Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 15,048,226.00 100 All => =>

Transaksione
*Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 4,250 2016-08-01 2016-08-02 39010040012015 Sherbime te tjera 602- M.ZH.E.T.S pagese per Komisioni Mbrojtjes Konsumatorit ( A. Balliu),m-korrik 2016,sipas liste-pageses dt 29.07.16
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 4,250 2016-08-01 2016-08-02 39110040012015 Sherbime te tjera 602- M.ZH.E.T.S pagese per Komisioni Mbrojtjes Konsumatorit ( A. Lamce),m-korrik 2016,sipas liste-pageses dt 29.07.16
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) POSTA SHQIPTARE SH.A Tirane 55,982 2016-06-24 2016-06-27 33210040012016 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S Abonim ne shtyp fat nr 262/263,dt 22.06..2016,sr 34523268/269kont nr 9520/1 dt 08.01.16
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,400 2016-05-18 2016-05-18 23610040012016 Sherbime te tjera 602- M.ZH.E.T.S pjesemarje ne K.K.T.shkrese NR 3697 DT 09.05.2016,LISTE PREZENCE DT 29.04.2016,LISTE PAGESE DT 17.05.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 16,500 2016-05-03 2016-05-04 20510040012016 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S dieta,m-prill 2016,urdher -sherbimi nr 3385 dt 27.04.2016,bordero bashkengj. dt 28.04.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 67,572 2016-05-03 2016-05-03 21610040012015 Sherbime te tjera 602- M.ZH.E.T.S paga per kordinatorin e projeltit IADSA , KONT NR 6078/1 DT 26.09.2016, Bordero bashkangjitur prill,29.04. 2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 30,800 2016-04-26 2016-04-27 19410040012016 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S pjesemarrje ne K.K.T shkrese nr 517/6, 548/7 dt 13.04..2016, liste -prezenca dt 05,07.04.2016,liste pagese dt 26.04.2016
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 67,572 2016-04-01 2016-04-01 14810040012015 Sherbime te tjera 600- M.ZH.E.T.S pagat mars per koordinatorin IADSA 2015, bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 15,400 2016-03-31 2016-03-31 13310040012016 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S pjesemarrje ne K.K.T shkrese nr 392/2 dt 04.03.2016,liste bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,931,929 2016-03-09 2016-03-09 10410040012016 Sherbime te tjera 605-602-M.ZH.E.T.S sherbim konsulence,15.000$ me 128.6,urdher rn 1547/1 dt 03.03.2016,
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 67,572 2016-03-01 2016-03-02 8010040012015 Sherbime te tjera 600- M.ZH.E.T.S pagat koordinatori i projektit I.A.D.S.A shkurt 2015,nr i punonjesve plan1/fakt1, bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 67,572 2016-02-17 2016-02-18 7910040012016 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S paga koordinator projekti IADSA,kontrate nr 6078/1 dt 26.08.2015,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 67,572 2016-02-17 2016-02-18 7810040012016 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S paga koordinator projekti IADSA,kontrate nr 6078/1 dt 26.08.2015,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 19,550 2016-02-10 2016-02-11 5710040012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S shpenzime perkethimi,urdher nr 600 dt 22.01.2016,kontrate nr 600/1 dt 22.01.2016,fat dt 26.01.2016,mbajtur tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 21,700 2015-12-30 2015-12-31 702100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T perkethimi,up nr 7764 dt 12.10.2015,njoftim fit dt 13.10.2015,kontrate nr 7764/2 dt 14.10.2015,fat nr 4 dt 14.10.2015,seri 8859657
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ELONA SYLA Tirane 21,600 2015-12-16 2015-12-17 641100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S shpenzime noteriale,U.M nr 8235 dt 28.10.2015,fat nr 200 dt 28.07.2015,seri 21830651
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ADVANCE BUSINESS SOLUTIONS - ABS Tirane 174,000 2015-12-15 2015-12-16 628100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S riparime,up nr 9051 dt 24.11.2015,njoftim fit dt 27.11.2015,kontrate nr 9051/3 dt 27.11.2015,fat nr 518 dt 11.12.2015,seri 25647968
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 67,572 2015-12-01 2015-12-02 572100400012015 Sherbime te tjera 600-M.ZH.E.T.S pagat nentor 2015 per koordinatorin e projektit IADSA
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 3,850 2015-11-25 2015-11-26 558100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S Kom.Mbro.Konsu liste prezenca dt 19.11.2015,bordero dt 23.11.2015,mbajtur tatim ne burim,urdhr kryemin nr 169 dt 27.05.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PRO CREDIT BANK Tirane 4,250 2015-11-25 2015-11-26 557100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S Kom.Mbro.Konsu liste prezenca dt 19.11.2015,bordero dt 23.11.2015,mbajtur tatim ne burim,urdhr kryemin nr 169 dt 27.05.2014
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) VULLNETARE HOXHA ( ÇELA ) Tirane 200,000 2015-11-06 2015-11-09 521100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S pagese eksperti,urdher nr 527,528 dt 03.12.2014,fat nr 83 dt 25.03.2015,seri 17762218
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PERIKA TOTOJANI (L11404013I) Tirane 54,240 2015-11-03 2015-11-04 523100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S mirembajtje,up nr 3251/1 dt 02.07.2015,pv dt 02.07.2015,kontrate nr 3251/6 d t02.07.2015,fat nr 27 dt 08.10.2015,seri 05790577
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MONDAN - CLEANING Tirane 36,000 2015-11-03 2015-11-04 522100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S shpenzim larjeje,up nr 6564/2 dt 07.09.2015,pv dt 07.09.2015,fat nr 241 dt 08.09.2015,seri 19366241
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 67,572 2015-11-02 2015-11-03 512100400012015 Sherbime te tjera 600-M.ZH.E.T.S pagat tetor 2015 per kordinatorin e I.A.D.S.A bordero bashkangjitur,kontrate nr 6078/1 dt 26.08.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PRO CREDIT BANK Tirane 4,250 2015-10-26 2015-10-27 500100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S Kom.Mbro.Konsu urdher nr 169 dt 27.05.2015,vendim nr 1444 dt 22.10.2008,liste prezenca dt 15.10.2015,bordero bashkangjitur ,tatim ne burim i mbajtur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 8,100 2015-10-26 2015-10-27 499100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S Kom.Mbro.Konsu urdher nr 169 dt 27.05.2015,vendim nr 1444 dt 22.10.2008,liste prezenca dt 15.10.2015,bordero bashkangjitur ,tatim ne burim i mbajtur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 12,700 2015-10-06 2015-10-08 456100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S perkethime,up nr 6907 dt 09.09.2015,njoftim fit dt 10.09.2015,kontrate nr 6907/1 dt 14.09.2015,fat nr 38 dt 14.09.2015,seri 1116899
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 17,400 2015-10-06 2015-10-07 459100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S komisioni ndihmese shteterore,vendimnr 57,58 d t13.07.2015,mbajtur tatim ne burim,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 32,400 2015-10-06 2015-10-07 461100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S komisioni ndihmese shteterore,vendimnr 57,58 d t13.07.2015,mbajtur tatim ne burim,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBA GLOBAL GROUP Tirane 19,080 2015-10-06 2015-10-07 457100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S perkethime,up nr 6870 dt 08.09.2015,njoftim fit dt 09.09.2015,kontrate nr 6870/1 dt 10.09.2015,fat nr 714 dt 10.09.2015,seri 21289914
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 67,572 2015-10-01 2015-10-02 443100400012015 Sherbime te tjera 600-M.ZH.E.T.S pagat shtator 2015 per kordinatorin e I.A.D.S.A bordero bashkangjitur,kontrate nr 6078/1 dt 26.08.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MANIELA SOTA Tirane 135,717 2015-09-08 2015-09-09 41210040012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S shpenzime perkethimi,up nr 6548 dt24.08.2015,6589 dt 26.08.2015,njofrim fit dt 25.08.2015,27.08.2015,kontrate rn 6548/1,6589/1 d t26.08.2015,28.08.2015,fat nr 6,7 dt 26.08.2015,28.08.2015,seri 0005908,0005909
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ZYRA E RREGJISTR. TE PASURIVE TIRANE Tirane 16,000 2015-09-04 2015-09-07 409100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S pajisje certiikate pronesie,fat nr 66776 dt 03.09.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 61,784 2015-09-02 2015-09-03 407100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S page per koordinatorin e projektit,kontrate nr 6078/1 dt 26.08.2015,bordero dt 02.09.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GENTIANA KACA Tirane 50,000 2015-09-02 2015-09-02 393100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S shpenzime perkethime,kontrate dt 23.12.2013,fat nr 39 dt 09.12.2014,seri 6899189
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 32,400 2015-08-06 2015-08-07 363100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S komisioni ndihmese shteterore,vendimnr 57,58 d t13.07.2015,mbajtur tatim ne burim,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) GENTIANA KACA Tirane 5,000 2015-08-07 2015-08-07 366100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S shpenzime perkethime,kontrate dt 23.12.2013,fat nr 39 dt 09.12.2014,seri 6899189
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) ALBA GLOBAL GROUP Tirane 14,400 2015-07-23 2015-07-24 328100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S shpenzime perkethimi,up nr 4303 dt 27.05.2015,njoftim fit dt 28.05.2015,kontrate nr 4303/1 dt 28.05.2015,fat nr 666 dt 29.06.2015,seri 21276566
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) KUJTIM DRIZARI Tirane 38,000 2015-07-23 2015-07-24 344100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S shpenzime perkethimi,up nr 5395 dt 02.07.2015,njoftim fit dt 03.07.2015,fat nr 29 dt 06.07.2015,seri 1116888
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PRO CREDIT BANK Tirane 4,250 2015-07-08 2015-07-08 304100400012015 Sherbime te tjera M.ZH.E.T.S komisioni mbrojtjes se konsumatoreve urdh.kryeministri 169 dt 27.5.15 vendim 1444 dt 22.10.08 listprezenca dt 25.6.15 bordero 7.7.15, ndalur tatim ne burim
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave