Transaksion Thesari 2014- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 624 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
BANKAETIRANES 6,151,976.00 48 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 29,250 2014-03-13 2014-03-17 8910160012014 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Aparati Min.Brend.pagese pedagoge shkr 9099 ,9102/6 24.02.2014 7828/6 25.01.2014,8183/5,8563/6 10.02.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 354,747 2014-03-04 2014-03-04 7610160012014 Unspecified Aparati Min.Brend.paga shkurt 2014 nr pun 147
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 302,954 2014-03-04 2014-03-04 8210160012014 Unspecified Aparati Min.Brend.paga listepritje shkurt 2014 nr pun 45
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 4,000 2014-02-25 2014-02-25 7010160012014 Unspecified Aparati Min.Brend.djeta brenda vendit liste pagese 25.02.2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 57,538 2014-02-03 2014-02-04 3210160012014 Unspecified Aparati Min.Brend.paga liste pritje janar 2014
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 415,971 2014-02-03 2014-02-04 2610160012014 Unspecified Aparati Min.Brend.paga janar 2014 nr pun 166/143
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 27,000 2014-01-28 2014-01-28 1410160012014 Unspecified Aparati Min.Brend.rimbursim shp telefoni shkr 201/2 27.01.2014 liste pagese
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) BANKA E TIRANES Tirane 535,342 2014-01-06 2014-01-10 0310160012014 Unspecified Aparati Min.Brend.paga dhjetor 2013 nr pun 166/144
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave