Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 757,770.00 55 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 9,500 2016-03-10 2016-03-10 8710140012016 Shpenzime te tjera transporti 1014001 Min.Drej Takse vjetore automjeti,aut nr 1474 date 22.02.2016 fat nr 205882606 date 03.03.2016
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MITAT LIKA Tirane 21,600 2015-12-30 2015-12-31 76710140012015 Shpenzime te tjera transporti 602-Ministria e Drejtesise sherbime,kontrate nr 1669/3 d t26.03.2015 ne vazhdim,fat ne 210 dt 28.12.2015,seri 29235061
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MITAT LIKA Tirane 21,600 2015-12-14 2015-12-15 68510140012015 Shpenzime te tjera transporti 602-Ministria e Drejtesise sherbime,kontrate nr 1669/3 dt 26.03.2015 ne vazhdim,fat nr 194 dt 30.11.2015,seri 21296945
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 4,548 2015-11-11 2015-11-12 54610140012015 Shpenzime te tjera transporti 602-Ministria e Drejtesise takse rregjistrimi,fat nr serie 166616467 dt 04.11.2015,autorizim nr 3/11 dt 03.11.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Tirane 1,960 2015-11-11 2015-11-12 54710140012015 Shpenzime te tjera transporti 602-Ministria e Drejtesise kolaudim mjeti,autorizim nr 03/11 dt 03.11.2015,fat nr serie 27056705 dt 09.11.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MITAT LIKA Tirane 21,600 2015-11-05 2015-11-06 52810140012015 Shpenzime te tjera transporti 602-Ministria e Drejtesise sherbim per larje makinash,kontrate nr 1669/3 dt 26.03.2015 ne vazhdim,fat nr 180 dt 31.10.2015,seri 21296931
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MITAT LIKA Tirane 21,600 2015-10-05 2015-10-06 49010140012015 Shpenzime te tjera transporti 602-Ministria e Drejtesise sherbim larje makine,kontrate nr 1669/3 dt 26.03.2015 ne vazhdim,fat nr 172 dt 30.09.2015,seri 21296923
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MITAT LIKA Tirane 21,600 2015-09-15 2015-09-16 44410140012015 Shpenzime te tjera transporti 602-Ministria e Drejtesise sherbim larje makine,kontrate nr 1669/3 dt 26.03.2015 ne vazhdim,fat nr 161 dt 31.08.2015,seri 21296911
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MITAT LIKA Tirane 21,600 2015-08-21 2015-08-24 39810140012015 Shpenzime te tjera transporti 1014001 Ministria e Drejtesise larje makine,kontrate nr 1669/3 d t26.03.2015,fat nr 154 dt 31.07.2015,seri 21296904
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MITAT LIKA Tirane 21,600 2015-07-07 2015-07-08 32410140012015 Shpenzime te tjera transporti 1014001 Ministria e Drejtesise LARJE AUT. KONTRATE 1669/3 DT 26.03.2015 FAT 139 DT 29.06.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 4,386 2015-06-16 2015-06-16 29610140012015 Shpenzime te tjera transporti 602-Ministria e Drejtesise taksa vjetore ,autorizim nr 3059 d t27.04.2015,fat nr 163778621 dt 05.06.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MITAT LIKA Tirane 21,600 2015-06-08 2015-06-08 28510140012015 Shpenzime te tjera transporti 1014001 Ministria e Drejtesise lLarje aut. kont.1669/3 dt.26.03.15 ft130 dt.29.05.15 serial 21296880 pcv 02.06.15
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 3,955 2015-05-28 2015-05-28 27410140012015 Shpenzime te tjera transporti 1014001 Ministria e Drejtesise Takse regjistrimi automjeti aut nr 3547 dt 27.05.2015 fat nr 163757275 dt 27.05.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 4,188 2015-05-20 2015-05-21 24710140012015 Shpenzime te tjera transporti 1014001 Ministria e Drejtesise Takse vjetore automjeti,aut nr 3059 dt 27.04.2015 fat nr 163729631 dt 15.05.2015
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) MITAT LIKA Tirane 21,600 2015-05-07 2015-05-07 21110140012015 Shpenzime te tjera transporti Ministria e Drejtesise larje automjete up 1669/1 03.03.2015 fat 115 s 21296865 pv 04.05.2015
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave