Pagesa tė Thesarit 2015-2017- Bashkia Lushnje (0922) (Mbi 4,375 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori Shpenzimi:

Vlere transaksioni:

Transaksione Thesari ėshtė njė shėrbim qė ofrohet nga organizata AIS me qėllim informim, transparencė, monitorim dhe llogaridhėnie pėr qytetarėt. Shėrbimi u jep mundėsi taksapaguesve tė mėsojnė si shpenzohen paratė nga qeveritė dhe institucionet publike. Tė dhėnat kanė burim parėsorė Sistemin e Shpenzimeve tė Zyrės Qendrore tė Thesarit. Informacioni i ofruar nga AIS pėrmes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania ka tė plotė ēdo pagesė, transaksion thesari tė realizuar nga 1600 institucionet buxhetore nė vend nga data janar 2012 e nė vijim. Tė dhėnat pėrditėsohen ēdo javė dhe mund tė aksesoren, pėrdoren dhe ripėrdoren nga kushdo. Pėr shėrbim mė tė detajuar mbi Transaksione Thesari 2012 dhe vijim mund tė shkruani tek info@ais.al. Ju mund tė bėni donacionin tuaj nė dobi tė AIS pėr tė siguruar vijimėsi dhe mė shumė shėrbime tek llogaritė Bankare tė AIS. Duke analizuar rekordet e kėsaj databaze tė mirėstrukturuar, mund te kuptohen dhe monitorohen":

  • Si i shpenzon parate administrata publike
  • Ku shkuan fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime/raste te ndryshme
  • Sa para ka perfituar nje kompani e dhene, nga nje institucion i dhene, ne nje interval te dhene kohe
  • Sa ka shpenzuar cdo institucion?
  • Sa para jane shpenzuar ne intervale te shkurtra kohe?
Lista e perfituesve per institucionin e dhene
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate pėrmbledhėse

Perfitues Vlera e transaksioneve Nr i transaksioneve Limiti i vleres Intervali (Sipas Date Regjistrimi) Intervali (Sipas Date Ekzekutimi)
BANKAKOMBETARETREGTARE 21,788,397.00 165 All => =>

Transaksione

Institucion Buxhetor Perfitues Dege Thesari Vlera Date regjistrimi Date ekzekutimi Nr fature Kategori Shpenzimi Pershkrim fature
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 10,200 2016-07-11 2016-07-11 44721290012016 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik paga e Flamur Lamce qera ambjenti per moshen e trete detyrimi muajit qershor 2016,kontr.nr.1738 dt.01.03.2016
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 872,281 2016-07-06 2016-07-06 43621290012016 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve muaji qershor 2016 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 57,800 2016-06-22 2016-06-23 42021290012016 Sherbime te tjera 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve te liruar nj.adm.Dushk vendim nr.303 dt.12.11.2015 sipas listepageses qershor 2016
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 577,168 2016-06-20 2016-06-20 412421290012016 Sherbime te tjera - Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat prill-maj 2016 dhe pagese e kryetareve te fshatrave nj.adm.Ballagat,Dushk,Fiershegan,Hysgjokaj muaji janar-mars 2016 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 10,200 2016-06-10 2016-06-10 35021290012016 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik paga e Flamur Lamce qera ambjenti per moshen e trete detyrimi muajit maj 2016,kontr.nr.1738 dt.01.03.2016
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 798,978 2016-06-03 2016-06-07 33621290012016 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve muaji maj 2016 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 20,400 2016-05-19 2016-05-20 25221290012016 Shpenzime per qiramarrje ambjentesh 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik paga e Flamur Lamce qera ambjenti per moshen e trete detyrimi muajit mars-prill 2016,kontr.nr.1738 dt.01.03.2016
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 626,772 2016-05-16 2016-05-17 23721290012016 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve muaji prill 2016 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 181,050 2016-04-13 2016-04-14 18521290012016 Sherbime te tjera 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve nj.adm.Fiershegan muaji janar-mars 2016 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 503,349 2016-04-06 2016-04-07 14621290012016 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve muaji mars 2016 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 64,800 2016-03-29 2016-03-30 10021290012016 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik shpenzime vend permbarimi Avdyl Cani (lik.perf.),vendimi nr.750(1492) dt.25.05.2012,shkresa nr.757(1286) dt.23.05.2012,kerkesa nr.2517 dt.25.06.2014
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 503,349 2016-03-08 2016-03-08 7921290012016 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve muaji shkurt 2016 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 470,906 2016-02-18 2016-02-19 6221290012016 Shtesa page te tjera 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik leje e pagueshme sipas urdherit nr.190 dt.29.12.2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 10,685 2016-02-10 2016-02-11 5121290012016 Paga baze 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve te sherbimit pyjor dif.nga muaji dhjetor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 503,349 2016-02-04 2016-02-08 4721290012016 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve muaji janar 2016 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 62,883 2016-01-22 2016-01-22 3121290012016 Paga baze - Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat per punonjesit e sherbimit pyjor muaji dhjetor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 129,200 2016-01-13 2016-01-14 1821290012016 Sherbime te tjera - Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 BASHKIA LUSHNJE Nj.Adm.Fiershegan per sa lik pagat e punonjesve me kontrate & kr.fshatrave muaji dhjetor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 468,138 2016-01-13 2016-01-14 421290012016 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik pagat e punonjesve muaji dhjetor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 38,148 2016-01-13 2016-01-14 1721290012016 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 BASHKIA LUSHNJE Nj.Adm.Ballagat per sa lik pagat kr.fshatrave muaji dhjetor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 20,944 2016-01-13 2016-01-14 2021290012016 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 BASHKIA LUSHNJE Nj.Adm.Hyzgjokaj per sa lik pagat e kr.fshatrave muaji dhjetor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 45,815 2016-01-13 2016-01-14 1521290012016 Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 BASHKIA LUSHNJE Nj.Adm.Dushk per sa lik pagat kr.fshatrave muaji dhjetor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 477,190 2015-12-29 2015-12-30 84721290012015 Sherbime te tjera 2129001 BASHKIA LU. per sa lik.pagese per punonjes te liruar (neni 145 kodi i punes) muaji dhjetor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 42,500 2015-12-28 2015-12-29 84421290012015 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 2129001 BASHKIA LU. per sa lik shperblim nxenes ekselente Axhilda Nuredin Merkja,VKB nr.20 dt.18.09.2015,shkresa N/Pref.nr.617/2 dt.28.09.2015,sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 331,349 2015-12-21 2015-12-23 78121290012015 Paga baze - Sherbime te tjera - Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LU. Nj.Adm.Fiershegan per sa lik.pagat e punonjesve tetor 2015 & kr.fshati muaji korrik,tetor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 124,171 2015-12-21 2015-12-22 77621290012015 Paga baze - Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LU. Nj.Adm.Ballagat per sa lik.pagat e punonjesve muaji nentor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 39,147 2015-12-21 2015-12-22 77921290012015 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LU. Nj.Adm.Fiershegan per sa lik.pagat e punonjesit gj.civile muaji nentor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 232,712 2015-12-21 2015-12-22 77821290012015 Paga baze - Sherbime te tjera - Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 BASHKIA LU. Nj.Adm.Hysgjokaj per sa lik.pagat e punonjesve muaji nentor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 39,147 2015-12-21 2015-12-22 79121290012015 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LU. Nj.Adm.Fiershegan per sa lik.pagat e punonjesit gj.civile muaji tetor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 157,080 2015-12-21 2015-12-22 78621290012015 Sherbime te tjera 2129001 BASHKIA LU. per sa lik.pagese per punonjes te liruar (neni 145 kodi i punes) muaji nentor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 134,300 2015-12-21 2015-12-22 79421290012015 Sherbime te tjera - Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 BASHKIA LU. Nj.Adm.Fiershegan per sa lik.pagat e punonjesve me kontrate & kr.e fshatrave muaji nentor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 28,127 2015-12-21 2015-12-22 77721290012015 Paga baze 2129001 BASHKIA LU. Nj.Adm.Hysgjokaj per sa lik.pagat e punonjesit gj.civile muaji nentor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 41,573 2015-12-21 2015-12-21 77521290012015 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LU. Nj.Adm.Ballagat per sa lik.pagat e punonjesit gj.civile muaji nentor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 290,613 2015-12-21 2015-12-21 76821290012015 Paga baze - Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LU. Nj.Adm.Dushk per sa lik.pagat e punonjesve muaji nentor 2015 & kr.fshatrave korrik,tetor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 40,405 2015-12-03 2015-12-04 73421290012015 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LU. per sa lik.paga per Liza Haxhiu muaji nentor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 193,800 2015-11-19 2015-11-20 69521290012015 Sherbime te tjera 2129001 BASHKIA LU. Nj.Adm.Fiershegan per sa lik.pagat e punonjesve me kontrate muaji maj-qershor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 730,371 2015-11-19 2015-11-19 63921290012015. Sherbime te tjera - Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 BASHKIA LU. Nj.Adm.Hysgjokaj per sa lik.pagat e punonjesve me kontrate shkurt-qershor 2015,keshilli+kr.fshati shkurt-prill & qershor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 30,000 2015-11-12 2015-11-13 61221290012015 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 2129001 BASHKIA LU. per sa lik. shpenzime vend permbarimi Avdyl Cani shkresa nr.757(1286) dt.23.05.2012,shkresa nr.750 (1492) dt.25.05.2012,shkresa nr.2517 dt.25.06.2014
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 175,881 2015-11-12 2015-11-12 63721290012015 Paga baze - Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LU. Nj.Adm.Ballagat per sa lik.pagat e punonjesve muaji tetor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 391,027 2015-11-12 2015-11-12 63921290012015 Paga baze - Sherbime te tjera - Shpenzime kompesimi per anetaret e parlamentit dhe zyrtare te tjera te zgjedhur 2129001 BASHKIA LU. Nj.Adm.Hysgjokaj per sa lik.pagat e punonjesve muaji tetor 2015 sipas listepageses
Bashkia Lushnje (0922) BANKA KOMBETARE TREGTARE Lushnje 41,573 2015-11-12 2015-11-12 63621290012015 Paga baze - Shtese page per funksionin - Shtese page per vjetersi ne pune 2129001 BASHKIA LU. Nj.Adm.Ballagat per sa lik.pagat e punonjesit gj.civile muaji tetor 2015 sipas listepageses
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave