Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ALBANIA EXPERIENCE All 26,336,445.00 59 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Kuvendi Popullor (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 48,930 2013-06-13 2013-06-20 36210020012013 602-KUVENDI bileta udhetimi Angli Ub 477/4 dt.15.03.13 fat.261 (07958860) dt.27.05.13
Kuvendi Popullor (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 341,273 2013-06-13 2013-06-20 36310020012013 602-KUVENDI bileta udhetimi Angli -Bruksel-Hungari Ub525/3 dt.04.04.13 fat.226 dt.09.05.13 UB 559/2 dt.15.04.13 fat.210 dt.07.05.13 UB 892 dt.30.04.13 fat.227 dt.09.05.13
Kuvendi Popullor (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 733,252 2013-06-13 2013-06-20 36810020012013 602-KUVENDI bileta udhetimi Poloni UB 1019/1 dt.24.05.13 fat.260(07958859) dt.27.05.13
Gjykata Kushtetuese (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 889,560 2013-06-25 2013-08-05 12310300012013 GJYKATA KUSHTETUESE pritje percjellje program 192 dt 30.05.2013 up 35 dt 30.05.2013 ft oferte 5.06.2013 nj. fituesi 6.06.2013 fat 318 dt 65.06.2013 seri 07958817
Kuvendi Popullor (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 557,449 2013-07-05 2013-08-20 40410020012013 -602-Kuvendi BILETA UDHETIMI Luxemburg UB 978 dt.15.05.13 mirat.kryetares dt.05.04.13 fat.296 dt.06.06.13 seria 07958895
Programe per Rinine (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 8,750 2013-07-11 2013-09-25 35410120862013 1012086, proj per rinine,kampi rinor paqes, um 298 dt 04.9.12, prev kontr 05.09.2012, ft 427 dt 30.10.2012 seri 04844077 fh 91 dt 21.11.2012
Kuvendi Popullor (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 77,044 2013-07-11 2013-09-26 44410020012013 602-KUVENDI bileta udhetimi Ub 1135 dt.02.07.13 fat.369 seri 07958768 dt.08.07.13
Kuvendi Popullor (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 94,520 2013-07-11 2013-09-26 48710020012013 602-KUVENDI bileta udhetimi Ub 1097/1 dt.05.07.13 mirat.kryetares 02.07.13 fat.419 seria 07958119 dt.02.08.13
Kuvendi Popullor (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 106,689 2013-07-11 2013-09-26 48810020012013 602-KUVENDI bileta udhetimi Ub 180/2 dt.26.03.13 fat.225 seri 07958924 dt.09.05.13
Kuvendi Popullor (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 659,693 2013-08-20 2013-10-17 46910020012013 602-Kuvendi bileta udhetimi UB 1120 dt.01.03.13 fat.352 dt.01.07.13 seri .07958751 fat.353 dt01.07.13 seri 07958752.
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave Sociale (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 40,000 2013-09-17 2013-10-21 14310111402013 Fak Shk Socialepaga shp pritjekonf shkenc. up 5 dt 22.7.13 ftes ofert 22.7.13 vl perf 25.7.13 ft 462 dt 2.9.13 s 07958612
Universiteti i Tiranes, fakulteti i Shkencave Sociale (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 479,988 2013-09-17 2013-10-21 14410111402013 Fak Shk Socialepaga shp pritjekonf shkenc.nderk.up 6 dt 22.7.13 ftes ofert 22.7.13 vl perf 25.7.13 ft 461dt 2.9.13 s 07958611
Universiteti i Tiranes (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 27,251 2013-11-08 2013-11-15 37310110392013 UT Rektorati proj AKTI proj pl fin 212/1 dt 3.6.13 kontr 212 dt 3.6.13 ft 592 dt 29.10.13 s 07958543 urdh 15 dt 25.10.13 urdh 3003/1 dt 4.11.13
Universiteti i Tiranes (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 97,517 2013-11-08 2013-11-15 37410110392013 UT Rektorati proj AKTI proj pl fin 212/1 dt 3.6.13 kontr 212 dt 3.6.13 ft 574 dt 16.10.13 s 07958525 urdh 13 dt 15.10.13 urdh 3003 dt 4.11.13
Universiteti i Tiranes (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 349,229 2013-12-03 2013-12-03 39210110392013 UT Rektorati shp akomod proj Akti urdh 3003/2 dt 25.11.13 ft 659 dt 15.11.2013 s 121769909 urdh 17 dt 25.10.13 pv 28.10.13 kontr fin 212 dt 3.6.13 pl fin 212/1 dt 3.6.13
Gjykata Kushtetuese (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 479,640 2013-12-03 2013-12-04 23710300012013 GJYKATA KUSHTETUESE sherbim audioviziv up 48 dt 21.10.2013 ft oferte 23.10.2013 nj. fit 25.10.2013 kontrate 48/1 dt 29.10.2013 fat 699 dt2.12.2013 seri 12176948
Gjykata Kushtetuese (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 477,600 2013-12-05 2013-12-06 24310300012013 GJYKATA KUSHTETUESE SHP. KONFERENCE PR PUNE 296 DT 18.10.2013 UP 54 DT 15.11.2013 NJ.FIT 19.11.2013 FAT 697 DT.2.12.2013 SERI 12176946 FT OFERTE 15.11.2013
Gjykata Kushtetuese (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 478,200 2013-12-05 2013-12-06 24410300012013 GJYKATA KUSHTETUESE PRITJE PERCJELLJE PR. 296 DT 18.10.2013 UP 55 DT 16.11.2013 FT OFERT 18.11.2013 NJ. FIT 19.11.2013 FAT 698 DT 2.12.2013 SERI 12176947
Gjykata Kushtetuese (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 117,240 2013-12-20 2013-12-23 26410300012013 GJYKATA KUSHTETUESE BL KARTOLINA UP 74 DT 12.12.2013 FT OFERTE 12.12.2013 NJ. FIT 16.12.2013 FAT 757 DT 16.12.2013 SERI 12176806 FH 27 DT 16.12.2013