Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All SERVIS AUTO 2000 All 12,954,954.00 55 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Gjykata e larte (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 193,320 2012-10-22 2012-10-24 24910290412012 1029041 GJYKATA E LARTE 602 bl pjese kembimi kontr nr 9/10 dt 23.07.2012 fat nr 461 dt 21.09.2012 fh nr 102 dt 25.09.2012
Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 86,400 2012-10-22 2012-10-26 17910290012012 1029001 602 Zyra e Administrimit Buxheti rip makine up nr 31 dt 1.10.2012 pv dt 5.10.2012 fat nr 491 dt 8.10.2012 sr 04925863
Gjykata e larte (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 281,520 2012-11-06 2012-11-14 26510290412012 GJYKATA E LARTE bl pjese makine kontr dt 9/10 dt 23.07.2012 fat nr 489 dt 4.10.2012 fh nr 105 dt 16.10.2012
Gjykata e larte (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 160,680 2012-11-08 2012-11-21 27110290412012 GJYKATA E LARTE pjese kembimi kontr nr 9/10 dt 23.07.2012 fat nr 529 dt 29.09.2012 fh nr 110 dt 29.10.2012
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 168,000 2012-11-07 2012-11-21 219 1073001 2012 KQZ sherb mirembajtje up 18 dt 21.08.2012 pv 01.09.2012 fat 4 dt 01.09.2012 fat 03787756 dt 09.09.2012 up 17 dt 21.08.2012/01.09.2012 fat 03787757 dt 09.09.2012
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Tirane (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 156,000 2012-11-08 2012-11-22 8110161002012 Drej.Raj.Kufi.Migra pjese kembimi fat 546 05.11.2012 fh 26 05.11.2012
Reparti Policise "Renea" Tirane (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 157,080 2012-11-09 2012-11-30 190101600920121 RENEA mirmbajtje mjete transporti kont vazhd 14/7 08.05.2012 fat 522,523,524,525 24.10.2012
Administrata Qendrore SHKP (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 240,000 2012-11-09 2012-11-30 2321025085/2012 602 SHKP RIP PJESE KEMBIMI + riparim makine ur pr. nr 28 dt 22.10.2012 pv. 22.10.212 fat 512 , 513 dt 23.10.212 ser. 4925884,04925885
Laboratori i barnave (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 240,120 2012-08-21 2012-08-21 12410130562012 602 QENDRA KOMBETARE KONTROLLIT BARNAVE RIP MIREMBAJT MAKINE KONT NE VQAZHD 9/17 DT 14.05.12 FAT 351 DT 130.07.3 SR 03787771
Reparti Policise "Renea" Tirane (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 347,400 2012-08-17 2012-08-21 14310160092012 602-RENEA mirmbajtje mjete transporti kont vazhd 14/7 08.05.2012 fat 382,383,384,14.08.2012
Administrata Qendrore SHKP (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 77,400 2012-06-06 2012-06-11 12310250852012 602 SHKP SHERBIM KAROATREC UR . PR. NR 664/1 DT 9.4.212 PV.M 9.4.2012 FAT. 244 DT 31.5.212 SER. 02730614
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 60,000 2012-04-20 2012-04-25 8510730012012 602 kqz sherb mirembajtje automjeti up 7 dt 19.03.2012 pv 20.03.2012 pv 4 dt 20.03.2012 fat 01172839 dt 21.03.2012 up 8 dt 19.03.2012 pv 3 dt 20.03.2012 fat 01172838 dt 21.03.2012
Gjykata e larte (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 56,520 2012-04-19 2012-04-25 71 1029041 2012 602 GJYKATA E LARTE" Shpenzime pjese kembimi fat 145 dt 02.04.12 seri 02730515
Prokuroria e rrethit TIrane (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 75,240 2012-04-24 2012-04-25 5710280022012 602 Prokuroria e Rrethit. miremb makine rip up 1 dt 24.01.12 pv3.4 dt 24.01.12 ft 13 dt 24.01.12 ser 01162032
Aparati Zyres Admin.Buxh.Gjyqesor (3535) SERVIS AUTO 2000 Tirane 47,880 2012-04-24 2012-04-25 8610290412012 602 GJYKATA E LARTE" pjese kembimi makine kon.shtese 57/15,17.02.2012,f163,11.04.2012,s02730533,fh27,11.04.2012,