Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 718 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 3,652,000.00 47 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 67,500 2014-12-15 2014-12-15 62810140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE pagese anetaresh grupikeshillimot MD,nentor 2014,urdher KM nr 17 dt 17.01.2014,nr 51 dt 12.02.2014,bordero dt 11.12.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 36,500 2014-12-15 2014-12-15 63010140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE tatim pagese anetaresh grupikeshillimot MD,nentor 2014,urdher KM nr 17 dt 17.01.2014,nr 51 dt 12.02.2014,bordero dt 11.12.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 94,500 2014-12-15 2014-12-15 62710140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE pagese anetaresh grupikeshillimot MD,nentor 2014,urdher KM nr 17 dt 17.01.2014,nr 51 dt 12.02.2014,bordero dt 11.12.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 22,500 2014-12-15 2014-12-15 62610140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE pagese anetaresh grupikeshillimot MD,nentor 2014,urdher KM nr 17 dt 17.01.2014,nr 51 dt 12.02.2014,bordero dt 11.12.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 144,000 2014-12-15 2014-12-15 62910140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE pagese anetaresh grupikeshillimot MD,nentor 2014,urdher KM nr 17 dt 17.01.2014,nr 51 dt 12.02.2014,bordero dt 11.12.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 94,500 2014-11-13 2014-11-13 52910140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetaresh te dupit keshillimor Tetor 2014 urdher KM 17 dt.17.01.14; 51 dt.12.02.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 67,500 2014-11-13 2014-11-13 53010140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetaresh te dupit keshillimor Tetor 2014 urdher KM 17 dt.17.01.14; 51 dt.12.02.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 36,500 2014-11-13 2014-11-13 53210140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur Ministria Drejtesise tatim i mbajtur grupi keshilltareve Tetor 2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 144,000 2014-11-13 2014-11-13 53110140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetaresh te dupit keshillimor Tetor 2014 urdher KM 17 dt.17.01.14; 51 dt.12.02.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 22,500 2014-11-13 2014-11-13 52810140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetaresh te dupit keshillimor Tetor 2014 urdher KM 17 dt.17.01.14; 51 dt.12.02.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 22,500 2014-10-13 2014-10-14 456110140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetaresh te grupit keshillimot te MD,urdher KM 17 dt 17.01.2014,nr 51 dt 12.02.2014,bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 94,500 2014-10-13 2014-10-13 457110140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetaresh te grupit keshillimot te MD,urdher KM 17 dt 17.01.2014,nr 51 dt 12.02.2014,bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 144,000 2014-10-13 2014-10-13 459110140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetaresh te grupit keshillimot te MD,urdher KM 17 dt 17.01.2014,nr 51 dt 12.02.2014,bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 36,500 2014-10-13 2014-10-13 460110140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE tatim ne burim Pagese anetaresh te grupit keshillimot te MD,urdher KM 17 dt 17.01.2014,nr 51 dt 12.02.2014,bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 67,500 2014-10-13 2014-10-13 458110140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetaresh te grupit keshillimot te MD,urdher KM 17 dt 17.01.2014,nr 51 dt 12.02.2014,bordero
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 67,500 2014-09-10 2014-09-11 39410140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE pagese anetaresh te grupit keshillimor te MD gusht 2014,urhder KM nr 17 dt 17.01.14,nr 51 dt 12.02.14,bordero dt 09.09.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 94,500 2014-09-10 2014-09-11 39310140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE pagese anetaresh te grupit keshillimor te MD gusht 2014,urhder KM nr 17 dt 17.01.14,nr 51 dt 12.02.14,bordero dt 09.09.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 144,000 2014-09-10 2014-09-10 39510140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE pagese anetaresh te grupit keshillimor te MD gusht 2014,urhder KM nr 17 dt 17.01.14,nr 51 dt 12.02.14,bordero dt 09.09.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 36,500 2014-09-10 2014-09-10 39610140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE tatim ne burim pagese anetaresh te grupit keshillimor te MD gusht 2014,urhder KM nr 17 dt 17.01.14,nr 51 dt 12.02.14,bordero dt 09.09.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 22,500 2014-09-10 2014-09-10 39210140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE pagese anetaresh te grupit keshillimor te MD gusht 2014,urhder KM nr 17 dt 17.01.14,nr 51 dt 12.02.14,bordero dt 09.09.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 144,000 2014-08-11 2014-08-12 35510140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetaresh te grupit keshillimore te MD,urdher KM nr 17 dt 17.01.14,urdher KM nr 51 dt 12.02.2014,permbedhese bordero dt 11.08.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 67,500 2014-08-11 2014-08-12 35410140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetaresh te grupit keshillimore te MD,urdher KM nr 17 dt 17.01.14,urdher KM nr 51 dt 12.02.2014,permbedhese bordero dt 11.08.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 22,500 2014-08-11 2014-08-12 35210140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetaresh te grupit keshillimore te MD,urdher KM nr 17 dt 17.01.14,urdher KM nr 51 dt 12.02.2014,permbedhese bordero dt 11.08.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 36,500 2014-08-11 2014-08-12 35610140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE tatim Pagese anetaresh te grupit keshillimore te MD,urdher KM nr 17 dt 17.01.14,urdher KM nr 51 dt 12.02.2014,permbedhese bordero dt 11.08.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 94,500 2014-08-11 2014-08-11 35310140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetaresh te grupit keshillimore te MD,urdher KM nr 17 dt 17.01.14,urdher KM nr 51 dt 12.02.2014,permbedhese bordero dt 11.08.14
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 67,500 2014-07-11 2014-07-11 31210140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE pagese anetaresh te grupit keshillimir te MD,urdher Km nr 17 dt 17.01.2014,urdher Km nr 51 dt 12.02.2014,borderto 08.07.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 36,500 2014-07-11 2014-07-11 31410140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE tatim ne burim pagese anetaresh te grupit keshillimir te MD,urdher Km nr 17 dt 17.01.2014,urdher Km nr 51 dt 12.02.2014,borderto 08.07.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 22,500 2014-07-11 2014-07-11 31010140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE pagese anetaresh te grupit keshillimir te MD,urdher Km nr 17 dt 17.01.2014,urdher Km nr 51 dt 12.02.2014,borderto 08.07.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 94,500 2014-07-11 2014-07-11 31110140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE pagese anetaresh te grupit keshillimir te MD,urdher Km nr 17 dt 17.01.2014,urdher Km nr 51 dt 12.02.2014,borderto 08.07.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 144,000 2014-07-11 2014-07-11 31310140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE pagese anetaresh te grupit keshillimir te MD,urdher Km nr 17 dt 17.01.2014,urdher Km nr 51 dt 12.02.2014,borderto 08.07.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 35,000 2014-06-11 2014-06-11 26410140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese tatim ne burim,bordero dt 09.06.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 22,500 2014-06-11 2014-06-11 26010140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetaresh te grupit keshillimor,urdher KM nr 17 dt 17.01.14,urdher KM nr 51 dt 12.02.2014,bordero dt 09.06.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 54,000 2014-06-11 2014-06-11 26210140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetaresh te grupit keshillimor,urdher KM nr 17 dt 17.01.14,urdher KM nr 51 dt 12.02.2014,bordero dt 09.06.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 94,500 2014-06-11 2014-06-11 26110140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetaresh te grupit keshillimor,urdher KM nr 17 dt 17.01.14,urdher KM nr 51 dt 12.02.2014,bordero dt 09.06.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 144,000 2014-06-11 2014-06-11 26310140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetaresh te grupit keshillimor,urdher KM nr 17 dt 17.01.14,urdher KM nr 51 dt 12.02.2014,bordero dt 09.06.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 9,000 2014-05-15 2014-05-15 21410140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE tatim i mbajtur gr.keshill.MD (shkurt-prill 2014 )permb. bordero13.05.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 81,000 2014-05-14 2014-05-15 21310140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE pagese grupi keshillmor MD shkurt -mars -prill 2014 urdher KM 17 dt.17.01.2014 KM nr.51 dt.12.02.2014 diference borderoje 13.05.2014 tatimi mbajtur ne burim per Artan Hoxha
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 34,000 2014-05-14 2014-05-14 19810140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Tatim ne burim grup keshill.MD- prill 2014 permbledhese bordero dt.08.05.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 144,000 2014-05-12 2014-05-13 19710140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE pagese anetaresh urdher KM nr.17 dt.17.01.2014 urdher KM nr 51 dt.12.02.2014 permb. bordero 08.05.2014 tatim i mbajtur ne burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 67,500 2014-05-12 2014-05-13 19510140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE pagese anetare keshillmor prill 2014 urdher KM nr 17 dt.17.01.2014 urdher KM 51 dt.12.02.2014 permb. bordero 08.05.2014 tatim i mbajtur burim
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave