Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 624 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
BANKAETIRANES 6,151,976.00 48 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 9,607 2014-12-23 2014-12-24 64810160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim telefoni shkrese 9883/3 dt 19.12.14, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 15,000 2014-12-05 2014-12-05 60310160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese shpen karb liste pagese ligji 10160 dt 15.10.2009, 169/2013, dt 7.11.2013, shkres 9883 dt 4.12.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 367,579 2014-12-01 2014-12-01 59010160012014 Shtese page per funksionin 1016001,Aparati Min.Brend.paga nentor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 40,782 2014-12-01 2014-12-01 59610160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje nentor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 1,874 2014-11-25 2014-11-25 57310160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.rimbursim pagese telefoni shkrese nr 9140/5 dt 25.11.14, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 71,976 2014-11-21 2014-11-24 56310160012014 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1016001,Aparati Min.Brend.pagese vendim gjyqesor,liste pagese , shkres a-297/3 dt 30.10..14, vgj shkalles pare, 2581 dt 22.05.14, shkrese a-297/1 dt 16.10.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 15,000 2014-11-12 2014-11-13 53010160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese e,gjebrea rimbursim karburanti shkrese 9140 dt 10.11.14. liste pagese ligji 10160 dt 15.10.2009, 169/2013 dt 7.11.2013
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 38,554 2014-11-12 2014-11-13 53410160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim telefoni, shkrese 9140/1 dt 10.11.14. liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 71,517 2014-11-03 2014-11-04 52410160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje tetor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 355,925 2014-11-03 2014-11-04 51810160012014 Shtese page per funksionin 1016001,Aparati Min.Brend.paga tetor 2014, plan 166/152 fakt
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 16,500 2014-10-28 2014-10-29 51210160012014 Udhetim i brendshem 1016001,Aparati Min.Brend.pagese dieta liste pagese 24.10.14, plan pune sherbimi 6855 dt 14.8.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 15,000 2014-10-06 2014-10-07 48510160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim karburanti, ligji 10160 dt 15.10.2009, 169/2013 dt 07.11.13, shkrese nr 8066 dt 3.10.14, tetor
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 11,741 2014-10-06 2014-10-07 48910160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim telefoni , shkrese nr 8066 dt 3.10.14, tetor
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 355,925 2014-10-01 2014-10-01 47010160012014 Paga baze 1016001,Aparati Min.Brend.paga shtator 2014 nr pun 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 71,517 2014-10-01 2014-10-01 47610160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje shtator 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 87,474 2014-09-15 2014-09-16 44410160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.pagese rimbursim tel shkresa nr 7450 dt 15.9.2014, liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 15,000 2014-09-15 2014-09-16 42910160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese shpen karb , ligji 10160 dt 15.10.2009 , ligji 169/2013 dt 7.1.2013, shkrese 7050/2 dt 15.9.14, E.gjebrea, shtator 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 370,154 2014-09-01 2014-09-01 41810160012014 Shtese page per kualifikimin 1016001,Aparati Min.Brend.paga gusht 2014 nr pun 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 71,517 2014-09-01 2014-09-01 42410160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje gusht 2014 numri 36
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 5,500 2014-08-28 2014-08-28 41110160012014 Udhetim i brendshem ,Aparati Min.Brend.lik dieta listpag dt 28.8.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 15,000 2014-08-18 2014-08-19 40510160012014 Te tjera transferta tek individet Aparati Min.Brend.rimb shp karb ligji 10160 15.10.2009,169 07.11.2013,shkr 6649/2 dt 18.08.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,481 2014-08-06 2014-08-07 39810160012014 Sherbime telefonike 1016001,Aparati Min.Brend.rimbursim telefoni, korrik 2014 shkrese nr 6649 date 5.8.14,
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 356,055 2014-08-01 2014-08-04 38510160012014 Paga baze 1016001,Aparati Min.Brend.paga korrik 2014 nr pun 166/154
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 71,313 2014-08-01 2014-08-04 39110160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pagese per pritje korrik 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 15,000 2014-07-18 2014-07-18 36610160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.pagese shpenz karburanti, ligji 10160 dt 15.10.2009, shkrese 6021/1 17.07.14, liste korrik 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 71,313 2014-07-01 2014-07-01 3453910160012014 Te tjera transferta tek individet 1016001,Aparati Min.Brend.paga liste pritje qershor 2014 nr pun 166/155
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 356,643 2014-07-01 2014-07-01 33910160012014 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi 1016001,Aparati Min.Brend.paga qershor 2014 nr pun 166/155
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 21,000 2014-06-26 2014-06-26 33310160012014 Sherbime telefonike Aparati Min.Brend.rimbursim shp telefoni shkr 25.6.2014 lp 25.6.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 30,000 2014-06-06 2014-06-06 27010160012014 Karburant dhe vaj Aparati Min.Brend.rimb shp karb ligji 10160 15.10.2009,169 07.11.2013,shkr 4835/1 05.06.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 363,608 2014-06-02 2014-06-02 25610160012014 Paga baze Aparati Min.Brend.paga maj 2014 nr pun 156
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 71,313 2014-06-02 2014-06-02 26210160012014 Te tjera transferta tek individet Aparati Min.Brend.paga maj 2014 nr pun 156
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 3,380 2014-05-09 2014-05-12 22710160012014 Sherbime telefonike Aparati Min.Brend.rimbursim shpenzime tel dt.07.05.14 shkresa nr.3843/2 dt.06.05.14
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 111,925 2014-05-02 2014-05-05 21510160012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Aparati Min.Brend.paga reforme prill 2014 nr pun 43
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 359,306 2014-05-02 2014-05-02 20910160012014 Shtese page per funksionin Aparati Min.Brend.paga prill 2014 nr pun 166/156
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 60,000 2014-04-25 2014-04-25 19610160012014 Kompensime speciale te tjera Aparati Min.Brend.shp karburanti ligji 10160 15.10.2009 ligji 169 07.11.2013 shkr 2929/6 22.04.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 17,550 2014-04-22 2014-04-23 19910160012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Aparati Min.Brend.pedagoge shkr 9214/32 13.03.2014 9234/35 07.03.2014 9214/34
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 3,000 2014-04-07 2014-04-08 18010160012014 Udhetim i brendshem Aparati Min.Brend.djeta mars 2014 liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 129,057 2014-04-02 2014-04-03 17210160012014 Kompensim papunesie per personat e siguruar Aparati Min.Brend.paga liste pritje mars 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 354,747 2014-04-02 2014-04-02 16610160012014 Paga baze Aparati Min.Brend.paga mars 2014 nr pun 166/158
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 2,341 2014-03-26 2014-03-26 16210160012014 Sherbime telefonike Aparati Min.Brend.rimb shp telefoni shkr 2045/9 25.03.2014
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave