Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 1,923 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ALBTOURS"D"-VASTOUROPERATORE 217,300.00 2 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 77,400 2020-01-13 2020-01-17 61010160012019 Udhetim jashte shtetit 1016001, shpenzim udhetim sherbim jashte vendit, urdher 8801/1dt 30.10.2019,UP 8801/2 dt 04.11.2019, ftese per oferte 8801/3dt 04.11.2019, njoftim fituesi APP dt 04.11.2019, fature 2384dt 04.11.2019 seri 81086384shkrese 8801/4 dt 27.11.2019
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 139,900 2019-02-06 2019-02-12 3910160012019 Udhetim jashte shtetit 1016001, shpenzim udhetim sherbim jashte vendit, urdher 100/8 dt 16.01.2019, UP 100/9 dt 16.01.2019, ftese per oferte 100/10 dt 16.01.2019, njoftim fituesi APP dt 18.01.2019, fature 73 dt 18.01.2019 seri 70889473 shkrese 100/13dt 29.01.2019
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave