Transaksion Thesari 2012 - 2013 (Mbi 400,000 transaksione te regjistruara)

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

Rezultate permbledhese

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All All All 561,362,898,656.08 434,624 No Limit => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Pershkrimi fatures
Kuvendi Popullor (3535) UNION BANK SHA Tirane 31,500 2012-02-01 2012-02-01 13210020012012 602 Kuvendi.bordero 1.2.2012 ligji 10160 dt 15.10.2009
Instituti i Monumenteve te Kultures (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,659,669 2012-02-01 2012-02-01 1610120602012 600 I M K PAGA Janar 2012 ME BORDERO NR I PUNONJESVE PL 50 FAKT 50
Qendra Kombetare e Regjistrimit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,883,798 2012-02-01 2012-02-01 17/1004093/2012 600 qendra kombetare regjistrimit. paga janar 2012 nr pun 41/41
Reparti nr.712 Tirane (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,559,213 2012-02-01 2012-02-01 1710160122012 600-Rep 712 F.N.SH pagat Janar 2011,liste dt 01.02.2012,nr i punonjesve plan171/fakt 171
Gjykata e rrethit TIrane (3535) BANKA CREDINS Tirane 10,554,086 2012-02-01 2012-02-01 2410290112012 600 Gjykata e Rrethit Gjyqesor Tirane PAGE URDH 254/1 DT 3.01.2012 URDH 251 DT 3.01.2012 URDH 259/1 DT 9.01.2012 URDH 260/1 DT 9.01.2012 URDH 263/1 DT 16.01.2012
Universiteti Politeknik (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,346,673 2012-02-01 2012-02-01 7010110402012 600 Up inxh ndertimi paga janar 2012 nr 138;128 lp 1.02.2012
Universiteti Politeknik (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,859,030 2012-02-01 2012-02-01 7910110402012 600 Up Inxh mek paga janar 2012 nr 83;70 lp 1.02.2012
Qendra e Studimeve Albanologjike Tirane (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,942,794 2012-02-01 2012-02-01 24/1011153/2012 600 QENDRA E STUDIMEVE ALBANOLOGJIKE PAGE BORDERO JANAR 2012 NR PL 122 F 117
Instituti i Femijeve qe nuk shikojne (3535) PRO CREDIT BANK Tirane 1,856,673 2012-02-01 2012-02-01 810110512012 600 INSTITUTI I NXENESVE QE S"SHIKOJNE PAGE BORDEROJANAR 2012NR PUN. PL.44 F 44
Sherbimi mjeko ligjor (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,739,599 2012-02-01 2012-02-01 2010140442012 600-Mjeksia Ligjore Pagat muaji janar 2012 nr.punonjesve plan 30 fakt 29
Sherbimi Gjeologjik Shqiptar (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,336,193 2012-02-01 2012-02-01 25/1004023/2012 600 Sherbimi Gjeologjik. paga janar 2012 nr pun 134/134
Bashkia Tirana (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,841,618 2012-02-01 2012-02-01 4121010012012 Bashkia Tirane paga janar 2012 liste pagese 2011
Komuna Livadhja (3731) BANKA EMPORIKI - SHQIPERI SH.A Sarande 2,837,694 2012-02-01 2012-02-01 7/732/2 SHP INVALIDET NGA LIVADHJAJA
Dogana tre urat Permet (1128) RAIFFEISEN BANK SH.A Permet 355,316 2012-02-01 2012-02-01 1010096 DOGANA PAGA JANAR 2012
Komuna Margegaj (1836) RAIFFEISEN BANK SH.A Tropoje 33,884 2012-02-01 2012-02-01 18282400112 Komuna Margegaj Tropoje paga gjendja civile janar 2012
Dega e Thesarit Diber (0606) RAIFFEISEN BANK SH.A Diber 239,664 2012-02-01 2012-02-01 9/1010006/2012 THESARI DIBER Likuidim paga muaji janar 2012
Dega e Instat rrethi Vlore (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 112,718 2012-02-01 2012-02-01 21565 PAGAT MUAJI JANAR 2012 DREJTORIA E STATISTIKES KODI 1050037
Prokurori Apeli Vlore (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 607,891 2012-02-01 2012-02-01 21591 PAGA JANAR PROK E APELIT 1028034
Dogana Vlore (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 1,883,156 2012-02-01 2012-02-01 21047 PAGA JANAR DOGANA 1010087
Prefektura e qarkut Vlore (3737) RAIFFEISEN BANK SH.A Vlore 2,184,563 2012-02-01 2012-02-01 21550 PAGA JANAR PREFEKTURA 1016074
Shtepia e foshnjes Durres (0707) ALPHA BANK -- ALBANIA Durres 974,228 2012-02-01 2012-02-01 19210701912 TDO 0707/SHTEPIA E FOSHNJES DURRES/KOD 2107019/PAGA MUAJI JANAR SIPAS LISTPAGESES
Prefektura e qarkut Durres (0707) BANKA CREDINS Durres 98,894 2012-02-01 2012-02-01 3110160612012 1016061 PREFEKTURA DURRES PAGA JANAR 2012
Qendra Nderinstitucionale Operative Detare Durres (QNOD) (0707) BANKA CREDINS Durres 1,131,142 2012-02-01 2012-02-01 910171272012 TDO 0707/QENDRA NDERINSTITUCIONALE OPERACIONALE DETARE/ KOD 1017127/ PAGA MUAJI JANAR SIPAS LISTPAGESES
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 1,028,063 2012-02-01 2012-02-01 5210111502012 TDO 0707/UNIVERSITETI "A. MOISIU" DURRES/ KOD 1011150/ PAGA MUAJI JANAR SIPAS LISTPAGESES
Universiteti Aleksander Moisiu (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 54,469 2012-02-01 2012-02-01 5110111502012 TDO 0707/UNIVERSITETI "A. MOISIU" DURRES/ KOD 1011150/ PAGA MUAJI JANAR SIPAS LISTPAGESES
Drejtoria e Bujqesise Durres (0707) BANKA KOMBETARE TREGTARE Durres 1,778,441 2012-02-01 2012-02-01 1310050072012 TDO 0707 DREJT.BUJQESISE DHE USHQIMIT 1005007 LIK PAGA JANAR 2011 BORDERO
Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) RAIFFEISEN BANK SH.A Durres 7,716,214 2012-02-01 2012-02-01 1510170312012 1017031 REP USHT 2001 PAGA JANAR 2012
Zyrat e Regjistrimit Berat (0202) RAIFFEISEN BANK SH.A Berat 610,448 2012-02-01 2012-02-01 910140602012 paga personeli muaji janar per Zyren Vendore te Rregjist. te Pasurise Paluajtshme (1014060)
Paraburgimi Berat (0202) ZYRA PERMBARIMORE BERAT Berat 7,000 2012-02-01 2012-02-01 2310140512012 1014051 paraburgimi per zyren permbarimore pens ushqimor
Qarku Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 596,700 2012-02-01 2012-02-01 2620420012012 pagese keshilltare janar 2012 nga keshilli i qarkut berat 2042001
Qarku Berat (0202) BANKA KOMBETARE TREGTARE Berat 35,000 2012-02-01 2012-02-01 2720420012012 shpenzime transporti nga keshilli i qarkut berat 2042001
Qendra Ekonomike Arsimit (0202) BANKA POPULLORE SHA Berat 414,540 2012-02-01 2012-02-01 1421020052012 pagese per pagat e puninjesve muaj Janr nga Drejtoria Ekonomike e Arsimit 2102005
Bordi i Kullimit Berat (0202) EAGLE MOBILE Berat 48,952 2012-02-01 2012-02-01 1510050672012 ndalese nga paga per Eagle Mobile nga Bordi i Kullimit (1005067)
Zyra e Punes Permet (1128) POSTA SHQIPTARE SH.A Permet 556,049 2012-02-01 2012-02-01 091025 Z PUNES PAGESE PAPUNESIE JANAR 2012
Zyra e Punes Mirdite (2026) BANKA KOMBETARE TREGTARE Mirdite 182,696 2012-02-01 2012-02-01 810250262012 zyra e punes per paga 1025026
Bordi i Kullimit Lushnje (0922) ALBTELEKOM SH.A. Lushnje 25,307 2012-02-01 2012-02-01 7.1005081.12 1005081 Bordi Kullimit Lushnje telefon dhjetor 2011
Komuna Zharres (0909) BANKA KOMBETARE TREGTARE Fier 912,092 2012-02-01 2012-02-01 1924190012012 PAGA JANAR 2012 K/ZHAREZ FIER 2419001
Zyra e Permbarimit Fier (0909) RAIFFEISEN BANK SH.A Fier 168,013 2012-02-01 2012-02-01 510140192012 PAGA JANAR PERMBARIMI FIER 1014019 TEUTA LIKA
Bashkia Tirana (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 709,248 2012-02-01 2012-02-01 4021010012012
Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) BANKA AMERIKANE SHQIPTARE Tirane 485,005 2012-02-01 2012-02-01 56/1011001/2012 600 MINISTRIA E ARSIMIT DHE SHKENCES PAGE DT 1.12.2011BORDERO JANAR 2012 NR. PUN .PLAN 116 FAKT 110