Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
All 65,927,220.00 123 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) NOVATECH STUDIO Tirane 60,000 2015-12-14 2015-12-15 619100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S pagese ekspertesh,urdher nr 9063 dt 25.11.2015,kontrate nr 9152 dt 27.11.2015,fat nr 85 dt 02.12.2015,seri 23346250
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) LILIANA VLLAMASI Tirane 60,000 2015-12-11 2015-12-14 579100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S pagese ekspertesh,urdher nr 9063 dt 25.11.2015,kontrate nr 91541 dt 27.11.2015,fat nr 40 dt 03.12.2015,seri 21788040
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FATMIRA DINE Tirane 60,000 2015-12-11 2015-12-14 600100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S pagese ekspertesh,urdher nr 9063 dt 25.11.2015,kontrate nr 9148 dt 27.11.2015,fat nr 23 dt 07.12.2015,seri 16087373
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MURAT KLOBOĒISHTA Tirane 531,568 2015-12-11 2015-12-14 603100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S pagese ekspertesh,urdher nr 9063 dt 25.11.2015,kontrate nr 9394/1,9156/2,9156/1,9156 dt 27.11.2015,fat nr 46 dt 10.12.2015,seri 88021746
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ANILA HARXHI(L41310047A) Tirane 300,000 2015-12-11 2015-12-14 580100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S pagese eksperti,urdher nr 9063 dt 25.11.2015,kontrate nr 9305 dt 02.12.2015,fat nr 6 dt 02.12.2015,seri 18676756
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AMG-AL Tirane 60,000 2015-12-11 2015-12-14 606100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S pagese ekspertesh,urdher nr 9063 dt 25.11.2015,kontrate nr 9309/1 dt 02.12.2015,fat nr 1 dt 09.12.2015,seri 22829051
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) SERJANAJ STUDIO Tirane 1,287,622 2015-12-11 2015-12-14 602100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S pagese eksperti,urdher nr 9063 dt 25.11.2015,kontrate nr 9164/2,9164,9163/2,9163/1,9163/3,9163 dt 27.11.2015,fat dt 04.12.2015,seri 19230483
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ENVIRONMENTAL MANAGEMENT CONSULTANTS Tirane 420,000 2015-12-11 2015-12-14 584100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S pagese ekspertesh,urdher nr 9063 dt 25.11.2015,kontrate nr 9153,9153/1,9153/2 dt 27.11.2015,fat nr 879,880,881 dt 03.12.2015,02.12.2015,seri 19409527,19409528,19409529
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ER-NO SHPK Tirane 463,453 2015-12-11 2015-12-14 583100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S pagese ekspertesh,urdher nr 9063 dt 25.11.2015,kontrate nr 9155,9155/1,9155/2,9155/3 dt 27.11.2015,fat nr 8,10 dt 03.12.2015,seri 28634308,28634310
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) FLUTURA KULLA Tirane 334,369 2015-12-11 2015-12-14 586100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S pagese eksperti,urdher nr 9063 dt 25.11.2015,kontrate nr 9157,9157/1 dt 27.11.2015,fat nr 1 dt 02.12.2015,seri 29204601
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) LEJLA ILJAZI Tirane 300,000 2015-12-11 2015-12-14 599100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S pagese ekspertesh,urdher nr 9063 dt 25.11.2015,kontrate nr 9158 dt 27.11.2015,fat nr 26 dt 03.12.2015,seri 17443327
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DRINI TUSHE Tirane 126,497 2015-12-11 2015-12-14 601100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S pagese ekspertesh,urdher nr 9063 dt 25.11.2015,kontrate nr 9306 dt 02.12.2015,fat nr 5 dt 04.12.2015,seri 12805455
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VULLNETARE HOXHA ( ĒELA ) Tirane 888,555 2015-12-11 2015-12-14 585100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S pagese eksperti,urdher nr 9063 dt 25.11.2015,kontrate nr 9160,9160/1,9160/2,9160/3,9160/4,9160/5 dt 27.11.2015,fat nr 129 dt 03.12.2015,seri 23213214
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VAHIDE GRUDA Tirane 544,334 2015-12-11 2015-12-14 605100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S pagese ekspertesh,urdher nr 9063 dt 25.11.2015,kontrate nr 9308,9308/3,9308/2 dt 03.12.2015,fat nr 5,7,10 dt 03.12.2015,seri 29221805,23221807,232221010
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DEFRIM VODA (L21724013D) Tirane 1,347,418 2015-12-07 2015-12-09 572100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S pagese eksperte,U.M nr 9063 dt 25.11.2015,kontrate nr 9239,9239/1,9239/2,9239/3,9239/4,9239/5,9239/6,9239/7 dt 01.12.2015,fa nr 35,36 dt 01.12.2015,seri 04049835,04049836
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 3,850 2015-11-25 2015-11-26 559100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S Kom.Mbro.Konsu liste prezenca dt 19.11.2015,bordero dt 23.11.2015,mbajtur tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) COMFORT Tirane 478,788 2015-11-10 2015-11-11 535100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S mirembajtje,up nr 3865 dt 12.05.2015,njoftim fit dt 15.05.2015,kontrate nr 3865/1 dt 21.05.2015,fat nr 9 dt 26.10.2015,seri 26076009
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 8,100 2015-10-26 2015-10-27 498100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S Kom.Mbroj,Konsu liste prezenca dt 15.10.2015,bordero bashkangjitur,mbajtur tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 44,625 2015-10-07 2015-10-08 471100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S shpenzime per ekspert te jashtem,kontrate nr 238/1 dt 12.01.2015,pv dt 25.09.2015,fat nr 1 dt 25.09.2015,urdher nr 238 dt 12.01.2015,mbajtur tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 17,000 2015-10-06 2015-10-07 462100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S komisioni ndihmese shteterore,vendimnr 57,58 d t13.07.2015,mbajtur tatim ne burim,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 17,000 2015-10-06 2015-10-07 460100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S komisioni ndihmese shteterore,vendimnr 57,58 d t13.07.2015,mbajtur tatim ne burim,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MIMOZA SADUSHI Tirane 5,200 2015-09-08 2015-09-09 41610040012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S shpenzime noteriale,U.M nr 5098/1 dt 07.09.2015,fat nr 198 dt 24.06.2015,seri 21239295
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,050 2015-09-03 2015-09-03 408100400012015 Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 600-M.ZH.E.T.S blerje pashaporta diplomatike,shkrese nr 6470 dt 19.08.2015,autorizim dt 03.09.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 17,000 2015-08-06 2015-08-07 364100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S komisioni ndihmese shteterore,vendimnr 57,58 d t13.07.2015,mbajtur tatim ne burim,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 17,000 2015-08-06 2015-08-07 362100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S komisioni ndihmese shteterore,vendimnr 57,58 d t13.07.2015,mbajtur tatim ne burim,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 17,400 2015-08-06 2015-08-07 361100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S komisioni ndihmese shteterore,vendimnr 57,58 d t13.07.2015,mbajtur tatim ne burim,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GJERGJI KOTORI Tirane 115,200 2015-07-30 2015-07-30 302100400120151 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S PAGESE EKSP. URDH 3349 DT 24.04.2015 FAT 12 DT 4.05.2015 SERI 19805158
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MIMOZA ĒIBUKU Tirane 48,000 2015-07-13 2015-07-14 31410040012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative M.ZH.E.T.S shpenz.pagese eksperti kerkese padi 6794 dt 22.9.14 ft 23 dt 13.6.15 seri 12099539
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MIMOZA SADUSHI Tirane 10,600 2015-07-08 2015-07-09 29910040012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 606-M.ZH.E.T.S URDH NR. 5195 DT 25.06.2015 FATURE NR. 197 DT 23.06.2015 SERI 21239294
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 115,200 2015-07-07 2015-07-08 30210040012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative -M.ZH.E.T.S PAGESE EKSP. URDH 3349 DT 24.04.2015 FAT 12 DT 4.05.2015 SERI 19805158
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 8,100 2015-07-08 2015-07-08 305100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative M.ZH.E.T.S komisioni mbrojtjes se konsumatoreve urdh.kryeministri 169 dt 27.5.15 vendim 1444 dt 22.10.08 listprezenca dt 25.6.15 bordero 7.7.15, ndalur tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 17,000 2015-06-24 2015-06-25 279100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S komisioni ndihmese shtetore,vendim nr 56 dt 04.06.2015,mbajtur tatim ne burim,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 17,000 2015-06-24 2015-06-25 277100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S komisioni ndihmese shtetore,vendim nr 56 dt 04.06.2015,mbajtur tatim ne burim,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 8,100 2015-05-07 2015-05-08 181100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S komision i mbrojtjes se kons.Urdher 169 dt.27.05.14 vendim 1444 dt.22.10.08 bordero 06.05.15
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 10,050 2015-04-22 2015-04-23 15210040012015 Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S kolaudim mjeti,shkrese nr 3119 dt 20.04.2015,autorizim dt 22.04.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERTON KALESHI Tirane 100,000 2015-04-20 2015-04-20 105100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S pagese ekspertesh,urdher nr 529 dt 03.12.2014,fat nr 24 dt 27.03.2015,seri 07970625
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) OPERA ALBANIA AUDITORS Tirane 300,000 2015-03-27 2015-03-30 100100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S pagese ekspertesh me kap 6,kontrate nr 4264/23 dt 26.05.2013,urdher nr 2258 dt 19.03.2015,fat nr 252 dt 13.10.2014,seri 09981342
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MAJLINDA LLESHI Tirane 1,012,333 2015-03-25 2015-03-26 103100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S shpenzime noteriale,urdje min nr 2178 dt 18.03.2015,fat nr 30 dt 27.02.2015,seri 15457580
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 5,050 2015-03-25 2015-03-26 101100400012015 Sherbimet bankare - Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602-M.ZH.E.T.S limit arke,autorizim dt 25.03.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 17,000 2015-03-03 2015-03-04 68100400012015 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative 602- M.ZH.E.T.S komisioni ndihmese shtetetore,vendimnr 53,54,55 dt 26.01.2015,23.02.2015,lite prezence dt 26.01.2015,23.02.2015
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave