Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 2,969 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 7,712,880.00 95 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 1,960 2015-08-18 2015-08-19 39410060012015 Shpenzime te tjera transporti 1006001 Min Transp Infrastr -Shpenzime terhequr me cek per kolaudim autmjeti AA446JD urdh 24/7 dt 24.07.2015 cert kontrolli 01645372 dt 23.07.2015 autoriz 23/7 dt 23.07.2015
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 25,137 2015-07-07 2015-07-10 35210060012015 Shpenzime te tjera transporti 1006001 MTI -Shpenzime taksa qarkullimi per targa Tr 5171 dt Tr 3849 E urdh 335/1 dt 11.06.2015 urdh 335 dt 10.06.2015 fat 163845239 dt 02.07.2015 fat 163845226 dt 02.07.2015
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 3,930 2015-07-07 2015-07-10 35510060012015 Shpenzime te tjera transporti 1006001 MTI -Shpenzime cregj i perhershem mjeti Tr 5810/ Tr 5820R kolaudim mjeti Tr8405P urdh 3611 dt 26.06.2015 fat 337459 dt 26.06.2015 shkr 2123/1 dt 08.04.2015 aut 2133 dt 08.04.2015 fa 163817972 / 163796929 dt 12.06.2015
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) KADIU Tirane 77,760 2015-06-23 2015-06-26 33810060012015 Shpenzime te tjera transporti 1006001 -MTI lavazh automjete up 2 4 dt 02.04.2015 sht kont 3 4 dt 03.04.2015 fat 384 dt 18.06.2015 sr 22480266 fat 385 dt 18.06.2015 sr 22480267
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 23,174 2015-06-16 2015-06-18 32510060012015 Shpenzime te tjera transporti 1006001 MTI -Shpenzime Tax,qark.per autom.TR51571dhe TR3849EfAT,NR.163795085,FAT.163790501DT.11.06.2015.Urdh.nr.3351 1dt11.06.15.urdh.3351 dt.10.06.15
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) SHKELQIM BEJDOLLARI Tirane 64,600 2015-06-10 2015-06-12 31110060012015 Shpenzime te tjera transporti 1006001 MTI -Shpenzime sherbim karrotreci up 13 dt 18.05.2015 pv 5 dt 18.05.2015 fat 62 dt 19.05.2015 sr 7418151
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) KADIU Tirane 155,520 2015-06-08 2015-06-09 29310060012015 Shpenzime te tjera transporti 1006001 MTI -Shpenzime lavazh automjete kont 12/9 dt 12.09.2014 mbyllet fat 321 sr 19093703 fat 320 sr 190093702 fat 319 sr 19093701 fat 318 sr 190094047 dt 28.05.2015
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 84,242 2015-05-25 2015-05-27 27310060012015 Shpenzime te tjera transporti 1006001 MTI -Shpenzime taks qarkullimi per automjetet TR8405P/TR3118G/TR5811/TR8035/AA446JD/ Urdh 29 1 dt 18.05.2015 fat 1637374429 163734422 163734418 16373414 163734403 163734398 163703093 090 083
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 36,428 2015-04-14 2015-04-17 20910060012015 Shpenzime te tjera transporti 1006001 MTI -Shpenzime takse qarkullimi shkr 2123 dt 08.04.2015 fat 163646218, 228, 238 dt 08.04.2015
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) REGJISTRI I BARREVE SIGURUESE (R.B.S) Tirane 2,400 2015-03-16 2015-03-19 15210060012015 Shpenzime te tjera transporti 1006001 MTI -Shpenzime kerkese per c`regjistrim targeTR58020R,TR5810H,TR3849E,Ffaturenr.38dt.05.03.15,nr.S19549438,Aut.nr.1462dt.05.03.15,Urdh.1462/1dt.05.03.15
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) EUROSIG SHA Tirane 15,340 2015-03-06 2015-03-10 12710060012015 Shpenzime te tjera transporti 1006001 MTI -Shpenzime sig automjeti fat 793 dt 18.02.2015 sr 18561793 up 05 dt 18.02.2015 pv dt 18.02.2015
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 8,000 2015-03-06 2015-03-10 12810060012015 Shpenzime te tjera transporti 1006001 MTI -Shpenzime taksa qarkullimi, nderrim targe nga DR1001E ne AA600LD
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) BANKA CREDINS Tirane 4,420 2015-02-18 2015-02-23 8210060012015 Shpenzime te tjera transporti 1006001 MTI -Shpenzime kolaudim mjeti per auto TR3118G TR5811H urdh 26/12 dt 26.12.2014 urdh 24/12 dt 24.12.2014 fat 18580492 dt 26.12.2014 fat 163426607 dt 8.01.2015
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) "BENIAN" Tirane 9,900 2015-02-12 2015-02-18 7410060012015 Shpenzime te tjera transporti 1006001 MTI -Shpenzime Blerje zinxhire per makinenAUDIQ7targe AA446JDFAT,NR.50DT6.23.01.15,NR.SERIAL18665950F.H.NR.1DT.23.01.15,u.p.NR.01,DT.23.01.15,TRE OFERTA DT.23.01.15,p.v.NR,5DT23.01.15
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Tirane 7,156 2015-02-12 2015-02-17 7310060012015 Shpenzime te tjera transporti 1006001 MTI -Shpenzime per leje qarkullimi dhe nderim targeautom.DR1001E.shkresa nr 923/1date 10.02.15Fat.nr.163512798dt.10.02.15,aut.nr.923dt.10.02.15,shkresanr.81dt.08.01.15,fat.08.01.15,
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave