Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All NEW OFFICE ALBANIA All 13,957,550.00 79 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Avokati i Shtetit (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 123,624 2013-04-09 2013-04-10 8110140582013 AVOKATURA E SHTETIT kancelari up nr 1 dt 25/2/2013 oferta dt 5/3/2013 fat dt 13/3/2013 fh dt 13/3/2013
Garda e Republike Tirane (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 269,780 2013-04-12 2013-04-15 13410160042013 Garda e Republikes kancelari up 239 24.01.2013 fat 59 28.02.2013 fh 1 26.02.2013
Qarku Durres (0707) NEW OFFICE ALBANIA Durres 103,296 2013-04-12 2013-04-15 11120470012013 TDO0707/KESHILLI I QARKUT KOD 2047001/BL.
N/Prefektura Lushnje (0922) NEW OFFICE ALBANIA Lushnje 33,378 2013-04-15 2013-04-16 25/10160652013 1016065 N/PREFEKTURA KANCELARI
Kontrolli i Larte i Shtetit (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 216,510 2013-04-19 2013-04-19 12010240012013 602-K.L.SH kancelari,up nr 16 dt 27.03.2013,pv dt 27.03.2013,fat nr 98 dt 04.04.2013,seri 7745306,fh nr 10 dt 04.04.2013
Zyra e Punes Tirane (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 25,680 2013-04-23 2013-04-23 9210250352013 1025035 ZYRAT E PUNES blerje kancelari ur pr. nr 426/1 dt 29.3.2013 fat nr 111 dt 17,4.2013 ser. 07745319 fh nr 12 dt 16.4.2013 njof paa. 11.4.2013
Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Kruje (0716) NEW OFFICE ALBANIA Kruje 46,752 2013-04-22 2013-04-23 7810051122013 sa lik fat nr 81 dt 20.03.2013 nga qttb f kruje
Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 19,044 2013-04-24 2013-04-24 9510100972013 602 DPPParave .bl mat kanc up dt 19.4.2013, nj fit dt 22.4.2013, ft seri 07745324 dt 22.4.2013, fh dt 22.4.2013
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 67,000 2013-04-26 2013-04-29 9310101022012 602AAFBE materiale zyre up10,21.3.2013,pvmd10,29.3.2013,fh10,293.2013,fat25,25.1.2013s0405338310,
Drejtoria e Pergjithshme e Parandalimit te Pastrimit te Parave (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 452,617 2013-05-14 2013-05-15 11010100972013 602 DPPParave .lik ft bl mat spec up dt 2.5.2013, nj fit dt 4.5.2013, form dt 6.5.2013ft seri 07745337 dt 6.5.2013, fh dt 6.5.2013
Qendra e fomimit profesiona Tirane nr.1 (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 479,208 2013-05-08 2013-05-13 411210250382013 1025038 DR F. P. NR 1 KANCELARI UR PR. NR 6 DT 12.4.2013 NJOF, APP ELEKT. 13.4.2013 PV 16.4.2013 FAT NR 108 DT 16.4.2013 SER. 07745316 FH NR 3 DT 22.4.2013
Federata Shqipetare e Volejbollit (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 137,010 2013-05-09 2013-05-13 2310120282013 fed volejbollit,1012028, lik fatura materiale kanceleri up 10 dt 20.01.2012, pv 20.01.2012, seri 89271251 ft 23 dt 20.01.2012,fh 10 dt 20.01.2012, urdher finance 32 dt 07.05.2013
Komuna Fushe Kuqe (2019) NEW OFFICE ALBANIA Lac 75,672 2013-05-16 2013-05-21 7025620012013 KOD INST 2562001 KOMUNA FUSH KUQE PAGUAR UP NR 25.04.2013,PV NR 3 DT 25.04.2013,FD NR 123 DT 15.4.2013 NR SERIE 07745331
Komuna Novosele (3737) NEW OFFICE ALBANIA Vlore 40,350 2013-05-20 2013-05-23 100 28360012013 2836001 K NOVOSELE KANCELERI
Komuna Milot (2019) NEW OFFICE ALBANIA Lac 271,170 2013-05-23 2013-06-12 10625600012013 KOMUNA MILOT UP NR 2 DT 02.05.2013 FT PER OFERTE DT 02.05.2013 FT NR 146 NR SERIE 07745354 DT 22.05.2013
Drejtoria e Arkivave Shtetit (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 373,059 2013-06-11 2013-06-18 42010200012013 1020001 602 D. P. ARKIVAVE BLERJE MAT KANCELARI UR PR. NR 41 DT 14.5.2013 FTESE PER OFERTE 17.5.2013 PV. DT 17.5.2013 V. PERFUNDIMTAR DT 20.5.2013 FAT 145 SER. 07745353 DT 21.5.2013 FH NR 36 DT 22.5.20123
Paraburgimi Vlore (3737) NEW OFFICE ALBANIA Vlore 11,460 2013-06-11 2013-06-18 8310140572013 KANCELARI PARABURGIMI 1014057 FAT 62 DT 28.02.2013
Prokurori Apeli te Krimeve te Renda Tirane (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 12,600 2013-06-18 2013-07-31 5210280442013 Prok apelit per krime te Renda tonera up 11.6.13 pv 12.6.13 nj 14.6.13 f 17.6.13 fh 17.6.13
Komuna Novosele (3737) NEW OFFICE ALBANIA Vlore 67,290 2013-06-19 2013-08-01 144 2836001 2013 2836001 K NOVOSELE FAT 168 DT 10.06.2013 PAISJE KOMPJUTERI ,KANCELERI
Komisariati Rajonal i Policise Rrugore Tirane (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 53,772 2013-06-26 2013-08-30 6010161132013 Njesia Raj.e Pol.Rrugore kancelari up 1 13.06.2013 ftese per oferte 25.06.2013 fat 176 17.06.2013 fh 14 17.06.2013
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 50,000 2013-07-05 2013-09-23 13710101022012 602AAFBE materiale zyre up10,18.1.2013,pv10,29.3.2013,fh10,29.3.2013,fat 25,25.1.2013,s04053383
Drejtoria e Policise Rrugore (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 18,960 2013-07-08 2013-09-23 8210161122013 Drejt.Policise Rrugore mirmb.paisje zyre.up 209/b 28.05.2013 fat 07745378 11.06.2013
Gjykata e rrethit Elbasan (0808) NEW OFFICE ALBANIA Elbasan 429,600 2013-07-09 2013-09-24 12110290162013 leter Gjykata El
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave te Natyres (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 99,714 2013-07-11 2013-09-25 17510111402013 Fak Shk Natyres bl kanc up 37 dt 19.4.13nj APP17.6.13 nj levrim kontr 1800 dt 26.6.13 fat 188 dt 4.7.13 s 07745396 fh 26 dt 4.7.13 pv md 4.7.13
Universiteti i Tiranes (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 337,560 2013-07-11 2013-09-25 26810110392013 UT Rektorati bl kanc up 37 dt 19.4.13 njf 1171/2 dt 11.06.13 kontr 1171/6 dt 25.6.13 nj levrim konre 26.6.13 fat 185 dt 2.7.13 s 07745393 fh 28 dt 2.7.13 pv md 2.7.13Nj APP 17.6.13
Universiteti i Tiranes, Master Studime Europiane (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 4,566 2013-07-12 2013-10-02 5410111442013 Insituti Studi. Europ.bl mat kanc up 37 dt 19.4.13 njk l kontr 1800 dt 26.6.13 ft 189 dt 5.7.13 s 07745397 fh 3 dt 5.7.13
Qendra e Formimit Policor Tirane (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 456,088 2013-08-06 2013-10-17 10710160032013 Qendra e Form.Policor mat.per funks e paisjeve te zyrave up 16 23.05.2013 pv 28.05.2013 fat 182 24.06.2013 fh 29 24.06.2013
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Drejtesise (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 290,165 2013-08-05 2013-10-17 20010111412013 Fak.Drejtesise bl mat kanc up 37 dt 19.4.13 nj levrim kontr 26.6.13 fat 210 dt 22.7.13 s 07745418 fh 43 dt 22.7.13
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Gjuheve te Huaja (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 226,616 2013-08-05 2013-10-17 21110111372013 Fak Gj Huaja bl kanc up 37 dt 19.4.13 nj levrim kntr 1800 dt 26.6.13 fat 193 dt 8.7.13 s 07745401 fh 5 dt 8.7.13
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave Sociale (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 564,444 2013-08-09 2013-10-17 13510111402013 Fak Shk Sociale bl kance up 37 dt 19.4.13 nj levrim kontr 26.6.13 ft 208 dt 19.7.13 s 07745416 fh 4 dt 19.7.13
Universiteti i Tiranes, fakulteti Histori Filologji (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 541,530 2013-08-07 2013-10-17 23110111382013 Fak Histori Filologj. bl leter up 37 dt 19.4.13 nj levrim kontr 1800 dt 26.6.13 ft201 dt 15.7.13 s 07745409 fh 8 dt 15.7.13 pv md 15.7.13 nj APP17.6.13
Dega e Kujdesit Paresor Vlore (3737) NEW OFFICE ALBANIA Vlore 148,798 2013-09-11 2013-10-17 106 1013014 2013 KANCELERI DSHPQ 1013014
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Ekonomise (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 974,604 2013-09-18 2013-10-22 16310111422013 Fak Ekonomik bl mt kanc up 37 dt 9.4.13 nj levrim kontr 26.6.13 nj APP 17.6.13 ft 194 dt 10.7.13 s 07745402 fh 14 dt 10.7.13 pv md 10.7.13
Drejtoria Rajonale e Kufirit dhe Migracionit Vlore (3737) NEW OFFICE ALBANIA Vlore 46,800 2013-09-19 2013-10-22 165 1016107 2013 BLERJE KANCELARI D.KUFIRIT 1016107
Garda e Republike Tirane (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 659,855 2013-09-20 2013-10-22 34810160042013 Garda e Republikes materiale nderlidhje kont nr 22 11.07.2013 fat 216 05.08.2013 fh 16 06.08.2013 shpallja ne Buletin 08.07.2013
Mini Bashkia 1 (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 63,792 2013-10-18 2013-10-24 16421011412013 Mini bashkia 1 kanceleri up 18 dt 14.08.13 ftese oferte 14.08.13 njoft fit 16.08.13 kont 03.09.13 fat 240 dt 11.09.13 sr 07754448 pv 11.09.13 fh 22 dt 11.09.13
Garda e Republike Tirane (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 21,425 2013-11-06 2013-11-15 43910160042013 Garda e Republikes kancelari kont vazhd 22 11.07.2013 fat 216 05.08.2013 fh 16 06.08.2013
Agjencia e Auditimit te Fondeve te BE (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 30,000 2013-12-12 2013-12-16 28510101022013 602AAFBE materiale zyre up10,18.1.2013,pv 38,18.11.2013,kon1,21.1.2013,fh37,18.11.2013,fat37,18.11.2013,f254,18.11.2013,s10801112
Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) NEW OFFICE ALBANIA Tirane 47,316 2013-12-16 2013-12-18 113110060542013 231-ARrSh Tvsh per Njesisne e re te Menaxhimit -Shkresa Nr 4404/1 Dt 16.12.13 Fat Nr 238 dt 10.09.13 Ser 07745446, Fat Nr. 109 dt 16.04.13 ser 07745317 Kontrata Nr. Goods/2012 Dt 03.11.2013 Pag e pjesshme.