Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All ADA-CO All 60,195,318.00 45 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Komuna Bucimas (1529) ADA-CO Pogradec 532,673 2013-08-15 2013-10-17 17127000012013 2700001 KOMUNA BUcIMAS POGRADEC GARANCI DIFEKTESH
Komuna Trebinje (1529) ADA-CO Pogradec 103,800 2013-09-19 2013-10-24 14127040012013 2704001K. TREBINJE POGRADECLIK FAT= 10 DT 07.12.2012
Komuna Proptisht (1529) ADA-CO Pogradec 23,959 2013-12-27 2013-12-27 24927020012013 LIK.K. PROPTISHT POGRADEC 2702001 FT NR 19 DT 19.03.2012
Komuna Proptisht (1529) ADA-CO Pogradec 49,290 2013-12-27 2013-12-27 25027020012013 LIK.K. PROPTISHT POGRADEC 2702001LIK GARANCI PUNIMESH NDERTIM CATI HKOLLA PROPTISHT FAT= 40 DT 03.12.2012
Komuna Trebinje (1529) ADA-CO Pogradec 63,223 2013-12-16 2013-12-18 19427040012013 2704001 KOMUNA TREBINJE POGRADEC LIKFAT= 89053637 DT 06.11.2013 GARANCI OBJEKTI