Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 1,923 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ARMSSCHOOLACADEMY 11,124,624.00 2 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ARMS SCHOOL ACADEMY Tirane 8,196,744 2020-05-21 2020-05-29 13510160012020 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per sistemin e sigurimit 1016001,blerje pajisje armatimi, UP nr 7634/5 dt 06.12.2019, njoftim fituesi 7634/11 dt13.12.2019vazhdim kontr 7634/12 dt 13.12.2019 urdh 7634/13 dt 23.12.2019 fature 26 dt 17.02.2020 seri 84286429 FH 11 dt17.02.2020prverbal1/1dt 17.02.2020
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ARMS SCHOOL ACADEMY Tirane 2,927,880 2020-01-30 2020-01-31 64010160012019 Shpenz. per rritjen e AQT - paisje per sistemin e sigurimit 1016001,blerje pajisje armatimi, UP nr 7634/5 dt 06.12.2019, njoftim fituesi 7634/11 dt13.12.2019 kontr 7634/12 dt 13.12.2019 urdh 7634/13 dt 23.12.2019 fature 266 dt26.12.2019 seri 53921398 FH 63 dt30.12.2019prverbal 1 dt 26.12.2019
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave