Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 2,410 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
AVNISHABA 190,464.00 3 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AVNI SHABA Tirane 84,000 2020-07-13 2020-07-17 23410160012020 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1016001, blerje materiale per ndricim, prverbal dt 19.06.2020, prverbal emergjence nr 4512/1 dt 19.06.2020, fature 20 dt 19.06.2020 seri 87389920 FH 11 dt 19.06.2020, prverbal dt 19.06.2020 shkrese 4513/2 dt 06.07.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AVNI SHABA Tirane 12,000 2019-04-24 2019-04-26 18210160012019 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1016001, blerje materiale per ndricim, kerkese nr 558 dt 26.03.2019 prverbal dt 26.03.2019 fature nr 41 dt 27.03.2019 seri 62860641 FH nr 12 dt 27.03.2019 prverbal dt 27.03.2019 shkrese 558/1 dt 12.04.2019
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) AVNI SHABA Tirane 94,464 2019-04-24 2019-04-26 18310160012019 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim 1016001, blerje materiale elektrike dhe hidraulike, kerkese nr 537 dt 21.03.2019, fature nr 17 dt 11.04.2019 seri 62860568 FH nr 16 dt 11.04.2019 prverbal dt 11.04.2019 shkrese 537/1 dt 16.04.2019
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave