Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 67,735,811.00 58 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IGLI GUGASHI Tirane 1,423,950 2015-12-16 2015-12-17 70110140012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-Ministria e Drejtesise vendim gjyqi per Noreta Kalciomi,vendim gjykata apeli nr 1564 dt 26.06.2015,shkrese e MF nr 15670/1 dt 13.11.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 568,770 2015-12-16 2015-12-16 69410140012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-Ministria e Drejtesise vendim gjyqi per Arben Cara,vendim gjykate apel nr 3752 dt 14.10.2014,urdher nr 325682 dt 28.05.2015,shkrese e MF nr 15670/1 dt 13.11.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARTAN SIMA Tirane 1,539,020 2015-12-16 2015-12-16 69310140012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-Ministria e Drejtesise vendim gjyqi per Albert Kazia,vendim gjykate apel nr 5850 dt 27.07.2015,urdher nr 5850 dt 27.07.2015,shkrese e MF nr 15670/1 dt 13.11.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,572,840 2015-12-16 2015-12-16 69210140012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-Ministria e Drejtesise vendim gjyqi per Ilir Kadiu,vendim gjykate apel nr 1509 dt 25.06.2015,shkrese e MF nr 15670/1 dt 13.11.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) JULIAN PERGEGA Tirane 24,800 2015-11-23 2015-11-23 57510140012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-Ministria e Drejtesise vendim gjyqi Vjollca Gjoka,shkrese MF nr 13140/8 dt 21.10.2015,vendim nr 292 dt 02.06.2008,fat n 4,7 dt 01.08.2015,04.09.2015,seri 04548554,04548557
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TDR GROUP Tirane 7,321,021 2015-11-17 2015-11-17 55410140012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-Ministria e Drejtesise vendime gjyqi,Alfred Caushi,shkrese e MF nr 13140/8 dt 21.10.2015,vendim gjyqi nr 95dt 15.07.2008,fat nr 260 dt 11.11.2015,seri 24025754
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) TDR GROUP Tirane 1,380,740 2015-11-17 2015-11-17 55510140012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-Ministria e Drejtesise vendime gjyqi,Entela Bello,shkrese e MF nr 13140/8 dt 21.10.2015,vendim gjyqi nr 2266 d t02.11.2011,fat nr 261 dt 12.11.2015,seri 24025755
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 318,189 2015-11-13 2015-11-16 55710140012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-Ministria e Drejtesise vendime gjyqi,Dashnor Hasko,vendim nr 92 dt 09.02.2010,shkrese e MF nr 13140/8 dt 21.10.2015,liste pagese bashkangjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ARTAN SIMA Tirane 579,169 2015-11-13 2015-11-16 55610140012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-Ministria e Drejtesise vendime gjyqi,Marjolla Imo Cukali,vendim nr 240 dt 17.07.2008,shkrese e MF nr 13140/8 dt 21.10.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 53,448 2015-11-13 2015-11-16 56110140012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-Ministria e Drejtesise vendime gjyqi,Vjollca Mecani,vendim nr 4121 dt 07.11.2008,shkrese e MF nr 13140/8 dt 21.10.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 53,448 2015-11-13 2015-11-16 55910140012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-Ministria e Drejtesise vendime gjyqi,Diana Kasapi,vendim nr 118 dt 29.10.2008,shkrese e MF nr 13140/8 dt 21.10.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 53,448 2015-11-13 2015-11-16 56010140012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-Ministria e Drejtesise vendime gjyqi,Pandi Kasapi,vendim nr 120 dt 29.10.2008,shkrese e MF nr 13140/8 dt 21.10.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 508,080 2015-11-13 2015-11-16 55210140012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-Ministria e Drejtesise vendime gjyqi,Matilda Hoxha,vendim nr 5825 dt 11.05.2015,shkrese e MF nr 13140/8 dt 21.10.2015,liste pagese bashkangjitur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 266,560 2015-11-13 2015-11-16 55310140012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-Ministria e Drejtesise vendime gjyqi,Eriketa Korini,vendim nr 54 dt 17.06.2011,shkrese e MF nr 13140/8 dt 21.10.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 53,448 2015-11-13 2015-11-16 55810140012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 602-Ministria e Drejtesise vendime gjyqi,Xhorxhi Duka,vendim nr 442 dt 18.12.2007,shkrese e MF nr 13140/8 dt 21.10.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 1,530,000 2015-07-10 2015-07-13 35610140012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1014001 Ministria e Drejtesise VENDIM GJYQI LINDITA LELCAJ VENDIM 1928 DT 20.05.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 2,883,502 2015-07-10 2015-07-13 35510140012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1014001 Ministria e Drejtesise vendim gjyqi urdh103 dt 27.01.2015 PERIAND TETA
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BASHA & I Tirane 1,403,435 2015-07-10 2015-07-13 35710140012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1014001 Ministria e Drejtesise vendim gjyqi urdh 344/2 dt 11.05.2015 rozario rica
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave