Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALLIDAGU All 5,614,866.00 46 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Drejtoria e SHIK Fier (0909) ALLIDAGU Fier 6,360 2013-11-01 2013-11-14 11010180092013 SH.I.SH. Fier pagese per filtra
Agjencia Sherbimit Arkeologjik (3535) ALLIDAGU Tirane 55,800 2013-11-08 2013-11-15 12310120852013 1012085,AGJENSIA SHERBIMIT ARKEOLOGJIK rip automjeti urdher prok 17 dt 28.10.2013, pv emergj 4, ft 377 dt 26.10.2013, seri 09741370, pv 25.10.2013
Drejtoria e SHIK Fier (0909) ALLIDAGU Fier 62,400 2013-12-06 2013-12-09 12310180092013 SH.I.SH. Fier pjese kembimi
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) ALLIDAGU Vlore 8,400 2013-12-11 2013-12-12 2361016107 2013 BLERJE BATERI D.KUFIRIT 1016107
Bashkia Sarande (3731) ALLIDAGU Sarande 84,000 2013-12-24 2013-12-26 66121380012013 RIPARIM AUTOMJETI NGA BASHKIA
Nd-ja Komunale Banesa (3737) ALLIDAGU Vlore 218,041 2013-12-09 2013-12-10 12521460172013 PJES KEMBIMI KOMUNALE 2146017 FAT 328-327 DT 25.07.2013