Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 3,741,250.00 48 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 21,250 2015-02-09 2015-02-10 3610140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1014001 Ministria e Drejtesise pagese anetaresh grupi keshillimor MD,urdher nr 17 dt 17.01.2014,nr 51 dt 12.02.2014 bordero dt 06.02.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 63,750 2015-02-09 2015-02-10 3810140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1014001 Ministria e Drejtesise pagese anetaresh grupi keshillimor MD,urdher nr 17 dt 17.01.2014,nr 51 dt 12.02.2014 bordero dt 06.02.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 136,000 2015-02-09 2015-02-10 3910140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1014001 Ministria e Drejtesise pagese anetaresh grupi keshillimor MD,urdher nr 17 dt 17.01.2014,nr 51 dt 12.02.2014 bordero dt 06.02.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 89,250 2015-02-09 2015-02-10 3710140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1014001 Ministria e Drejtesise pagese anetaresh grupi keshillimor MD,urdher nr 17 dt 17.01.2014,nr 51 dt 12.02.2014 bordero dt 06.02.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 22,500 2015-02-03 2015-02-03 2910140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1014001 Ministria e Drejtesise Pagese anetaresh Dhjetor 2014 Urdher KM 17 dt.17.01.14 , urdher KM 51 dt.12.02.14 bordero 02.02.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 144,000 2015-02-03 2015-02-03 3210140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1014001 Ministria e Drejtesise Pagese anetaresh Dhjetor 2014 Urdher KM 17 dt.17.01.14 , urdher KM 51 dt.12.02.14 bordero 02.02.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 67,500 2015-02-03 2015-02-03 3110140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1014001 Ministria e Drejtesise Pagese anetaresh Dhjetor 2014 Urdher KM 17 dt.17.01.14 , urdher KM 51 dt.12.02.14 bordero 02.02.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 94,500 2015-02-03 2015-02-03 3010140012015 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 1014001 Ministria e Drejtesise Pagese anetaresh Dhjetor 2014 Urdher KM 17 dt.17.01.14 , urdher KM 51 dt.12.02.14 bordero 02.02.2015
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave