Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ERGI All 451,545,314.00 67 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Libonik (1515) ERGI Korce 950,000 2013-06-04 2013-06-14 16325020012013 RIKOSTRUKSION SHKOLLA 9-VJECARE VASHTEMI FAT.29 KOMUNA LIBONIK
Komuna Libonik (1515) ERGI Korce 2,855,818 2013-06-07 2013-06-14 16525020012013 RIKOSTRUKSION SHKOLLA 9-VJECARE VASHTEMI FAT.29,30 KOMUNA LIBONIK
Komuna Gjinar (0808) ERGI Elbasan 476,073 2013-06-11 2013-06-18 793860012013 rikonstruksion ujesjellsi Kom Gjinar 2386001
Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) ERGI Tirane 1,503,090 2013-06-11 2013-06-18 7510060792013 602- Drejt Rajonit Qendror pastrim prurje te ngurta perroi Griqanit Up.9 dt.dt.18.03.13 Pv dt.02.04.13 miratim prokurimi dt.22.04.13 kontrata dt.26.04.13 sit.maj 2013 fat.35 dt.31.05.13 seri 07866427 akt kolaudmi dt.31.05.13
Komuna Shales (0808) ERGI Elbasan 12,148,375 2013-07-08 2013-09-24 13023960012013 rikonstruksion Komuna Shales
Bashkia Tirana (3535) ERGI Tirane 16,057,548 2013-07-11 2013-09-26 304 2101001 2013 Bashkia Tirane lik 10% paradh shkolla Ahmet Gashi vazhd kontr 113/5 dt 17.12.2012 fat 02578334 dt 18.12.2012
Bashkia Cerrik (0808) ERGI Elbasan 3,370,131 2013-07-11 2013-09-30 26321100012013 garanci Bashkia Cerrik
Komuna Libonik (1515) ERGI Korçe 2,081,301 2013-08-12 2013-10-17 22525020012013 RIKOSTRUKSION SHKOLLA 9-VJECARE VASHTEMI FAT.72 KOMUNA LIBONIK
Komuna Mollas (0808) ERGI Elbasan 12,747,883 2013-08-21 2013-10-17 10223930012013 Komuna Mollas pyllezime
Bashkia Cerrik (0808) ERGI Elbasan 9,576,188 2013-09-09 2013-10-17 29221100012013 ndertim KUZ Bashkia Cerrik
Bashkia Bajram Curri (1836) ERGI Tropoje 184,261 2013-09-26 2013-10-24 17121450012013 Bashkia B.Curri Tropoje Ndertim shkolle 9-vjecare(kontrate dt 25.08.2011)shtese kontrate shtator 2013 situacion shtese dt 18.09.2013 fature tatimore nr 87 dt 18.09.2013 seri 07866482
Nd-ja Mirembajtja Rruga (0808) ERGI Elbasan 4,548,000 2013-10-09 2013-10-24 21221090142013 Ndermarja Sherbimeve Publike mjete transporti fadrome
Bashkia Bajram Curri (1836) ERGI Tropoje 28,827,455 2013-09-26 2013-10-24 168/21450012013 Bashkia B.Curri Tropoje Ndertim shkolle 9-vjecare(kontrate dt 25.08.2011)shtese kontrate shtator 2013 situacion shtese dt 18.09.2013 fature tatimore nr 87 dt 18.09.2013 seri 07866482
Komuna Zerqan (0603) ERGI Bulqize 449,472 2013-10-22 2013-10-28 12023200012013 Komuna Zerqan (2320001), likujdim furnitorin ERGI per U.Blerjen 3429 mirmbajtje.
Komuna Gostime (0808) ERGI Elbasan 11,976,897 2013-10-22 2013-10-29 24223830012013 rikonstruksion Komuna Gostime
Komuna Gjinar (0808) ERGI Elbasan 28,258,349 2013-10-22 2013-10-29 9523860012013 nertim ujesjellesi Komuna Gjinar
Universiteti "A. Xhuvani", Elbasan (0808) ERGI Elbasan 4,007,290 2013-10-24 2013-11-11 26710110992013 mirembajtje Universiteti
Bashkia Tirana (3535) ERGI Tirane 12,423,175 2013-10-25 2013-11-12 715 2101001 2013 Bashkia Tirane lik vazhd kontr 113/5 dt 17.12.2012,situac nr 1 dt 17.12.2012--02.04.2013,fat 07866423 dt 30.04.2013
Komuna Stravaj (0821) ERGI Librazhd 7,380,348 2013-11-15 2013-11-18 23525870012013 KOMUNA STRAVAJ LB,SIT.NR.1 PYLLESZIM ME DRU FRUTORE ARRE LAJTHI
Komuna Gjinar (0808) ERGI Elbasan 496,960 2013-11-19 2013-11-20 18223860012013 ndertim ujesjellesi Komuna Gjinar
Komuna Bradashesh (0808) ERGI Elbasan 10,000,000 2013-12-05 2013-12-06 29123810012013 investim Kom Bradashesh 2381001
Komuna Bradashesh (0808) ERGI Elbasan 12,000,000 2013-12-05 2013-12-06 29223810012013 investim Kom Bradashesh 2381001
Komuna Funar (0808) ERGI Elbasan 3,764,868 2013-12-18 2013-12-19 18523820012013 rikonstruksion rruge Komuna Funar
Bashkia Bajram Curri (1836) ERGI Tropoje 7,015,672 2013-12-19 2013-12-23 24621450012013 Bashkia B.Curri Tropoje kthim garancie kontrate dt 25.08.2011 pv dt 09.11.2013
Bashkia Elbasan (0808) ERGI Elbasan 6,600 2013-12-23 2013-12-24 78621090012013 Bashkia Elbasan garanci punimesh
Bashkia Tirana (3535) ERGI Tirane 20,999,990 2013-12-24 2013-12-27 957 2101001 2013 Bashkia Tirane lik lik rik shk Ahmet Gashi ,vazhd kontr 113/5 dt 17.12.2012,sitac nr 2 fillim-deri dt 23.09.2013,fat 104060404 dt 11.11.2013 +dif fat 07866423 dt 30.04.2013
Bashkia Bajram Curri (1836) ERGI Tropoje 619,000 2013-12-16 2013-12-18 22321450012013 Bashkia B.Curri Tropoje likujdim detyrimi situacion perfundimtar date 31.10.2012 kontrate dt 25.08.2011 ft nr 79 dt 21.10.2012 seri 02578310