ja Ruget Rurale (0606) VLLAZNIA NDERTIM I.S Diber 292,156 2013-12-12 2013-12-16 12220460122013 RR.RURALE 2013lik 5% garanci punimesh ndret. murmbajtes sek.Burrel
Komuna Klos (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 8,436,788 2013-12-18 2013-12-19 27626540012013 Bashk. Klos (2654001) Lik. Situac. perf. progr. Objekti "Nde. i Ujesj. te ri te qytetit Klos".Fat.Nr.398 Dt.04.11.2013.
Drejtoria e Rajonit Verior (Shkoder) (3333) VLLAZNIA NDERTIM I.S Shkoder 179,632 2013-12-23 2013-12-24 31810060772013 DREJ RAJONIT VERIOR SHKODER FATURE NR 05446144 DT. 04.05.2013
Komuna Derjan (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 1,182,271 2013-12-12 2013-12-18 15926490012013 Komuna Derjan (2649001) Lik. Situac. Nr.1 objekt Riparime rruge te brendshme ne fsh. e komunes.Lik. pjesor Fat.Nr.401 Dt.04.12.2013.
Komuna Lis (0625) VLLAZNIA NDERTIM I.S Mat 124,966 2013-12-17 2013-12-18 26326510012013 Komuna Lis (2651001) Lik. Shpenz. per situat. te vesht.(Emergj. Civile ne rruge).Fat.Nr.402 Dt.05.12.2013.Urdh. Prok. Nr.13 Dt.27.11.2013.