Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All UNIVERS - ALB All 977,542,902.00 58 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Spitali Fier (0909) UNIVERS - ALB Fier 14,973,552 2013-07-09 2013-08-27 24710130172013 DIALIZA QERSHOR 2013 SPITALI FIER
Spitali Fier (0909) UNIVERS - ALB Fier 14,905,737 2013-08-21 2013-08-27 30010130172013 DIALIZE KORRIK 2013 SPITALI FIER
Spitali Fier (0909) UNIVERS - ALB Fier 14,851,485 2013-09-09 2013-09-20 32610130172013 DIALIZA GUSHT 2013 SPITALI FIER
Qendra e Formimit Policor Tirane (3535) UNIVERS - ALB Tirane 3,000,000 2013-09-30 2013-10-01 13910160032013 Qendra e Form.Policor ndihme ekonomike VKM 615 24.07.2013 urdher DPP 370 11.09.2013
Spitali Fier (0909) UNIVERS - ALB Fier 14,824,359 2013-10-08 2013-10-09 36910130172013 DIALIZA SHTATOR 2013 SPITALI FIER
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) UNIVERS - ALB Tirane 11,296,000 2013-09-10 2013-10-17 28910130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE,SHPENZIME KURIMI BERTI XHAMBAZI,VKM 633 D 31/7/13,FAT 2AB/060890 S 09601355
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) UNIVERS - ALB Tirane 840,000 2013-10-09 2013-10-24 32810130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE,SHPENZIME KURIMI,VKM 593 D 10/7/13,SHKRESE 10642/2 D 20/8/13,FAT 116226082 D 13/9/13
Spitali Ushtarak (3535) UNIVERS - ALB Tirane 10,285,823 2013-10-24 2013-10-25 25910131042013 602,SPITALI I TRAUMES, dialize,kontr riv 26/1 d 25/2/13,urdher 26/2 d 25/2/13 per zbatim kontr ,akt rin 26/1 d 25/2/13,fat 91000169 d 31/1/13
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNIVERS - ALB Tirane 17,000,000 2013-10-18 2013-10-21 62610130492013 QSUT 602 sh hemodialize kontr v 2465/6 dt 22.06.12 ft 116236906 dt 30.09.13 ser 116236906
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNIVERS - ALB Tirane 27,000,000 2013-09-04 2013-09-10 57010130492013 1013049 QSUT sh hemodialize kontv 2465/6 dt 22.06.12 ft 91000143 dt 30.9.12 ser 86449123 fat 069133 dt 30.6.13 s 05756726
Spitali Fier (0909) UNIVERS - ALB Fier 14,987,115 2013-11-06 2013-11-13 41110130172013 DIALIZ TETOR 2013 SPITALI FIER
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNIVERS - ALB Tirane 20,000,000 2013-11-13 2013-11-14 66710130492013 QSUT sh hemodialize kontv 2465/6 dt 22.06.12 ft 116258909 dt 31.10.13 ser 116258909
Spitali Ushtarak (3535) UNIVERS - ALB Tirane 10,079,556 2013-11-08 2013-11-15 31610131042013 602,SPITALI I TRAUMES, dialize,kontr riv 26/1 d 25/2/13,FAT 91000173 D 28/2/13 S 05756704,AKT RAK 28/2/13
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) UNIVERS - ALB Tirane 2,765,000 2013-12-30 2013-12-31 41110130012013 602,MINISTRIA SHENDETESISE, shpenzime kurimi Mirian hakani vkm 1087 dt 26.12.13 lista 30.12.13 kerk 30.12.13 ft ser 116277566 dt 27.11.13 ,116277777 dt 27.11.13
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNIVERS - ALB Tirane 15,000,000 2013-12-19 2013-12-20 65710130492013 QSUT sh hemodialize kontv 2465/6 dt 22.06.13 ft 116279242 dt 30.11.13
Spitali Fier (0909) UNIVERS - ALB Fier 14,602,419 2013-12-16 2013-12-18 47210130172013 DIALIZA NENTOR 2013 SPITALI FIER
Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNIVERS - ALB Tirane 946,080 2013-12-12 2013-12-17 71510130492013 QSUT 602sh hemodialize kontrv 2465/6 dt 22.06.12 ft 116281723 dt 4.12.13 ser 116281723
Spitali Ushtarak (3535) UNIVERS - ALB Tirane 10,670,854 2013-12-16 2013-12-17 35510131042013 602,SPITALI I TRAUMES, dialize,kontr riv 26/1 d 25/2/13,FAT 2013/011525 d 31/3/13 s 05756708,akt rak 1/4/13