Transaksion Thesari 2015-2017- Bashkia Korce (1515) (Mbi 4,500 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit. Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre. Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston çdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet çdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyçe. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojnë fondet e alokuara
  • Sa paguhet për shërbime dhe projekte të caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar çdo institucion
  • Sa para janë paguar në intervale të caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 8,677,708.00 135 All => =>

Transaksione
*Të dhënat e këtij shërbimi janë të aksesueshme në web-in zyrtar "Drejtoria e Përgjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Bashkia Korce (1515) BANKA KOMBETARE E GREQISE Korçe 77,638 2016-02-17 2016-02-18 14921220012016 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA KORCE (2122001) PAGESE SHPENZIME TRANSPORTI PER MESUESIT JANAR 2016
Bashkia Korce (1515) POSTA SHQIPTARE SH.A Korçe 203,544 2016-02-17 2016-02-18 14621220012016 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA KORCE PAGESE PER TRANSPORTIN E NXENESVE TE SHKOLLAVE JANAR 2016
Bashkia Korce (1515) VALENTINA FEKA Korçe 41,100 2015-12-16 2015-12-17 105321220012015 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA KORCE NJ.ADM.VITHKUQ SHPENZIME TRASNPORTI FAT.1 DT 18.11.15
Bashkia Korce (1515) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Korçe 1,960 2015-11-18 2015-11-19 90821220012015 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA KORCE KONTROLL TEKNIK MJETI FAT.367 DT 16.11.15
Bashkia Korce (1515) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Korçe 10,794 2015-11-18 2015-11-18 90721220012015 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA KORCE TVMP GJOBA AUTOMJETI FAT.166650055 DT 16.11.15
Bashkia Korce (1515) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Korçe 1,960 2015-11-11 2015-11-12 87721220012015 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA KORCE KONTROLL TEKNIK MJETI FAT.359 DT 10.11.15
Bashkia Korce (1515) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Korçe 11,873 2015-11-06 2015-11-06 85721220012015 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA KORCE TVMP & GJOBA AUTOMJETI FAT.166607916 DT 02.11.15
Bashkia Korce (1515) MAKSI BERBERI Korçe 242,000 2015-09-04 2015-09-04 61721220012015 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA KORCE SHPENZIME TRANSPORTI KZAZ-KQZ, KZAZ-KQV-KZAZ FAT.82,83 DT 19.06.15, 26.06.15
Bashkia Korce (1515) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Korçe 16,800 2015-08-13 2015-08-14 53721220012015 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA KORCE TAKSE MJETI TVMP + GJOBE FAT.166397857 DT 12.08.15
Bashkia Korce (1515) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Korçe 10,680 2015-07-15 2015-07-16 46721220012015 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA KORCE TVMP DHE GJOBA AUTOMJETI FAT.163858712,163844663
Bashkia Korce (1515) SGS AUTOMOTIVE ALBANIA Korçe 2,730 2015-07-15 2015-07-16 46821220012015 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA KORCE FAT.219 KO KONTROLL TEKNIK MJETI
Bashkia Korce (1515) VALTER LUMANI Korçe 10,000 2015-07-08 2015-07-09 43121220012015 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA KORCE SHPENZ TRANSPORTI PER VENDOSJEN E LISTAVE NE QENDRAT E VOTIMIT FAT 7 DATE 16.05.2015
Bashkia Korce (1515) Artan Hasim Korçe 79,980 2015-07-07 2015-07-08 42821220012015 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA KORCE SHPENZIME TRANSPORTI FATR 28 DATE 19.06.2015
Bashkia Korce (1515) Artan Hasim Korçe 179,800 2015-07-07 2015-07-08 42921220012015 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA KORCE SHPENZIME TRANSPORTI FATR 29 DATE 19.06.2015
Bashkia Korce (1515) DREJT. PERGJ. E SHERB. TRANS. RRUG. Korçe 90,725 2015-03-30 2015-03-30 17221220012015 Shpenzime te tjera transporti BASHKIA KORCE TVMP DHE GJOBA AUTOMJETI FAT163601810, 163601774, 163601801, 163601822 DATE 19.03.2015
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave