Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) (Mbi 2,686 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 18,632,522.00 86 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) IKUBINFO Tirane 428,804 2017-12-26 2017-12-29 54910140012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise mirmbajtje sistemit ICMIS Shtator 2017, Kont. nr.1766/14 dt 05.11.2017, Ft nr.1270 dt 05.10.2017, seri 45272467, pv dt. 20.12.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 451,706 2017-12-27 2017-12-29 541101400012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise permisimi zhvillimi i RNSH-se, Gusht 2017, kontrat vazhdim nr.6492/7, dt 01.12.2017, ft seri 28419741, ft seri 28419742, pv dt 3.11.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) HELIUS SYSTEMS Tirane 508,286 2017-12-26 2017-12-29 54410140012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min. Drejtesise permisimi zhvillimi i RNSH-se, Shtator 2017, kontrat vazhdim nr.6492/7, dt 01.12.2017, ft seri 28419749, ft seri 28419750, pv dt 3.11.17
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) BNT ELECTRONIC`S Tirane 36,000 2017-09-07 2017-09-08 36310140012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise riparim pajisje zyre. UP dt.07.08.2017, PV form.5 dt.07.08.2017, Fature 641 dt.07.08.2017 (51786792)
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) SINTEZA CO Tirane 35,440 2017-05-18 2017-05-19 19510140012017 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave Min Drejtesise riparim UPS serveri. UP 1892/1 dt.06.04.2017, PV form.5 KBV dt.06.04.2017, Fature 645 06.04.2017 (33849755), PV sherbimi dt.07.04.2017
Aparati Ministrise se Drejtesise (3535) RESHAT KAZANI Tirane 9,800 2015-09-25 2015-09-25 45710140012015 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 602-Ministria e Drejtesise riparime,up nr 5501/1 dt 07.09.2015,vleresi perfu dt 04.09.2015,fat nr 11 dt 07.09.2015,seri 6210161
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave