Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All A N B I All 190,296,444.00 63 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Bashkia Selenice (3737) A N B I Vlore 34,199,998 2013-04-19 2013-04-22 65 2159001 2013 RIKONSTRUKSION I RRJETIT TE BRENDSHEM TE UJESJELLESIT TE QYTETIT BASHKIA SELENICE KODI 2159001 SIT.2 E 3
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) A N B I Lushnje 211,581 2013-02-06 2013-02-06 16/17/10050812013 1005081 BORDI KULLIMIT fat.4dt.23.01.2013,fat.5 dt.24.01.2013
Bashkia Selenice (3737) A N B I Vlore 5,726,121 2013-05-13 2013-05-15 75 2159001 2013 RIKONSTRUKSION I RRJETIT TE BRENDSHEM TE UJESJELLESIT TE QYTETIT SITUACIONI NR.4 NR.SERIAL I FATURES 07370052 BASHKIA SELENICE KODI 2159001
Komuna Kuman (0909) A N B I Fier 4,749,377 2013-05-08 2013-05-13 8624210012013 PAGESE DIFERENCE SIT.NRT NDET.TORTUARI KUMAN- ROSKOVECK/KUMAN FIER 2421001
Komuna Vllahine (3737) A N B I Vlore 2,754,331 2013-05-14 2013-05-16 43 2843001 2013 RIKONSTRUKSION SHKOLLA 9-VJECARE VLLAHINE FAT 17 K.VLLAHINE 2843001
Zyra e Punes Fier (0909) A N B I Fier 294,546 2013-05-16 2013-05-21 6610250092013 SBVNCION ANBI ZYRA E PUNES FIER
Komuna Kuman (0909) A N B I Fier 420,000 2013-05-20 2013-05-23 8524210012013 PAGESE PER PARADHENIE PER ANKAND I PUNIMI NGA K/KUMAN FIER 2421101
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) A N B I Lushnje 520,646 2013-05-22 2013-06-06 74/10050812013 1005081 BORDI KULLIMIT fat.16 dt.29.03.2013
Zyra e Punes Fier (0909) A N B I Fier 294,546 2013-06-14 2013-06-21 8510250092013 SUBVENCION ANBI MAJ 2013
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) A N B I Lushnje 1,250,000 2013-07-05 2013-08-20 122/10050812013 1005081 BORDI KULLIMIT rip.vepra arti
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) A N B I Lushnje 1,250,000 2013-07-05 2013-08-26 122/10050812013 1005081 BORDI KULLIMIT rip.vepra arti
Zyra e Punes Fier (0909) A N B I Fier 294,546 2013-07-08 2013-09-23 10410250092013 SUBVENCION ANBI QERSHOR 2013 ZYRA E PUNES FIER
Bashkia Selenice (3737) A N B I Vlore 14,819,941 2013-07-10 2013-09-24 108 2159001 2013 RIK.I RRJETIT TE BRENDSHEM UJESJELLESI SELENICE B.SELENICE 2159001
Zyra e Punes Fier (0909) A N B I Fier 294,546 2013-08-15 2013-10-17 13810250092013 SUBVENCION ANBI KORRIK 2013 ZYRA E PUNES FIER
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) A N B I Lushnje 400,000 2013-08-22 2013-10-17 135/10050812013 1005081 BORDI KULLIMIT rip.vepra arti nr.23 dt.30.04.2013
Zyra e Punes Fier (0909) A N B I Fier 294,546 2013-09-20 2013-10-22 1511025092013 SUBVENCION ANBI ZYRA E PUNES FIER
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) A N B I Elbasan 263,997 2013-11-19 2013-11-21 21810050692013 Mirmbajtje Bordi Kullimit Elbasan
Komuna Kuman (0909) A N B I Fier 2,120,962 2013-11-22 2013-11-22 18924210012013 Pagese nga K/Kuman Fier
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) A N B I Lushnje 175,618 2013-12-03 2013-12-04 19610050812013 1005081 BORDI KULLIMIT rip.vepra arti fat.23 dt.30.04.2013
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) A N B I Lushnje 514,001 2013-12-03 2013-12-04 19610050812013. 1005081 BORDI KULLIMIT rip.vepra arti fat.23 dt.30.04.2013
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) A N B I Lushnje 378,129 2013-12-05 2013-12-06 19710050812013 1005081 BORDI KULLIMIT kthim 5% per ndertim emisarin e terbufit
Bashkia Selenice (3737) A N B I Vlore 2,850,000 2013-12-26 2013-12-26 201 2159001 2013 RIKONSTRUKSION I RRJETIT TE BRENDSHEM UJESJELLESIT TE QYTETIT BASHKIA SELENICE 2159001 FATURA NR.SERIE 07370055
Bordi i Kullimit Elbasan (0808) A N B I Elbasan 468,439 2013-12-16 2013-12-18 26210050692013 Kthim garancie Bordi Kullimit Elbasan