Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) (Mbi 1,923 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ALBANIANFOODANDHOSPITALITYLAB 311,366.00 3 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBANIAN FOOD AND HOSPITALITY LAB Tirane 106,950 2022-12-20 2022-12-29 42410160012022 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, Ap Min Brendshme shpenzim per pritje percjellje, program nr 2610/1 dt 11.03.2022, urdher nr 2610/2 dt 11.03.2022, fature nr 33 dt. 18.03.2022, shkrese nr 2610/9 dt 08.04.2022
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBANIAN FOOD AND HOSPITALITY LAB Tirane 82,916 2021-07-07 2021-07-12 20410160012021 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, shpenzime per pritje percjellje, program nr 2541/1 dt 20.05.2021 urdher nr 2541/2 dt 20.05.2021 fature nr 2/2021 dt 01.06.2021, shkrese nr 2541/4 dt 23.06.2021
Aparati i Ministrise se Brendshme (3535) ALBANIAN FOOD AND HOSPITALITY LAB Tirane 121,500 2021-07-06 2021-07-12 20010160012021 Shpenzime per pritje e percjellje 1016001, shpenzime per pritje percjellje, program nr 916 dt 19.02.2021 urdher nr 916/1 dt 19.02.2021 fature nr 1/2021 dt 24.05.2021, shkrese nr 916/7 dt 16.06.2021
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave