Transaksion Thesari 2019- Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) (Mbi 3,272 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 8,719,415,796.00 3,272 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 11,000 2022-03-28 2022-03-30 15010130012022 Udhetim i brendshem 1013001 Min Shend Djeta brenda vendit, Listpagese dt 25.03.2022, Memo nr M-4/1 dt 07.02.2022
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 328,200 2022-03-28 2022-03-30 14010130012022 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1013001 Min Shend Kont e mbart Mirembajtje automj, Marr kuad nr 4352/13 dt 01.11.2019, Kont nr 3547/2 dt 04.10.2021, Fat nr 694/2021 dt 08.12.2021, Situac dt 08.12.2021, Certif garanc nr 694 dt 08.12.2021, Akt kontr & diagn dt 08.09.2021
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 537,500 2022-03-28 2022-03-30 15110130012022 Udhetim i brendshem 1013001 Min Shend Djeta brenda vendit, Listpa dt 25.03.2022, Shkr nr 797 dt 14.02.2022, Prog i anga te audit nr 3077/1 dt 26.07.2021, Kerk veni dis auto ne 2/1 dt 01.02.2022, Kerk trans dt 22.02.2022, Shkr nr 2599 dt 09.01.2021
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) UNION BANK SHA Tirane 22,000 2022-03-28 2022-03-30 15210130012022 Udhetim i brendshem 1013001 Min Shend Djeta brenda vendit, Listpagese dt 25.03.2022, Shkrese nr 797 dt 14.02.2022, Prog i angazh te auditimit nr 3077/1 dt 26.07.2021
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BEN IMPEX & CO Tirane 3,919,200 2022-03-24 2022-03-29 14510130012022 Sherbime te tjera 1013001 Min Shend Sherbim doganor & magazinazhi, Shkrese per pagese nr 558 dt 01.02.2022, Autorizim perfaqesimi ne dogane nr 557 dt 01.02.2022, Fature nr 44/2022 dt 11.03.2022
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 447,652 2022-03-24 2022-03-29 14610130012022 Elektricitet 1013001 Min Shend Energji elektrike, Fature nr 51406190 dt 23.02.2022, Shkrese nr 228 dt 14.01.2022
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 39,000 2022-03-18 2022-03-28 14410130012022 Udhetim i brendshem 1013001 Min Shend Djeta brenda vendit, Shkrese nr 1149 dt 01.03.2021, Shkrese nr 1208 dt 08.03.2022, Listpagese dt 16.03.2022
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 142,500 2022-03-18 2022-03-28 13910130012022 Udhetim i brendshem 1013001 Min Shend Djeta brenda vendit, Prog i angazh te auditimit nr 4604/1 dt 01.12.2021, Program i angazh te auditimit nr 134 dt 11.01.2022, Kerkes per venie ne dispozicion automjeti nr 29/12 dt 29.12.2021, Listepagese dt 16.03.2022
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,326,000 2022-03-18 2022-03-28 14310130012022 Shtese page per kualifikimin 1013001 Min Shend Shtes page per kualifikim, Listpages dt 18.03.2022, Urdh i brendsh nr 151 dt 01.03.2022, Shkres nr 942/1 dt 15.02.2022, Diplome nr 198 dt 22.07.2013, Email dt 17.03.2022, Vendim nr 187 dt 08.03.2017, Lidhja nr 2/1
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 26,880 2022-03-24 2022-03-25 14710130012022 Sherbime telefonike 1013001 Min Shend Shpenzime telefoni statik shkurt 2022, Fature nr 0000000425081213 dt 28.02.2022
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) E.K SERVICE SLUTION Tirane 119,400 2022-03-16 2022-03-18 13810130012022 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013001 Min Shend Riparim printeri, Procesverbal dt 07.03.2022, Procesverbal emergjenc dt 08.03.2022, Fature nr 6/2022 dt 07.03.2022, Situaci i sherbimit te riparimit dt 07.03.2022
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) FASTECH Tirane 19,560 2022-03-16 2022-03-18 13710130012022 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013001 Min Shend Riparim printeri, Procesverbal dt 25.01.2022, Procesverbal emergjenc dt 08.02.2022, Fature nr 69/2022 dt 08.02.2022
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,000 2022-03-10 2022-03-18 12410130012022 Te tjera transferta tek individet 1013001 M Sh Mb Sociale Mbr Soci Shanseve te Barabarta,pages tel janar 2022 Fat 183250/2022 Lista bashk
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) KASTRATI Tirane 113,094 2022-03-16 2022-03-18 13610130012022 Karburant dhe vaj 1013001 Min Shend Blerje karburanti, Shkr nr 279/1 dt 27.01.2022, Fat nr 772/2022 dt 28.01.2022, Flet hyrj nr 2 dt 28.01.2022, Procesverbal dt 21.01.2022, Ft per ofert nr 279 dt 18.01.2022, Oferte cmimi dt 21.01.2022
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Banka OTP Albania Tirane 227,181 2022-03-10 2022-03-18 12210130012022 Shpenzime per honorare 1013001 Min Shend Mbr Sociale Pagese shtese per titullin Grade,Urdheri nr 151 dt 01.03.2022,Shkresa nr 862/1 dt 16.02.2022,VKM nr 187 dt 08.03.2017 lidhja 2/1 lista bashk
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) E.K SERVICE SLUTION Tirane 278,700 2022-03-08 2022-03-11 12110130012022 Sherbime te tjera 1013001Min Shend Mbr Sociale Organizim konference,Urdheri nr 48 dt 24.01.2022,Kontrata nr 398/1 dt 07.02.2022,Axhenda dt 03.03.2021,situacioni dt 03.03.2022,Fat Tat 388,Nr Fat 7/2022 dt 08.03.2022
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 453,700 2022-03-03 2022-03-07 12010130012022 Sherbimet bankare 1013001 Min Shendet Mbroj Sociale Blerje Valute,Kerkes nr 1115 dt 02.03.2022,Autorrizimi nr 1115/1 dt 02.03.2022,Autorizim per Udhetim jashte Vendit nr 881/4 dt 03.02.2022,Kurdi dt 03.03.2022,113.30
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) S I L V E R Tirane 62,400 2022-02-28 2022-03-04 9910130012022 Sherbime te tjera 1013001 Min Shendet Mbroj Sociale,Shpenzime Per Dreke Zyrtare Urdheri nr 22 dt 12.01.2022,Nr Prot Nr 178 dt 12.01.2022,Kontrata nr 178/1 dt 12.01.2022,Situavioni,Lista e pjesmarrsve,Fat Tatimore 388/FT,Nr fatures 15/2022 dt 24.02.2022
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 22,000 2022-02-24 2022-03-04 9010130012022 Udhetim i brendshem 1013001 Min e Shend Djeta brenda vendit, Listpagesa dt 20.01.2022, Urdher nr 45 dt 28.01.2019
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 1,050 2022-03-02 2022-03-04 11810130012022 Te tjera transferta tek individet 1013001 Min Shend Rimbursim tel, Listepagesa dt 02.03.2022
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) 2Z KONSTRUKSION Tirane 68,400 2022-02-25 2022-03-04 11710130012022 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013001 Min Shend Miremb riparim dy ashensore, Kontrat nr 452/2 dt 08.03.2021, Marrev kuad nr 104/8 dt 19.01.2021, urdh prok nr 104 dt 27.11.2020, Fat nr 54/2021 dt 30.12.2021, Procv dt 30.10.2021, Procv dt 30.11.2021, Procev dt 29.12.2021
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 17,540 2022-03-02 2022-03-04 9110130012022 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1013001 Min Shend Takse per automjete viti 2022, Shkrese nr 983 dt 03.02.2022, Permbledhese faturash dt 24.02.2022
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) Banka OTP Albania Tirane 141,101 2022-03-01 2022-03-03 10610130012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1013001 Min Shendet Mbroitjes Sociale,Pagat e Aparatit per Muajin Shkurt 2022,Lista bashkangjit
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,129,973 2022-03-01 2022-03-03 10310130012022 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 1013001 Min Shendet Mbroitjes Sociale,Pagat e Aparatit per Muajin Shkurt 2022,Lista bashkangjit
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,150,537 2022-03-01 2022-03-03 10510130012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1013001 Min Shendet Mbroitjes Sociale,Pagat e Aparatit per Muajin Shkurt 2022,Lista bashkangjit
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,329,817 2022-03-01 2022-03-03 10410130012022 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 1013001 Min Shendet Mbroitjes Sociale,Pagat e Aparatit per Muajin Shkurt 2022,Lista bashkangjit
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 148,318 2022-03-01 2022-03-03 10110130012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1013001 Min Shendet Mbroitjes Sociale,Pagat e Aparatit per Muajin Shkurt 2022,Lista bashkangjit
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) ARTUR RESTORANT Tirane 46,140 2022-02-28 2022-03-03 10010130012022 Sherbime te tjera 1013001 Min Shendet Mbroj Sociale,Shpenzime Per Dreke Zyrtare Urdheri nr 22 dt 12.01.2022,Nr Prot Nr 178 dt 12.01.2022,Kontrata nr 178/1 dt 12.01.2022,Situavioni,Lista e pjesmarrsve,Fat Tatimore 380/FT,Nr fatures 3/2022 dt 24.02.2022
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,235,100 2022-03-01 2022-03-03 10810130012022 Paga neto e punonjësve me kontratë të përkohshme mbi numrin organik 1013001 Min Shendet Mbroitjes Sociale,Pagat e Aparatit per Muajin Shkurt 2022,Lista bashkangjit
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 72,972 2022-03-01 2022-03-03 10210130012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1013001 Min Shendet Mbroitjes Sociale,Pagat e Aparatit per Muajin Shkurt 2022,Lista bashkangjit
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) UNION BANK SHA Tirane 61,150 2022-03-01 2022-03-03 10710130012022 Paga neto për punonjesit e miratuar në organikë 1013001 Min Shendet Mbroitjes Sociale,Pagat e Aparatit per Muajin Shkurt 2022,Lista bashkangjit
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) 2Z KONSTRUKSION Tirane 68,400 2022-02-23 2022-02-28 8210130012022 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013001 Min Shend Miremb ripar dy ashensor, Kont nr 452/2 dt 8.3.2021, Marr kuade nr 104/8 dt 19.1.2021, Urdher prok nr 104 dt 27.11.2020, Fature nr 20 dt 2.8.2021, Proc dt 31.5.2021, Proc dt 30.6.2021, Proc dt 31.7.2021
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) 2Z KONSTRUKSION Tirane 45,600 2022-02-23 2022-02-28 8310130012022 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013001 Min Shend Miremb ripar dy ashensor, Kont nr 452/2 dt 8.3.2021, Marr kuade nr 104/8 dt 19.1.2021, Urdher prok nr 104 dt 27.11.2020, Fature nr 23 dt 27.09.2021, Proc dt 31.08.2021, Proc dt 27.09.2021
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) SIGAL UNIQA Group AUSTRIA Tirane 18,176 2022-02-24 2022-02-28 8710130012022 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1013001 Min e Shend Sig TPL dhe Kask automjet, Fat nr 16198/2022 dt 25.01.2022, Urdh prok nr 1 dt 24.1.2022, Ft ofert nr 193/2 dt 24.1.2022, Shkr nr 193 dt 13.01.2022, Procverb dt 24.1.2022, Procesverb dt 26.1.2022, Njof fit dt 25.1.2022
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) SIGAL UNIQA Group AUSTRIA Tirane 121,824 2022-02-24 2022-02-28 8910130012022 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1013001 Min e Shend Sig TPL dhe Kask automjet, Fat nr 33406/2022 dt 18.02.2022, Urdh prok nr 3 dt 26.1.2022, Ft ofert nr 448/2 dt 26.1.2022, Procverb dt 24.1.2022, Procesverb dt 31.1.2022, Njof fit dt 27.1.2022
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) SIGAL UNIQA Group AUSTRIA Tirane 18,770 2022-02-24 2022-02-28 8410130012022 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1013001 Min e Shend Sig TPL dhe Kask automjet, Fat nr 33401/2022 dt 18.02.2022, Urdh prok nr 1 dt 24.1.2022, Ft ofert nr 193/2 dt 24.1.2022, Shkr nr 193 dt 13.01.2022, Procverb dt 24.1.2022, Procesverb dt 26.1.2022, Njof fit dt 25.1.2022
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) 2Z KONSTRUKSION Tirane 45,600 2022-02-23 2022-02-28 8110130012022 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013001 Min Shend Miremb ripar dy ashensor, Kont nr 452/2 dt 8.3.2021, Marr kuade nr 104/8 dt 19.1.2021, Urdher prok nr 104 dt 27.11.2020, Fature nr 5 dt 6.5.2021, Procesverb dt 31.3.2021, Procesverb dt 30.4.2021
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) SIGAL UNIQA Group AUSTRIA Tirane 18,176 2022-02-24 2022-02-28 8510130012022 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1013001 Min e Shend Sig TPL dhe Kask automjet, Fat nr 33393/2022 dt 18.02.2022, Urdh prok nr 1 dt 24.1.2022, Ft ofert nr 193/2 dt 24.1.2022, Shkr nr 193 dt 13.01.2022, Procverb dt 24.1.2022, Procesverb dt 26.1.2022, Njof fit dt 25.1.2022
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) SIGAL UNIQA Group AUSTRIA Tirane 101,878 2022-02-24 2022-02-28 8610130012022 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1013001 Min e Shend Sig TPL dhe Kask automjet, Fat nr 33398/2022 dt 18.02.2022, Urdh prok nr 1 dt 24.1.2022, Ft ofert nr 193/2 dt 24.1.2022, Shkr nr 193 dt 13.01.2022, Procverb dt 24.1.2022, Procesverb dt 26.1.2022, Njof fit dt 25.1.2022
Aparati Ministrise se Shendetesise (3535) / Aparati i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale (3535) SIGAL UNIQA Group AUSTRIA Tirane 18,176 2022-02-24 2022-02-28 8810130012022 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1013001 Min e Shend Sig TPL dhe Kask automjet, Fat nr 33403/2022 dt 18.02.2022, Urdh prok nr 3 dt 26.1.2022, Ft ofert nr 448/2 dt 26.1.2022, Procverb dt 24.1.2022, Procesverb dt 31.1.2022, Njof fit dt 27.1.2022
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave