Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 65,927,220.00 123 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SULOLLARI Tirane 11,400 2017-11-20 2017-11-21 68310040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS 602, mirembajtje e sistemit te ngrohjes kontrat nr 5013/1 dt 25.05.2017 ne vazhdim ft nr 17 ser 53919417 pv marrje dorz 31.10.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 34,710 2017-10-17 2017-10-18 64310040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik posta shtator 2017 ft nr 513-514 ser 44118735-36 dt 26.09.2017 kontr nr 9524/2 dt 06.1.2017 sipas ligjit nr 46/2015 vkm 241 dt 31.03.2011 shkrese vonese u-shpenzimet dt 17.10.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SULOLLARI Tirane 11,400 2017-10-17 2017-10-18 64410040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS 602, mirembajtje e sistemit te ngrohjes kontrat nr 5013/1 dt 25.05.2017 ne vazhdim ft nr 45 ser 47652845 dt 30.09.2017 pv marr dorz 30.09.2017 shkrese vonese ush dt 17.10.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 22,201 2017-09-12 2017-09-13 57610040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS 602, shp abonim shtypi gusht 17, kont nr 9524/2 dt 6.1.17, ligji n 46/2015, ligji n 8530 dt 23.9.1999, vkm n 241 dt 31.3.11, ft n 460 dt 7.9.17 seri 44118530
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 17,487 2017-09-12 2017-09-13 59210040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS 602, abonim shtypi gusht 17, kontrate n 9524/2 dt 6.1.17, ligji n 46/2015, ligj 8530 dt 23.9.1999, vkm n 241 dt 31.3.17, ft n 459 dt 7.9.17 seri 44118529
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SULOLLARI Tirane 11,400 2017-09-12 2017-09-13 57810040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS 602, mirembajtje e sistemit te ngrohjes UP n 5013 dt 22.5.17, ft oferte dt 24.5.17, Njoftim fit n dt 24.5.17, kont nr 5013/1 dt 25.5.17, autorizim n 5013/2 dt 25.5.17, ft n 26 dt 31.8.17 seri47652826, pv marrdorez dt 31.8.17
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 17,046 2017-09-12 2017-09-13 59010040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS 602, abonim shtypi, korrik 17, kontrate n 9524/2 dt 6.1.17, ligji n 46/2015, ligji n 8530 dt 23.9.1999 vkm n 241 dt 31.3.11, ft n 439 dt 21.8.17 seri 441185509
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 23,296 2017-09-12 2017-09-13 59110040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS 602, abonim shtypi gusht 17, kontrate n 9524/2 dt 6.1.17, ligji n 46/2015, ligj 8530 dt 23.9.1999, vkm n 241 dt 31.3.17, ft n 440 dt 21.8.17, seri 44118510
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SULOLLARI Tirane 75,900 2017-08-25 2017-08-28 52010040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik mirm sistem kontrat nr 5013/1 dt 25.05.2017 ne vazhdim ft nr 47652788 dt 31.07.2017 situacion 2
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SULOLLARI Tirane 92,700 2017-07-18 2017-07-19 45110040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik mirm sistem kontrat nr 5013/1 dt 25.05.2017 up nr 5013 dt 22.05.2017 fo dt 24.05.2017 nj fit 24.05.2017 autor 5013/2 dt 25.05.2017 ft nr 03 ser 476527 dt 27.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 38,286 2017-07-17 2017-07-18 43710040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik abonime shtypi ft nr 367 dhe 368 ser 4411878786 dhe 44118787 dt 12.07.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 5,950 2017-06-19 2017-06-20 39310040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik shpenz perkthimi prog pritje 2493/1 dt 31.03.2017 pv perkthimi dt 04.04.2017 listpagese 19.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 2,184 2017-06-19 2017-06-20 39110040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik shpenz perkthimi ur perkthyesi nr 467 dt 03.05.2017 pv dorzim dok dt 05.05.2017 pv perkth 09.05.2017 kontrat sherb dt 05.05.2017 nr 4467/1 listpagese dt 19.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERGYS BEZHANI Tirane 8,120 2017-06-19 2017-06-20 39010040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik shpenzim perkthimi ur 4466 dt 03.05.2017 pv dorz dok 05.05.2017 pv dt 11.05.2017 kontr 4466/1 dt 05.05.2017 pv dor 12.05.2017 pv dt 18.05.2017 ft nr 109 dt 18.05.2017 ser 8112210
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DRINI TUSHE Tirane 272,844 2017-06-09 2017-06-12 35110040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik pagese eksperti ur nr 5224 dt 30.05.2017 kontrat nr 9151 dt 27.11.2015 ft nr 6 ser 12805456 dt 23.12.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SERJANAJ STUDIO Tirane 190,400 2017-06-09 2017-06-12 35010040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik pagese eksperti urnr 5224 dt 30.05.2017 kontrat nr 9555/4 dt 11.12.2015 ft nr 196 ser 19230498 dt 23.12.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SUZANA SINANI Tirane 61,203 2017-06-09 2017-06-12 35210040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik pagese eksperti urnr 5224 dt 30.05.2017 kontrat nr 9555/16 9555/17 9555/19 dt 11.12.2015 ft nr 24 ser 19855124 dt 22.12.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) NOVATECH STUDIO Tirane 230,826 2017-06-09 2017-06-12 34935110040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik pagese eksperti ur nr 5224 dt 30.05.2017 kontrat nr 9159/1 27.11.2015 ft nr 83 ser 23346248 dt 02.12.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Muhamet Huti Tirane 277,546 2017-06-09 2017-06-12 34810040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik pagese eksperti ur nr 5224 dt 30.05.2017 kontrat nr 4613/21 dt 14.05.2013 konte 4264/8 dt 06.05.2013 kontrat nr 4264/9 dt 06.05.2013 ft nr 3 ser 28282704 dt 17.12.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ONE DESIGNS Tirane 75,960 2017-06-06 2017-06-07 3356040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik shpenzim BL DOSJE ME LOGO UP NR 4996 DT 26.04.2017 FO DT 28.04.2017 PV DT 03.05.2017 NJ FIT 4296/1 DT 03.05.2017 FT NR 144 SER 4508119*6 FH NR 14/1 DT 05.05.2017 AKT MARRJE NE DORZ DT 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 39,030 2017-05-19 2017-05-22 27710040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik abonime shtypi ft nr 254 255 ser 44118973 dhe 44118975 dt 11.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) JOLANDA HYSENBELLIU Tirane 8,500 2017-05-16 2017-05-17 26710040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik bl dhurate up nr 2689 dt 03.04.2017 pv dt 03.04.2017 pv marrje ne dorz dt 03.04.2017 ft nr 53 dt 03.04.2017 ser 9191249 fh nr 10 dt 03.04.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ONE DESIGNS Tirane 85,200 2017-05-03 2017-05-04 23310040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik bluza up nr 2387 dt 24.03.2017 pv nr 24.03.2017 ft nr 115 ser 45081167 fh nr 7 dt 24.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SHKELQIM MUÇA Tirane 48,000 2017-04-27 2017-04-28 20710040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik shpenzim bl vazosh up nr 2563 dt 29.03.2017 pv dt 29.03.2017 ft nr 3 ser 8088718 fh nr 3 dt 29.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) JOLANDA HYSENBELLIU Tirane 14,940 2017-04-27 2017-04-28 21010040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik shpenzim bl gota up nr 2086 dt 15.03.2017 pv dt 15.03.2017 marrje ne doresim dt 15.03.2017 ft nr 32 ser 9191250 fh nr 4 dt 15.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERGYS BEZHANI Tirane 78,480 2017-04-26 2017-04-27 20110040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik shpenzim perkthimi ur nr 746 dt 01.02.2017 pv marrje ne dors dt 06.02.2017 pv dt 01.02.2017 ft nr 98 ser 8112199 dt 01.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERGYS BEZHANI Tirane 6,420 2017-04-26 2017-04-27 20210040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik shpenzim perkthimi ur nr 2005 dt 10.03.2017 pv dt 10.03.2017 ft nr 84 ser 8112185 kontrat sherbimi nr 2005/1 dt 10.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 39,418 2017-04-21 2017-04-24 17610040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik abonime shtypi ft nr 189 dhe 190 ser 44113407 dhe 44113048 dt 05.04.2017 kontrat nr 9524/2 dt 06.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 60,394 2017-03-20 2017-03-21 13010040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik abonime shtypi ft nr 89 90 91 dt 15.02.2017 kontrat nr 9524/2 dt 06.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 36,022 2017-03-20 2017-03-21 13210040012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 MZHETTS lik abonime shtypi ft nr 142 143 ser 44113360 dhe 61 dt 06.03.2017 kontrat nr 9524/2 dt 06.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Muhamet Huti Tirane 120,000 2016-12-30 2017-01-17 77610040012016 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S shpenzim Pagese eEksperti Urdher nr. 10166 dt. 27.12.2016 kontrate nr 9586/1 dt 14.12.2015 fat nr 2 seri 28282703 dt 11.12.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SAMIR SHQARRI Tirane 60,000 2016-12-30 2017-01-06 77210040012016 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S pagese eksperti ur nr 10116 dt 27.12.2016 kontrat 9555/7 dt 11.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MIRANDI DADO Tirane 89,497 2016-12-29 2016-12-30 77010040012016 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 605-602-M.ZH.E.T.S pagese eksperti ur nr 10116 dt 27.12.2016 ft nr 4 ser 28958104 kont n 9555/23 dt 11.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ICEBERG COMMUNICATION Tirane 385,080 2016-12-28 2016-12-29 74010040012016 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001M.ZH.E.T.S blerje per zbukurim institucion kontr nr 9461/1 dt 02.12.2016 up nr 9461 dt 30.11.2016 fh nr 47 dt 05.12.2016 ft nr 242 ser 43605610 pv marrjes ne dorzim dt 05.12.2016 fo dt 01.12.2016 nj fit 02.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SULOLLARI Tirane 45,588 2016-12-28 2016-12-29 74910040012016 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 M.ZH.E.T.S mirembajtje sist ngrohje-ftohje,kont vazhdim nr 1990/1 dt 11.03.2016 ft n 9 ser 35148109
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Delion Xurre Tirane 19,900 2016-12-28 2016-12-29 74310040012016 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001M.ZH.E.T.S blerje gota e filxhan up nr 9597 dt 05.12.2016 fo dt 06.12.2016 ft nr 16 ser 10570318 nj fit 15.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERGYS BEZHANI Tirane 214,711 2016-12-23 2016-12-28 70510040012016 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 602-M.ZH.E.T.S shpenzim perkthimi ur nr 7442 dt 14.09.2016 kontrat nr 7442/1 dt 15.09.2016 fyt nr 22 ser 8112123 up nr 7025 dt 7025 dt 19.08.2016 ft nr 21 ser 81112122 ur nr 5823 dt 15.07.2016 ft nr 15 ser 81121115 dt ur nr 9123 d
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SULOLLARI Tirane 91,176 2016-12-22 2016-12-27 69910040012016 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 1004001 M.ZH.E.T.S mirembajtje sist ngrohje-ftohje,kont vazhdim nr 1990/1 dt 11.03.2016 ft nr 25 ser 35148025 dhe 45 ser 35148045
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 53,462 2016-12-06 2016-12-07 63510040012016 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S abonim,kontrate nr 9520/1 dt 08.01.2016,fat nr ft nr 34522771 /515 dhe 345522772 ft 516
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 175,028 2016-10-21 2016-10-21 54010040012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 600- M.ZH.E.T.S shperblim komision te vlersimit vkm 529 dt 21.08.1998 shk min financave 3031 dt 01.03.2016 autoriz 1744/3 dt 08.03.2016 ur nr 8311 dt 17.10.2016
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave