Transaksion Thesari 2019- Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) (Mbi 4,180 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ALBTOURS"D"-VASTOUROPERATORE 502,405.00 4 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 38,430 2019-12-05 2019-12-23 108310060012019 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni rome autorizim nr 8733 dt.9.10.19, up nr.76 dt.11.10.19, ftes oferte dt.14.10.19, njoft fituesi dt.14.10.19 fat nr.2192 dt.14.10.19 (81085592)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 130,300 2019-07-02 2019-07-04 57310060012019 Udhetim jashte shtetit MIe bilet avioni autorizim nr.5968 dt.14.06.19, up nr.47 dt.17.6.19, fteszs fert dt.17.6.19, njoft fit 17.6.19, fat nr.1297 (76003397) dt.17.06.19,
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 68,800 2019-05-28 2019-05-29 47610060012019 Udhetim jashte shtetit MIE, bileta avioni rome, autorizim nr.4604 dt.30.04.19, up nr.34 dt.02.05.2019, ftes ofert 02.05.2019, njoft 02.05.2019, fat nr.982 dt.02.05.19 (76004182)
Aparati i Ministrise se Infrastruktures dhe Energjise (3535)( ish Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535)) ALBTOURS"D"-VAS TOUR OPERATORE Tirane 264,875 2019-02-08 2019-02-12 7110060012019 Udhetim jashte shtetit MIE pagese blerje avioni ftesa per ofert 7.1.2019 urdher 1dt 7.1.2019 njoftim fit 7.1.2019 fat nr 101 dt 8.1.19(70888501) autorizim 15004/4 dt 7.1.2019
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave