Transaksion Thesari 2014- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 718 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 3,652,000.00 47 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 72,000 2014-05-12 2014-05-13 19610140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE pagese anetare keshillmor prill 2014 urdher KM nr 17 dt.17.01.2014 urdher KM 51 dt.12.02.2014 permb. bordero 08.05.2014 tatim i mbajtur burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 22,500 2014-05-12 2014-05-13 19410140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE pagese anetare keshillmor prill 2014 urdher KM nr 17 dt.17.01.2014 urdher KM 51 dt.12.02.2014 permb. bordero 08.05.2014 tatim i mbajtur burim
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) Sektori i tatimeve te tjera Tirane 70,000 2014-04-21 2014-04-22 16310140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Tatim MD shkurt mars per pjesmarrje KRT permb. bordero dt. 14.04.2014
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 45,000 2014-04-17 2014-04-17 15910140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetare keshillmor MD shkurt mars 2014 urdher KM 17 dt.17.01.2014 urdher KM nr.51 dt.12.02.2014 perm. bordero 14.04.2014 tatim i mbajtur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA CREDINS Tirane 135,000 2014-04-17 2014-04-17 16010140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetare keshillmor MD shkurt mars 2014 urdher KM 17 dt.17.01.2014 urdher KM nr.51 dt.12.02.2014 perm. bordero 14.04.2014 tatim i mbajtur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 144,000 2014-04-17 2014-04-17 16110140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetare keshillmor MD shkurt mars 2014 urdher KM 17 dt.17.01.2014 urdher KM nr.51 dt.12.02.2014 perm. bordero 14.04.2014 tatim i mbajtur
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 288,000 2014-04-17 2014-04-17 16210140012014 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur MINISTRIA E DREJTESISE Pagese anetare keshillmor MD shkurt mars 2014 urdher KM 17 dt.17.01.2014 urdher KM nr.51 dt.12.02.2014 perm. bordero 14.04.2014 tatim i mbajtur
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave