Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 15,048,226.00 100 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) IMAGE&COMMUNICATIONSDEVELOPEMENT Tirane 56,000 2017-09-29 2017-10-02 63010040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS 602, sherbim mirembajtje, Kont nr 7024/9 dt 2.11.16, raport mujor 01.08.2017 pv dt 01.08.2017 ft nr 238 ser 47124838 dt 01.08.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) IMAGE&COMMUNICATIONSDEVELOPEMENT Tirane 56,000 2017-09-12 2017-09-14 58510040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS 602, sherbim mirembajtje, Kont nr 7024/9 dt 2.11.16, raport mujor 1.4.17- 30.4.17 pv 3.4.17, ft n 206 dt 3.4.17 seri 47124806
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) IMAGE&COMMUNICATIONSDEVELOPEMENT Tirane 56,000 2017-09-12 2017-09-14 58710040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS 602, sherbim mirembajtje, Kont nr 7024/9 dt 2.11.16, raport mujor 1.5.17- 30.5.17 pv 1.5.17, ft n 217 dt 2.5.17 seri 471124817
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) IMAGE&COMMUNICATIONSDEVELOPEMENT Tirane 56,000 2017-09-12 2017-09-14 58910040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS 602, sherbim mirembajtje, Kont nr 7024/9 dt 2.11.16, raport mujor 1.5.17- 30.5.17 pv 1.5.17, ft n 229 dt 01.6.17 seri 47124829
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Exinn Technology Center Tirane 100,000 2017-09-12 2017-09-14 57510040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS 602, sherbim konsulence, UP n 519 dt 24.1.17, ft oferte dt 25.1.17, njfit n 519/1 dt 26.1.17, kont nr 519/2 dt 26.1.17, ft n 6 dt 31.7.17 seri 47159956
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) IMAGE&COMMUNICATIONSDEVELOPEMENT Tirane 56,000 2017-09-12 2017-09-14 58810040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS 602, sherbim mirembajtje, Kont nr 7024/9 dt 2.11.16, raport mujor 1.5.17- 30.5.17 pv 1.5.17, ft n 196 dt 1.2.17 seri 23929796
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) IMAGE&COMMUNICATIONSDEVELOPEMENT Tirane 56,000 2017-09-12 2017-09-14 58610040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS 602, sherbim mirembajtje, Kont nr 7024/9 dt 2.11.16, raport mujor 1.7.17- 30.7.17 pv 1.7.17, ft n 234 dt 1.7.17 seri 471124834
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) LAURETA BORRI Tirane 10,000 2017-09-12 2017-09-13 59710040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS 602, blerje buqete me lule natyrale, UP n 6501 dt 27.7.17, pv nen 100 mije dt 27.7.17, ft n 34 dt 27.7.17, seri 11354130 fh n 24 dt 27.7.17
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Exinn Technology Center Tirane 100,000 2017-07-20 2017-07-21 456110040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS lik shpenzim sherbim konsulence up nr 519 dt 24.01.2017 fo dt 25.01.2017 kontrat nr 519/2 dt 26.01.2017 ft n 5 ser 47159952 dt 07.07.2017 raport nr 519/2
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KREATX Tirane 24,000 2017-07-18 2017-07-19 45410040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS lik ZVILLIM SISTEMI rdhsat KONTRATA NE VAZHDIM 7063/9 DT 26.10.2016 FT NR 107 dhe 108 se r4830007 dhe 4838008 dt 04.07.2017 dhe 03.07.2017 sherbimi 31.052017 deri 30.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RUDINA HOXHA/1 Tirane 80,500 2017-06-22 2017-06-23 39710040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS lik sherb printimi up nr 5259 dt 31.05.2017 fo dt 31.05.2017 ur ngritje pune 5359/1 dt 31.05.2017 pv marrje ne dorz dt 31.05.2017 ft nr 33 ser 8891333 fh nr 20 dt 05.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) LAURETA BORRI Tirane 10,000 2017-06-19 2017-06-20 37810040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS lik bl kurore lule up nr 5303 dt 01.06.2017 pv dt 01.06.2017 pv marr ne dorz ft nr 19 ser 11354125 fh nr 19 dt 01.06.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Exinn Technology Center Tirane 100,000 2017-06-06 2017-06-07 34110040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS lik shpenzim sherbim konsulence up nr 519 dt 24.02.2017 fo dt 25.01.2017 kontr nr 519/2 dt 26.01.2017 ft nr 4 SER 47159954 DT 02.06.2017 RAPORT 04 DT 31.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 4,901,896 2017-05-16 2017-05-17 271110040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS lik shpenzim konsulence komisjon tarnsferete 40000 usd me 122.4 leke kur i dites ur nr 2640/1 dt 05.05.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KREATX Tirane 12,000 2017-05-16 2017-05-17 26310040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS lik ZVILLIM SISTEMI rdhsat KONTRATA NE VAZHDIM 7063/9 DT 26.10.2016 FT NR 73 SER 28317073 DT 31.01.2017 SITUACION 31.01.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Exinn Technology Center Tirane 100,000 2017-05-08 2017-05-09 251110040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS lik shpenzim sherbim konsulence kontrat nr 519/2 dt 26.01.2017 ft nr 3 ser 47159953 dt 31.05.2017 rapot i muajit prill
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) IMAGE&COMMUNICATIONSDEVELOPEMENT Tirane 56,000 2017-04-21 2017-04-24 17410040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS lik sherbim mirmbajtje sistem menaxhim pronave shteterore kontrat nr 7024/9 dt 02.11.2016 ne vazhdim ft nr 199 ser 23929799 raporti i sherbimin nr 01.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Exinn Technology Center Tirane 100,000 2017-04-06 2017-04-11 166110040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS lik shpenzim sherbim konsulence up nr 519 dt 24.01.2017 fo dt 25.01.2017 kontrat nr 519/2 dt 26.01.2017 ft nr b2 ser 47159952 raport mujor 519/2
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) STELA KORDALLI Tirane 28,500 2017-04-07 2017-04-11 16210040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS bl lile ft nr 42 dt 08.03.2017 ser 0007045 ur nr 1922 dt 08.03.2017 pv marrje ne dorz 08.03.2017 pv fond limi dt 08.03.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Exinn Technology Center Tirane 100,000 2017-03-07 2017-03-08 10610040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS lik shpenzim sherbim konsulence up nr 519 dt 24.02.2017 fo dt 25.01.2017 kontr nr 519/2 dt 26.01.2017 ft nr 1 dt 02.03.2017 ser 47159951
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) LAURETA BORRI Tirane 10,000 2017-02-24 2017-02-27 8910040012017 Sherbime te tjera 1004001 MZHETTS lik bl kurore like ft nr 13 dt 05.02.2017 ser 11354117 pv emergjent 05.02.2017
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERIDION Tirane 10,668 2016-12-27 2017-01-06 71810040012016 Sherbime te tjera 1004001 M.ZH.E.T.S shpenzim montim cmontim up nr 7866 dt 03.10.2016 fo dt 03.10.2016 nj fit 10.10.2016 ft nr 13 ser 29811713 akt marrje en dorzim 10.10.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ER-NO SHPK Tirane 60,000 2016-12-29 2016-12-30 77310040012016 Sherbime te tjera 605-602-M.ZH.E.T.S pagese eksperti ur nr 10116 dt 27.12.2016 ft nr 19 ser 28634319 kontrat 9155/12 dt 11.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VULLNETARE HOXHA ( ÇELA ) Tirane 30,000 2016-12-29 2016-12-30 77410040012016 Sherbime te tjera 605-602-M.ZH.E.T.S pagese eksperti ur nr 10116 dt 27.12.2016 ft nr ft nr 132 ser 23213217 kontrat nr 9555/11 dt 11.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBREVAL STUDIO Tirane 60,000 2016-12-29 2016-12-30 77510040012016 Sherbime te tjera 605-602-M.ZH.E.T.S pagese eksperti ur nr 10116 dt 27.12.2016 ft nr ft nr 15 ser 20726418 kontr nr 9149 dt 27.11.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) A STUDIO Tirane 60,000 2016-12-29 2016-12-30 77110040012016 Sherbime te tjera 605-602-M.ZH.E.T.S pagese eksperti ur nr 10116 dt 27.12.2016 ft nr 568 ser 26687008 kontrat nr 9555/6 dt 11.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) "STUDIO LOAD" Tirane 130,000 2016-12-29 2016-12-30 76910040012016 Sherbime te tjera 605-602-M.ZH.E.T.S pagese eksperti ur nr 10116 dt 27.12.2016 ft nr 249 ser 1956864 kontrat nr 9555/11 dt 11.12.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) DHURATA ZENELI Tirane 49,000 2016-12-23 2016-12-29 70110040012015 Sherbime te tjera 1004001-M.ZH.E.T.S shpenzim pritje buxheti IADSA ft nr 31 ser 2868340 dt 09.06.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Silvana Nela Tirane 14,000 2016-12-27 2016-12-28 73410040012016 Sherbime te tjera 1004001 M.ZH.E.T.S shpenzim bl kurore ur nr 9793 dt 14.12.2016 pv dt 14.12.2016 pv nr 5 dt 14.12.2016 ft nr 12 ser 9718663
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ERGYS BEZHANI Tirane 44,520 2016-12-27 2016-12-28 72710040012016 Sherbime te tjera 1004001 M.ZH.E.T.S shpenzim perkthimi ur nr 6945 dt 11.08.2016 kontart sherbimi 6945/1 dt 12.08.2016 pv perkthimi 29.08.2080 ser 81112116
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 26,148 2016-12-14 2016-12-15 67010040012016 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S paga per kordinatoret e projektir IADSA kontrat nr 6078/1 dt 26.08.2015 listpagese per 1-13 tetor
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 58,461 2016-12-14 2016-12-15 678110040012016 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S paga per kordinatoret e projektir IADSA kontrat nr 6078/1 dt 26.08.2015 listpagese
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Silvana Nela Tirane 20,000 2016-12-15 2016-12-15 67210040012016 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S blerje kurora per ceremoni mortore up nr 9400 dt 25.11.2016 pv dt 25.11.2016 ft nr 8 ser 9718659
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 58,461 2016-12-14 2016-12-15 67710040012016 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S paga per kordinatoret e projektir IADSA kontrat nr 6078/1 dt 26.08.2015 listpagese muaji maj
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) Mario Gegolli Tirane 16,200 2016-11-15 2016-11-16 59010040012016 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S likuj larje perdesh up nr 8608 dt 27.10.2016 pv dt 27.10.2016 ur nr 8608/1 27.10.2016 akt marjene dor 28.10.2016 ft nr 7 ser 10799706
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 65,752 2016-09-02 2016-09-02 43710040012015 Sherbime te tjera 602- M.ZH.E.T.S paga per kordinatorin e projeltit IADSA , KONT NR 6078/1 DT 26.08.2015, Bordero bashkangjitur gusht dt 01.09.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBANIAN BUSINESS PARTNER Tirane 4,100,000 2016-08-03 2016-08-03 38010040012016 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S Projektim/ shperndarje informac Projekti Skraparit ( DEVops IADSA )kont nr 6078/7 dt 04.01.2016, REF. No IADSA/2014/05,U.Minist.6078 dt 28.07.2015,p-v. 9312 dt 02.12.2015,nj-fit 10.12.2015,ftnr 91 dt 13.07.16 sr 33906748
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 4,350 2016-08-01 2016-08-02 38910040012015 Sherbime te tjera 602- M.ZH.E.T.S pagese per Komisioni Mbrojtjes Konsumatorit ( S. Stefani),m-korrik 2016,sipas liste-pageses dt 29.07.16
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 134,186 2016-08-01 2016-08-02 35310040012015 Sherbime te tjera 602- M.ZH.E.T.S pagat per kordinatorin e projektit IADSA,korrik 2016,SIPAS KONT NR 6078/1 DT 26.08.2015,liste-pagese dt 01.08.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 4,350 2016-08-01 2016-08-02 38810040012015 Sherbime te tjera 602- M.ZH.E.T.S pagese per Komisioni Mbrojtjes Konsumatorit ( K.Neziri),m-korrik 2016,sipas liste-pageses dt 29.07.16
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave