Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) (Mbi 2,039 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 15,048,226.00 100 All => =>

Transaksione
*Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 8,100 2015-07-08 2015-07-08 303100400012015 Sherbime te tjera M.ZH.E.T.S komisioni mbrojtjes se konsumatoreve urdh.kryeministri 169 dt 27.5.15 vendim 1444 dt 22.10.08 listprezenca dt 25.6.15 bordero 7.7.15, ndalur tatim ne burim
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 23,976 2015-06-30 2015-06-30 262100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S shpenzime perkethimi,fat dt 22.05.2015,kontrate projekti NR IADSA/2014/05
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 32,400 2015-06-24 2015-06-25 278100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S komisioni ndihmese shtetore,vendim nr 56 dt 04.06.2015,mbajtur tatim ne burim,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 15,400 2015-05-22 2015-05-22 21310040012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S pjesemarrje ne K.K.T shkrese e M.ZH.E.T.S nr 381/3 dt 17.02.2015,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 15,400 2015-05-18 2015-05-19 19210040012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S pjesemarrje ne K.K.T shkrese e M.ZH.E.T.S nr 1330/3 dt 06.05.2015,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MANIELA SOTA Tirane 92,000 2015-05-08 2015-05-11 17710040012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S perkethime,up nr 2624 dt 01.04.2015,ftese per oferte dt 02.04.2015,njoftim fit dt 02.04.2015,kontrate nr 2624/1 dt 03.04.215,fat nr 20 dt 22.04.2015,seri 1103224
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PRO CREDIT BANK Tirane 4,250 2015-05-07 2015-05-08 180100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S komision i mbrojtjes se kons.Urdher 169 dt.27.05.14 vendim 1444 dt.22.10.08 bordero 06.05.15
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 8,100 2015-05-07 2015-05-08 179100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S komision i mbrojtjes se kons.Urdher 169 dt.27.05.14 vendim 1444 dt.22.10.08 bordero 06.05.15
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) AUTORITETI KOMUNIK.ELEKTRONIK.E POSTARE Tirane 5,000 2015-04-17 2015-04-17 210100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S sherbim domain,shkrese nr 2837 dt 09.04.2015,fat nr serie 162150137 dt 16.04.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) MIMOZA CARA (K31414020T) Tirane 100,000 2015-04-15 2015-04-15 104100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S pagese eksperti,urdher nr 529 dt 03.12.2014,fat nr 132 d t26.03.2015,seri 11687944
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 15,400 2015-04-14 2015-04-14 125100400012015 Sherbime te tjera 231- M.ZH.E.T.S Pjesmarrje ne KKt shkrese MZHU 984 dt.26.03.15 bordero 07.04.15
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 12,950 2015-04-14 2015-04-14 127100400012015 Sherbime te tjera 231- M.ZH.E.T.S komision i mbrojtjes se kons.Urdher 169 dt.27.05.14 vendim 1444 dt.22.10.08 border o 07.04.15
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 4,250 2015-04-14 2015-04-14 128100400012015 Sherbime te tjera 231- M.ZH.E.T.S komision mbrojtjes se konsumatoreve urdher 169 dt.27.05.15 vendim 1444 dt.22.10.09 bordero 07.04.15
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 17,400 2015-03-03 2015-03-04 70100400012015 Sherbime te tjera 602- M.ZH.E.T.S komisioni ndihmese shtetetore,vendimnr 53,54,55 dt 26.01.2015,23.02.2015,lite prezence dt 26.01.2015,23.02.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 32,400 2015-03-03 2015-03-04 67100400012015 Sherbime te tjera 602- M.ZH.E.T.S komisioni ndihmese shtetetore,vendimnr 53,54,55 dt 26.01.2015,23.02.2015,lite prezence dt 26.01.2015,23.02.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 4,250 2015-02-24 2015-02-25 551100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S komisioni i mbrojtjese se konsumatoreve,urdher nr 169 d t27.05.2014,vendim nr 1444 dt 22.10.2008,liste prezenca dt 18.02.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) PRO CREDIT BANK Tirane 4,250 2015-02-24 2015-02-25 561100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S komisioni i mbrojtjese se konsumatoreve,urdher nr 169 d t27.05.2014,vendim nr 1444 dt 22.10.2008,liste prezenca dt 18.02.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA E TIRANES Tirane 12,950 2015-02-24 2015-02-25 541100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S komisioni i mbrojtjese se konsumatoreve,urdher nr 169 d t27.05.2014,vendim nr 1444 dt 22.10.2008,liste prezenca dt 18.02.2015
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA CREDINS Tirane 5,000 2015-01-23 2015-01-23 23100400012015 Sherbime te tjera 602-M.ZH.E.T.S pjesemarrje ne K.K.T shkrese e M.ZH.U.T nr 1942/4 dt 30.12.2014,lisrte prezence dt 29.12.2014,bordero bashkangjitur
Aparati i Ministrise se Ekonomise(3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 18,000 2014-12-31 2015-01-16 456100400120141 Sherbime te tjera 602 MZHETS pjesemarrje ne KKT,shkresa AKPT nr 1120 dt 04.08.2014,liste prezence dt 30.07.2014, perseritur pas memos,memo-kredi,pa ekzekutuar
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave