Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 757,770.00 55 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 17,716 2018-12-06 2018-12-07 66110140012018 Shpenzime te tjera transporti Min. Drejtesise sherbim larje makine, Shtator 2018, det.prapambetur ditar nr 17276, up nr.2333/5 dt 2.3.18, njf dt 5.3.18, kontr nr.2333/6 dt 19.3.18, urdher nr.2333/7 dt 19.3.18, ft nr 27 seri 14007727
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 17,716 2018-12-06 2018-12-07 66210140012018 Shpenzime te tjera transporti Min. Drejtesise sherbim larje makine, Tetor 2018, up nr.2333/5 dt 2.3.18, njf dt 5.3.18, kontr nr.2333/6 dt 19.3.18, urdher nr.2333/7 dt 19.3.18, ft nr 31 seri 14007731
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 35,431 2018-10-08 2018-10-10 56610140012018 Shpenzime te tjera transporti Min. Drejtesise sherbim larje makine,Korrik -Gusht 2018 up nr.2333/5 dt 2.3.18, njf dt 5.3.18, kontr nr.2333/6 dt 19.3.18, urdher nr.2333/7 dt 19.3.18, ft nr 21 seri 14007721
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 17,716 2018-08-03 2018-08-08 50410140012018 Shpenzime te tjera transporti Min. Drejtesise sherbim larje makine,Qershor 2018 up nr.2333/5 dt 2.3.18, njf dt 5.3.18, kontr nr.2333/6 dt 19.3.18, urdher nr.2333/7 dt 19.3.18, ft nr 11 seri 14007711
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 17,716 2018-06-21 2018-06-25 37510140012018 Shpenzime te tjera transporti Min. Drejtesise sherbim larje makine,Maj 2018 up nr.2333/5 dt 2.3.18, njf dt 5.3.18, kontr nr.2333/6 dt 19.3.18, urdher nr.2333/7 dt 19.3.18, ft nr 5 seri 14007705
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 6,000 2018-06-11 2018-06-18 33210140012018 Shpenzime te tjera transporti Min. Drejtesise tarife e ndryshimit te pronesise automjetit, autoizim nr 8.5 dt 8.5.18, shkrese per likujdim dt 6.6.18, ft nr.01/38TR
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 9,800 2018-05-28 2018-05-31 31010140012018 Shpenzime te tjera transporti Min Drejtesise, kolaudim automjetesh, fature nr 1007TR2 seri 61003032, AA392 PI, TR1562T, TR1561T, AA543RP, TR5466L,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 12,100 2018-05-28 2018-05-31 31110140012018 Shpenzime te tjera transporti Min. Drejtesise sherbim larje makine,Prill 2018 up nr.2333/5 dt 2.3.18, njf dt 5.3.18, kontr nr.2333/6 dt 19.3.18, urdher nr.2333/7 dt 19.3.18, ft nr 46 seri 8692399
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 3,000 2018-05-24 2018-05-25 30710140012018 Shpenzime te tjera transporti Min. Drejtesise Kontroll fizik, Aut. nr 8/5 dt 08.05.2018, ft nr 256536284, ft nr 256536261,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 22,380 2018-05-17 2018-05-21 27110140012018 Shpenzime te tjera transporti Min. Drejtesise Taksa vjetore, Aut. nr 3455 dt 26.03.2017, ft nr 1800172200, ft nr 1800172202, ft nr 1800172192, ft nr 256506390, ft nr 180017293,
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 5,000 2018-04-27 2018-05-02 23410140012018 Shpenzime te tjera transporti Min. Drejtesise sherbim larje makine, up nr.2333/5 dt 2.3.18, njf dt 5.3.18, kontr nr.2333/6 dt 19.3.18, urdher nr.2333/7 dt 19.3.18, ft seri 8692396
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 72,720 2018-03-02 2018-03-07 8810140012018 Shpenzime te tjera transporti Min. Drejtesise qera makine, benz vip, kerkese nr 7534 dt 11.12.17, UM 7549/2 dt 8.12.17, ft serial 43083428
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 32,976 2018-02-13 2018-02-16 4710140012018 Shpenzime te tjera transporti Min.Drejtesise larje automjeti, Up 848/1 dt 1.3.17, kontrate 818/2 dt 3.3.17, ft serial 8692378
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 3,920 2017-12-05 2017-12-06 45910140012017 Shpenzime te tjera transporti Min. Drejtesise Kolaudim mjeti ( AA392PI, TR1562T), Autor. nr 30/11 dt.30.11.2017, fat nr.2022TR2 dt 04.12.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,060 2017-11-20 2017-11-23 44810140012017 Shpenzime te tjera transporti Min. Drejtesise Kontrrolli teknik vjetor AA543RP, Komision bankar, Fat. nr 1778TR2 dt.30.10.2017 (50723387) Autoriz nr 18/10 prot. dt 18.10.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 15,572 2017-11-20 2017-11-22 43910140012017 Shpenzime te tjera transporti MIn Drejtesise Sherbim larje automjetesh, kontrate sherbimi nr.818/2 dt 03.03.2017 UP. nr.848/1 dt.01.03.2017, proces verbal
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 6,870 2017-11-20 2017-11-22 43810140012017 Shpenzime te tjera transporti MIn Drejtesise Sherbim larje automjetesh, kontrate sherbimi nr.818/2 dt 03.03.2017 UP. nr.848/1 dt.01.03.2017, proces verbal
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 14,198 2017-08-18 2017-08-21 32410140012017 Shpenzime te tjera transporti Min Drejtesise, larje automjetesh. UP 848/1 dt.01.03.2017, Njoftim fituesi dt.02.03.2017, Kontrate sherbimi 818/2 dt.03.03.2017, fature 41 dt.05.06.2017(469822292), 46 DT.04.07.2017 (869222297),
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 9,500 2017-07-07 2017-07-10 23810140012017 Shpenzime te tjera transporti Min Drejtesise kontroll fizik dhe nderrim targe per automjetet. Autorizim dt.08.05.2017, 30.05.2017, Fatura nr.215729825,21572824,215731876 dt.02.06.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 16,488 2017-05-12 2017-05-16 18510140012017 Shpenzime te tjera transporti Min Drejtesise, larje automjetesh. UP 848/1 dt.01.03.2017, Njoftim fituesi dt.02.03.2017, Kontrate sherbimi 818/2 dt.03.03.2017, fature 31 dt.02.05.2017, proces verbal sherbimi dt.03.04.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 22,798 2017-05-12 2017-05-16 18410140012017 Shpenzime te tjera transporti Min Drejtesise taksa vjetore per automjetet. Autorizim nr.2545 dt.14.04.2017, Fatura nr.1700162009,162038,162060,162088,162042,162083 dt.28.04.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IMER YMERI Tirane 16,488 2017-04-24 2017-04-26 13810140012017 Shpenzime te tjera transporti Min Drejtesise, larje automjetesh. UP 848/1 dt.01.03.2017, Njoftim fituesi dt.02.03.2017, Kontrate sherbimi 818/2 dt.03.03.2017, fature 23 dt.03.04.2017, proces verbal sherbimi dt.03.04.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 10,800 2016-12-30 2017-01-06 72210140012016 Shpenzime te tjera transporti Min Drejtesise larje automjetesh. Kontrate sherbimi dt.02.03.2016, fat.10 dt.24.12.2016; (8018220)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 1,960 2016-12-20 2016-12-22 65310140012016 Shpenzime te tjera transporti Min Drejtesise kolaudim mjet transporti. Autorizim nr.8037 dt.07.12.2016. Fature 2220TR2 dt.13.12.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 4,568 2016-12-20 2016-12-22 65410140012016 Shpenzime te tjera transporti Mind Drejtesise pagese taksa vjetore automjeti. Autorizim nr.8037 dt.07.12.2016. fature 1600505302 dt.13.12.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 10,800 2016-12-21 2016-12-22 65610140012016 Shpenzime te tjera transporti Min Drejtesise larhe automjetesh. Kontrate sherbimi dt.02.03.2016, fat.11 dt.30.11.2016; (8018223)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 21,600 2016-12-07 2016-12-09 61610140012016 Shpenzime te tjera transporti Min Drejtesise larhe automjetesh. Kontrate sherbimi dt.02.03.2016, fat.7 dt.30.09.2016; nr.8 dt.31.10.2016 (8018407;8018408)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 21,600 2016-10-20 2016-10-21 50010140012016 Shpenzime te tjera transporti Min Drejtesise larje automjetesh. UP dt.02.03.16; Njoftim fituesi dt.03.03.2016; Kontrate sherbimi dt.04.03.2016; Fat 5 dt.31.07.2016 (8018405);nr.6 dt.31.08.2016 (8018406)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 5,985 2016-10-12 2016-10-13 47410140012016 Shpenzime te tjera transporti Min Drejtesise taksa vjetore rregj. automjeti. Autorizim dt.10.10.16; Fat.1600398402 dt.10.10.16
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 1,960 2016-10-12 2016-10-13 47310140012016 Shpenzime te tjera transporti Min Drejtesise kolaudim mjeti. Autorizim dt.10.10.16; Fat.1758TR2 dt.10.10.16
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 3,828 2016-10-05 2016-10-06 47010140012016 Shpenzime te tjera transporti Min Drejtesise taksa vjetore rregj. automjeti. Autorizim dt.21.09.16; Fat.1600379581 dt.27.09.16
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 1,960 2016-10-05 2016-10-06 46910140012016 Shpenzime te tjera transporti Min Drejtesise kolaudim mjeti. Autorizim dt.21.09.16; Fat.1675TR2 dt.27.09.16
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 10,800 2016-08-12 2016-08-15 36610140012016 Shpenzime te tjera transporti Min Drejtesise larje automjetesh. UP dt.02.03.16; Njoftim fituesi dt.03.03.2016; Kontrate sherbimi dt.04.03.2016; Fat 4 dt.30.06.2016 (8018404)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 10,800 2016-06-28 2016-06-30 30210140012016 Shpenzime te tjera transporti Min Drejtesise larje automjetesh. Kontrate sherbimi nr.1735/2 dt.04.03.16; Fat.3 dt.31.05.2016 (8018403)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 4,153 2016-05-30 2016-05-31 25010140012016 Shpenzime te tjera transporti Min Drejtesise taksa vjetore automjeti TR1561T. Autorizim nr.3952 dt.26.05.2016. Fature nr.1600201244 dt.26.05.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 1,960 2016-05-30 2016-05-31 24910140012016 Shpenzime te tjera transporti Min Drejtesise takse kolaudim mjeti TR1561T. Autorizim nr.3952 dt.26.05.2016. Fature nr.957TR2 dt.26.05.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 10,800 2016-05-19 2016-05-20 22610140012016 Shpenzime te tjera transporti 1014001 -Min.Drejt. Pagese sherbim larje automjeti up nr 1735/1 date 02.03.2016 pv date 03.03.2016 kont 1735/2 date 04.03.2016 fat nr 2 date 30.04.2016 sr 8018402
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MARK PRENDI / TIRANE Tirane 14,220 2016-04-28 2016-04-29 17910140012016 Shpenzime te tjera transporti 1014001 -Min.Drejt.sherbim larje automjetesh up nr 1735/1 date 02.03.2013 pv nr 1 date 03.03.2016 fat nr 1 date 31.03.2016 sr 8018401
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 8,972 2016-03-10 2016-03-11 8510140012016 Shpenzime te tjera transporti 1014001 Min.Drej Takse vjetore automjeti,aut nr 1474 date 22.02.2016 fat nr 1600091718 date 03.03.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,902 2016-03-10 2016-03-11 8610140012016 Shpenzime te tjera transporti 1014001 Min.Drej Takse vjetore automjeti,aut nr 1474 date 22.02.2016 fat nr 1600091726 date 03.03.2016
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave