Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 3,741,250.00 48 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 63,750 2015-12-10 2015-12-10 66010140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 602-Ministria e Drejtesise pagese anetaresh grupi keshillimor M.D urdher KM nr 17,51 dt 17.01.2015,12.02.2015,mbajtur tatim ne burim,bordero bashkongjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 21,250 2015-12-10 2015-12-10 65810140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 602-Ministria e Drejtesise pagese anetaresh grupi keshillimor M.D urdher KM nr 17,51 dt 17.01.2015,12.02.2015,mbajtur tatim ne burim,bordero bashkongjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 89,250 2015-12-10 2015-12-10 65910140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 602-Ministria e Drejtesise pagese anetaresh grupi keshillimor M.D urdher KM nr 17,51 dt 17.01.2015,12.02.2015,mbajtur tatim ne burim,bordero bashkongjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 136,000 2015-12-10 2015-12-10 66110140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 602-Ministria e Drejtesise pagese anetaresh grupi keshillimor M.D urdher KM nr 17,51 dt 17.01.2015,12.02.2015,mbajtur tatim ne burim,bordero bashkongjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 63,750 2015-11-17 2015-11-18 53710140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 602-Ministria e Drejtesise pagese anetaresh grupi keshillimor M.D urdher KM nr 17,51 dt 17.01.2015,12.02.2015,mbajtur tatim ne burim,bordero bashkongjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 89,250 2015-11-11 2015-11-12 53610140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 602-Ministria e Drejtesise pagese anetaresh grupi keshillimor M.D urdher KM nr 17,51 dt 17.01.2015,12.02.2015,mbajtur tatim ne burim,bordero bashkongjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 21,250 2015-11-11 2015-11-12 53510140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 602-Ministria e Drejtesise pagese anetaresh grupi keshillimor M.D urdher KM nr 17,51 dt 17.01.2015,12.02.2015,mbajtur tatim ne burim,bordero bashkongjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 136,000 2015-11-11 2015-11-12 53810140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 602-Ministria e Drejtesise pagese anetaresh grupi keshillimor M.D urdher KM nr 17,51 dt 17.01.2015,12.02.2015,mbajtur tatim ne burim,bordero bashkongjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 63,750 2015-10-09 2015-10-12 50410140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 602-Ministria e Drejtesise pagese anetaresh te grupit keshillimor te M.D,urdher nr KM nr 17 dt 17.01.2014,nr 51 dt 12.02.2014,permbledhese dt 09.10.2015,tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 136,000 2015-10-09 2015-10-12 50510140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 602-Ministria e Drejtesise pagese anetaresh te grupit keshillimor te M.D,urdher nr KM nr 17 dt 17.01.2014,nr 51 dt 12.02.2014,permbledhese dt 09.10.2015,tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 89,250 2015-10-09 2015-10-12 50310140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 602-Ministria e Drejtesise pagese anetaresh te grupit keshillimor te M.D,urdher nr KM nr 17 dt 17.01.2014,nr 51 dt 12.02.2014,permbledhese dt 09.10.2015,tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 21,250 2015-10-09 2015-10-12 50210140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 602-Ministria e Drejtesise pagese anetaresh te grupit keshillimor te M.D,urdher nr KM nr 17 dt 17.01.2014,nr 51 dt 12.02.2014,permbledhese dt 09.10.2015,tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 21,250 2015-09-09 2015-09-09 42710140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 602-Ministria e Drejtesise pagese anetaresh grupi keshillimor M.D urdher KM nr 17,51 dt 17.01.2014,12.02.2014,bordero dt 08.09.2015,mbajtur tatim ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 63,750 2015-09-09 2015-09-09 42910140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 602-Ministria e Drejtesise pagese anetaresh grupi keshillimor M.D urdher KM nr 17,51 dt 17.01.2014,12.02.2014,bordero dt 08.09.2015,mbajtur tatim ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 89,250 2015-09-09 2015-09-09 42810140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 602-Ministria e Drejtesise pagese anetaresh grupi keshillimor M.D urdher KM nr 17,51 dt 17.01.2014,12.02.2014,bordero dt 08.09.2015,mbajtur tatim ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 136,000 2015-09-09 2015-09-09 43010140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 602-Ministria e Drejtesise pagese anetaresh grupi keshillimor M.D urdher KM nr 17,51 dt 17.01.2014,12.02.2014,bordero dt 08.09.2015,mbajtur tatim ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 63,750 2015-08-21 2015-08-24 40410140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1014001 Ministria e Drejtesise honorare urdh 17 dt 17.01.2012 urdh 51 dt 12.02.2015bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 136,000 2015-08-21 2015-08-24 40510140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1014001 Ministria e Drejtesise honorare urdh 17 dt 17.01.2012 urdh 51 dt 12.02.2015bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 21,250 2015-08-21 2015-08-24 40210140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1014001 Ministria e Drejtesise honorare urdh 17 dt 17.01.2012 urdh 51 dt 12.02.2015bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 89,250 2015-08-21 2015-08-24 40310140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1014001 Ministria e Drejtesise honorare urdh 17 dt 17.01.2012 urdh 51 dt 12.02.2015bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 89,250 2015-07-13 2015-07-13 34810140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1014001 Ministria e Drejtesise pages anetar gr keshill. MK urdh 17 dt 17.1.14 urdh 51 dt 12.2.14 permb 8.7.205
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 21,250 2015-07-13 2015-07-13 34710140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1014001 Ministria e Drejtesise pages anetar gr keshill. MK urdh 17 dt 17.1.14 urdh 51 dt 12.2.14 permb 8.7.205
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 63,750 2015-07-13 2015-07-13 34910140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1014001 Ministria e Drejtesise pages anetar gr keshill. MK urdh 17 dt 17.1.14 urdh 51 dt 12.2.14 permb 8.7.205
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 136,000 2015-07-13 2015-07-13 35010140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1014001 Ministria e Drejtesise pages anetar gr keshill. MK urdh 17 dt 17.1.14 urdh 51 dt 12.2.14 permb 8.7.205
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 136,000 2015-06-16 2015-06-16 30010140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 602-Ministria e Drejtesise pagese anetaresh grup keshillimor MD,urdher KM nr 17,51 dt 17.01.2015,12.02.2015,permbledhese borderoje bashkangjitur,tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 89,250 2015-06-16 2015-06-16 29810140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 602-Ministria e Drejtesise pagese anetaresh grup keshillimor MD,urdher KM nr 17,51 dt 17.01.2015,12.02.2015,permbledhese borderoje bashkangjitur,tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 63,750 2015-06-16 2015-06-16 29910140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 602-Ministria e Drejtesise pagese anetaresh grup keshillimor MD,urdher KM nr 17,51 dt 17.01.2015,12.02.2015,permbledhese borderoje bashkangjitur,tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 21,250 2015-06-16 2015-06-16 29710140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 602-Ministria e Drejtesise pagese anetaresh grup keshillimor MD,urdher KM nr 17,51 dt 17.01.2015,12.02.2015,permbledhese borderoje bashkangjitur,tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 136,000 2015-05-14 2015-05-15 23210140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1014001 Ministria e Drejtesise pagese anetaresh te grupit keshillimor MD,urdher KM 17 dt 17.01.2014,nr 51 dt 12.02.2014 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 89,250 2015-05-14 2015-05-15 23010140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1014001 Ministria e Drejtesise pagese anetaresh te grupit keshillimor MD,urdher KM 17 dt 17.01.2014,nr 51 dt 12.02.2014 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 21,250 2015-05-14 2015-05-15 22910140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1014001 Ministria e Drejtesise pagese anetaresh te grupit keshillimor MD,urdher KM 17 dt 17.01.2014,nr 51 dt 12.02.2014 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 63,750 2015-05-14 2015-05-15 23110140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1014001 Ministria e Drejtesise pagese anetaresh te grupit keshillimor MD,urdher KM 17 dt 17.01.2014,nr 51 dt 12.02.2014 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 63,750 2015-04-14 2015-04-14 17210140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1014001 Ministria e Drejtesise Pagese anetaresh grupi Keshillimor Mars 2015 Urdhewr KM 17 dt.17.02.14 urdher Km 51 dt.12.02.14 borrdero 09.04.15
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 89,250 2015-04-14 2015-04-14 17110140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1014001 Ministria e Drejtesise pagese anetaresh grupi Keshillimor te MD Mars 2015 Urdher KM 17 dt.17.01.14 urdher Km 51 dt.21.02.14 bordero 09.04.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 136,000 2015-04-14 2015-04-14 17310140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1014001 Ministria e Drejtesise pagese anetaresh grupi Keshillimor te MD Mars 2015 Urdher KM 17 dt.17.01.14 urdher Km 51 dt.21.02.14 bordero 09.04.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 21,250 2015-04-14 2015-04-14 17010140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1014001 Ministria e Drejtesise pagese anetaresh grupi Keshillimor te MD Mars 2015 Urdher KM 17 dt.17.01.14 urdher Km 51 dt.21.02.14 bordero 09.04.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 89,250 2015-03-09 2015-03-09 9510140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1014001 Ministria e Drejtesise pagese anetaresh grupi keshillimor MD shkurt,urdher nr 17 dt 17.01.2014,nr 51 dt 12.02.2014 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 136,000 2015-03-09 2015-03-09 9710140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1014001 Ministria e Drejtesise pagese anetaresh grupi keshillimor MD shkurt,urdher nr 17 dt 17.01.2014,nr 51 dt 12.02.2014 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 63,750 2015-03-09 2015-03-09 9610140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1014001 Ministria e Drejtesise pagese anetaresh grupi keshillimor MD shkurt,urdher nr 17 dt 17.01.2014,nr 51 dt 12.02.2014 bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 21,250 2015-03-09 2015-03-09 94910140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1014001 Ministria e Drejtesise pagese anetaresh grupi keshillimor MD shkurt,urdher nr 17 dt 17.01.2014,nr 51 dt 12.02.2014 bordero
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave