Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 67,735,811.00 58 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 3,757,211 2018-12-26 2018-12-28 71410140012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min. Drejtesise vendim gjyqi Arben Brace,Ven Gjyka Admin Apel nr 1805 dt 26.04.2018 ,shkrese nr 5113/6 dt 24.12.2018,bordero dt 24.12.2018,liste pagese dt 24.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 203,500 2018-12-20 2018-12-28 71010140012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise ekzekutim i vendim gjyqesor,Diference pagese, Matilda Hoxha, Vendim nr 750 dt 5.4.2012 GjykaApelit Tirane, Um nr 11040 dt 30.10.2018, bordero dt 15.11.18. listepagese dt 19.12.18, detyrim i perdits deri me dt 30.06.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 430,842 2018-12-26 2018-12-28 71710140012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min. Drejtesise vendim gjyqi Afroviti Gura,Ven Gjyka Admin Apel nr 2722 dt 29.06.2018 ,shkrese nr 5113/6 dt 24.12.2018,bordero dt 24.12.2018,liste pagese dt 24.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 2,965,909 2018-12-26 2018-12-28 72010140012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min. Drejtesise vendim gjyqi Agim Bega,Ven Gjyka Admin Apel nr 31 dt 17.01.2018,shkrese nr 5113/6 dt 24.12.2018,bordero dt 24.12.2018,liste pagese dt 26.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BASHA & I Tirane 2,118,932 2018-12-20 2018-12-26 71110140012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise, Ekzekutim Vendim Natasha Laska, Vend.Gjyka.AdminsitrativeApelit nr 1580 dt 17.4.18, Urdher Ministri nr 11040/10 dt 30.10.18, bordero dt 23.11.18, listp.bankes dt 5.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UNION BANK SHA Tirane 292,895 2018-12-05 2018-12-07 65810140012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise, Ekzekutim Vendim Gjyqi Artan Murrizi, Vend.Gjyka.AdminsitrativeApelit nr 2132 dt 14.10.15, Urdher Ministri nr 11040/4 dt 30.10.18, bordero dt 23.11.18, listp.bankes dt 5.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 772,117 2018-12-05 2018-12-07 65710140012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise, Ekzekutim Vendim Esmeralda Shahini, Vend.Gjyka.AdminsitrativeApelit nr 2140 dt 07.7.16, Urdher Ministri nr 11040/6 dt 30.10.18, bordero dt 23.11.18, listp.bankes dt 5.12.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 475,042 2018-11-15 2018-11-20 63810140012018 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise ekzekutim i vendim gjyqesor, Matilda Hoxha, Vendim nr 750 dt 5.4.2012 GjykaApelit Tirane, Um nr 11040 dt 30.10.2018, bordero dt 15.11.18. listepagese dt 15.11.18, detyrim i perdits deri me dt 30.06.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 985,948 2018-11-16 2018-11-20 63910140012017 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise Ekzekutim vendim gjyqi, Diana Mamani, vendim nr 1776 dt 22.6.18 Gjykates Apelit Tirane, Um 11040/5 dt 30.10.18, bordero dt 15.11.18, list.bankes dt 15.11.18, detyrim i perditesuar deri me dt 30.06.2018
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UNION BANK SHA Tirane 2,267,509 2016-12-30 2017-01-06 70710140012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise ekzekutim vendim gjyqi Artan Murrizi. Vendim gjykate nr.2132 dt.14.10.2015; Grafiku u ekzek. V.Gj. nr.8000 dt.06.12.2016; Listpagesa e bankes dt.29.12.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 1,297,640 2016-12-30 2017-01-06 63010140012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise ekzekutim vendim gjyqi Matilda Hoxha. Vendim gjykate nr.5825 dt.11.05.2012; Grafiku u ekzek. V.Gj. nr.8000 dt.06.12.2016; Listpagesa e bankes dt.29.12.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 2,140,560 2016-12-30 2017-01-06 64210140012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise ekzekutim vendim gjyqi Ardena Veli. Vendim gjykate nr.114 dt.10.12.2015; Grafiku u ekzek. V.Gj. nr.8000 dt.06.12.2016; Listpagesa e bankes dt.29.12.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) AGIM SULÇE Tirane 1,382,265 2016-12-30 2017-01-06 72710140012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise ekzekutim vendim gjyqi Edmond Ademi. Vendim gjykate nr.3298 dt.27.06.2016; Grafiku i ekz. VGJ nr.8000 dt.06.12.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) UNION BANK SHA Tirane 1,586,964 2016-12-30 2017-01-06 64410140012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise ekzekutim vendim gjyqi Agur Kalemaj. Vendim gjykate nr.1239 dt.03.06.2015; Grafiku u ekzek. V.Gj. nr.8000 dt.06.12.2016; Listpagesa e bankes dt.29.12.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) GLOBAL BAILIFF'S OFFICE Tirane 4,117,309 2016-12-30 2017-01-06 70610140012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise ekzekutim vendim gjyqi Vjollca mecani. Vendim gjykate nr.164 dt.29.09.2016; Grafiku i ekz. VGJ nr.8000 dt.06.12.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,153,416 2016-12-30 2017-01-06 64310140012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise ekzekutim vendim gjyqi Hazbi Balliu. Vendim gjykate nr.1472 dt.01.06.2016; Grafiku i ekz. VGJ nr.8000 dt.06.12.2016; Listpagesa dt.29.12.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TIRANA BAILIFF'S SEVICES Tirane 1,816,008 2016-12-30 2017-01-06 64510140012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise ekzekutim vendim gjyqi Esmeralda Shahini. Vendim gjykate nr.2140 dt.07.07.2016; Grafiku i ekz. VGJ nr.8000 dt.06.12.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,112,345 2016-12-15 2016-12-19 63810140012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise ekzekutim vendimi Gj.Adm.Apelit nr.1776 dt.22.06.2016 per kreditore Diana Toro ( Mamani). Grafiku i ekz. VGJ nr.8000 dt.06.12.2016; Listpagesa e bankes dt.14.12.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 12,514 2016-12-15 2016-12-19 63210140012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise ekzekutim vendim gjyqesor per Diana Kasapi. VGJ nr.118 dt.29.10.2008; grafiku i ekz. VGJ nr.8000 dt.06.12.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 590,330 2016-12-15 2016-12-19 62910140012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise ekzekutim vendim gjyqesor per Eriketa Korini. VGJ nr.54 dt.17.06.2011; grafiku i ekz. VGJ nr.8000 dt.06.12.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,758,282 2016-12-15 2016-12-19 63710140012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise ekzekutim vendim gjyqesor per kreditorin Tom Lekaj. V.Gj.Adm.Apelit nr.1501 dt.01.06.2016; grafiku i ekz. VGJ nr.8000 dt.06.12.2016. Listpagesa dt.14.12.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARTAN SIMA Tirane 166,395 2016-12-15 2016-12-19 63110140012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise ekzekutim vendim gjyqesor per Marjolla Cukali. VGJ nr.240 dt.17.07.2008; grafiku i ekz. VGJ nr.8000 dt.06.12.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 12,514 2016-12-15 2016-12-19 63310140012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise ekzekutim vendim gjyqesor per Pandi Kasapi. VGJ nr.120 dt.29.10.2008; grafiku i ekz. VGJ nr.8000 dt.06.12.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 12,514 2016-12-15 2016-12-19 63410140012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise ekzekutim vendim gjyqesor per Vjollca Mecani. VGJ nr.4121 dt.07.11.2008; grafiku i ekz. VGJ nr.8000 dt.06.12.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BASHA & I Tirane 1,894,052 2016-12-15 2016-12-19 63610140012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise ekzekutim vendim gjyqesor per Arben Cara. VGJ nr.3752 dt.14.10.2014; grafiku i ekz. VGJ nr.8000 dt.06.12.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "B.S.E Bailiff Service Executive" Tirane 270,242 2016-12-15 2016-12-19 63510140012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise ekzekutim vendim gjyqesor per Altin Gjana. VGJ nr.1638 dt.02.07.2015; grafiku i ekz. VGJ nr.8000 dt.06.12.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 63,332 2016-06-22 2016-06-24 29610140012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise takse permbarimore vend. nr.119 dt.29.10.2008 - Kreditor L.Tasellari
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BASHA & I Tirane 200,000 2016-06-22 2016-06-24 29710140012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise lik pjesor vendim gjyqi nr.3752 dt.14.10.2014. Kreditor Arben Cara
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 3,742 2016-06-22 2016-06-24 29210140012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise takse permbarimore vend. nr.118 dt.29.10.2008 - Kreditor D.Kasapi
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "B.S.E Bailiff Service Executive" Tirane 265,000 2016-06-22 2016-06-24 29510140012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise lik pjesor vendim gjyqi nr.1638 dt.02.07.2015. Kreditor Altin Gjana
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 3,742 2016-06-22 2016-06-24 29110140012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise takse permbarimore vend. nr.422 dt.18.12.2007 - Kreditor Xh.Duka
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 732,900 2016-06-22 2016-06-24 28810140012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise ekz vendim gjyqi nr.5825 dt.11.05.2012. Grafiku nr.4393 dt.14.06.16. Listpagese dt.21.06.16
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 3,742 2016-06-22 2016-06-24 29410140012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise takse permbarimore vend. nr.4121 dt.07.11.2008 - Kreditor V.Mecani
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 3,742 2016-06-22 2016-06-24 29310140012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise takse permbarimore vend. nr.120 dt.29.10.2008 - Kreditor P.Kasapi
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 561,540 2016-06-22 2016-06-24 28910140012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise ekz. urdher ekz. nr.54 dt.17.06.2011 kreditore Eriketa Korini
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARTAN SIMA Tirane 162,260 2016-06-22 2016-06-24 29010140012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna Min Drejtesise lik pjesor vendim gjyqi nr.240 dt.17.07.2008. Kreditor Marjolla Cukali
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ELVIN HOXHA Tirane 1,742,882 2015-12-16 2015-12-17 69910140012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-Ministria e Drejtesise vendim gjyqi per Irma Dhimitiadhi,vendim gjykata apeli nr 821 dt 21.04.2015shkrese e MF nr 15670/1 dt 13.11.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,589,691 2015-12-16 2015-12-17 70010140012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-Ministria e Drejtesise vendim gjyqi per Agur Kalemaj,vendim gjykata apeli nr 1239 dt 03.06.2015,shkrese e MF nr 15670/1 dt 13.11.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) "B.S.E Bailiff Service Executive" Tirane 1,930,470 2015-12-16 2015-12-17 69110140012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-Ministria e Drejtesise vendim gjyqi per Altin Gjana,vendim gjykate nr 1638 dt 02.07.2015,vendim nr 35 dt 19.08.2015,shkrese e MF nr 15670/1 dt 13.11.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 345,645 2015-12-16 2015-12-17 69010140012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-Ministria e Drejtesise takse permbarimore, Harrallamb Kulo,kerkese pee ekzekutim nr 5515 dt 25.06.2015,shkrese e MF nr 15670/1 dt 13.11.2015
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave