Transaksion Thesari 2015-2017- Bashkia Fier (0909) (Mbi 3,081 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
BANKACREDINS 74,417,331.00 153 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 2,000 2018-12-26 2018-12-27 86121110012018 Udhetim i brendshem Bashkia Fier 2111001 dieta Dhjetor 2018 sipas listëpagesës Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 212,500 2018-12-26 2018-12-27 85521110012018 Shpenzime per qiramarrje per pronat residenciale Bashkia Fier 2111001 pagesë qiramarrje,kontr.qiraje 50/1 dt 27.02.2018, njof ne form elektr. ofertë 50 dt 04.01.2018,pv marrje dorëzim dt 28.03.2018,sipas listëpagesës Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 655,313 2018-12-06 2018-12-07 80721110012018 Shtese page per funksionin Bashkia Fier 2111001 paga Nentor 2018 sipas listëpagesës Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 41,709 2018-12-06 2018-12-07 81421110012018 Paga baze Bashkia Fier 2111001 paga Nentor 2018 sipas listëpagesës Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 50,955 2018-12-06 2018-12-07 80321110012018 Te tjera transferta tek individet Bashkia Fier 2111001 pagese per lirim na detyra Urdh 180/2dt 13.08.2018,sipas listëpagesës Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 1,385,573 2018-12-06 2018-12-07 80421110012018 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta Bashkia Fier 2111001 paga Nentor 2018 sipas listëpagesës Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 36,550 2018-11-26 2018-11-27 80021110012018 Te tjera transferta tek individet Bashkia Fier 2111001 pagese per nxenesit e dalluar Urdh .598 dt 30.10.2018 sipas listëpagesës, Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 3,500,000 2018-11-21 2018-11-26 79021110012018 Te tjera transferta tek individet Bashkia Fier 2111001demshperblim per ullinjte VKB 94 dt. 19.9.2017akt-vleresimi 7624/1 dt 16.8.2018,Urdh Kryet,10746 dt 19.11.2018 sipas listëpagesës, Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 212,500 2018-11-14 2018-11-15 77121110012018 Shpenzime per qiramarrje per pronat residenciale Bashkia Fier 2111001,pagesë qiramarrje,kontr.qiraje 50/1 dt 27.02.2018, njof ne form elektr. ofertë 50 dt 04.01.2018,pv marrje dorëzim dt 28.03.2018,sipas listëpagesës Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 124,619 2018-11-09 2018-11-12 76221110012018 Te tjera transferta tek individet Bashkia Fier 2111001 pagese per lirim na detyra Urdh 12 dt 13.08.2018,sipas listëpagesës Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 41,709 2018-11-08 2018-11-09 75621110012018 Paga baze Bashkia Fier 2111001 paga Tetor 2018 sipas listëpagesës, Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 553,343 2018-11-08 2018-11-09 75221110012018 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Fier 2111001 paga Tetor 2018 sipas listëpagesës, Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 1,386,570 2018-11-07 2018-11-08 74621110012018 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta Bashkia Fier 2111001 paga Tetor 2018 sipas listëpagesës, Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 50,000 2018-11-01 2018-11-02 73321110012018 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi Bashkia Fier 2111001ndime e menjehershme Urdh 590 dt 29.10.2018,sipas listëpagesës Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 123,807 2018-10-26 2018-10-29 72921110012018 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001pagese per mjet. dhurat Kryq Kuq Gjerman VKB.72 dt....8.8.2018 Urdh.4326/4 dt.23/5/2018 fh.21 dt.25.5.2017
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 46,612 2018-10-18 2018-10-19 71021110012018 Udhetim jashte shtetit Bashkia Fier 2111001, dieta jashtë vendit, Urdh 3579/2 dt 04.06.2018,shkresë 3579/3 dt 14.6.2018,ft 3579/1 dt 04.06.2018, sipas listëpagesës, Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 26,401 2018-10-10 2018-10-11 66521110012018 Te tjera transferta tek individet Bashkia Fier 2111001,shpërblim për lirim nga puna te punonjësit,sipas listëpagesës, Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 212,500 2018-10-10 2018-10-11 67321110012018 Shpenzime per qiramarrje per pronat residenciale Bashkia Fier 2111001,pagesë qiramarrje,kontr.qiraje 50/1 dt 27.02.2018, njof ne form elektr. ofertë 50 dt 04.01.2018,pv marrje dorëzim dt 28.03.2018,sipas listëpagesës Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 32,281 2018-10-10 2018-10-11 67521110012018 Te tjera transferta tek individet Bashkia Fier 2111001,shpërblim për punonjës që lirohen nga detyra,Urdh 6322/1 prot dt 06.07.2018,sipas listëpagesës Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 1,385,711 2018-10-08 2018-10-09 65221110012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Bashkia Fier 2111001, paga Shtator 2018 sipas listëpagesës, Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 600,984 2018-10-08 2018-10-09 65621110012018 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Fier 2111001, paga Shtator 2018 sipas listëpagesës, Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 41,709 2018-10-08 2018-10-09 66021110012018 Paga baze Bashkia Fier 2111001, paga Shtator 2018 sipas listëpagesës, Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 212,500 2018-09-13 2018-09-14 60321110012018 Shpenzime per qiramarrje per pronat residenciale Bashkia Fier 2111001, pagesë qiramarrje,Ofertë 50 dt 04.01.2018,Kontr qira 50/1 dt 27.02.2018,pv dt 28.03.2018 sipas listëpagesës, Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 1,393,064 2018-09-06 2018-09-07 57521110012018 Shtese page per vjetersi ne pune PAGA GUSHT 2018 BASHKIA FIER
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 647,241 2018-09-06 2018-09-07 57821110012018 Shtese page per funksionin PAGA GUSHT 2018 BASHKIA FIER
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 41,709 2018-09-06 2018-09-07 58221110012018 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi PAGA GUSHT 2018 BASHKIA FIER
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 26,401 2018-09-06 2018-09-07 58421110012018 Te tjera transferta tek individet PAGA GUSHT 2018 BASHKIA FIER
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 85,000 2018-08-17 2018-08-20 56321110012018 Te tjera transferta tek individet Bashkia Fier 2111001,shpërblim për botim libri,VKB 89 DT 30.10.2017,mirat pref. 1181/1 dt 16.11.2017,Urdh Kryet,772 dt 15.08.2018,kontr.1445 dt 8.2.2017,fat 295 seri 26950945, sipas listëpagesës, Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 15,300 2018-08-09 2018-08-10 54821110012018 Te tjera transferta tek individet Bashkia Fier 2111001,shpërblim për nxënësit e dalluar,Urdh 403 nr 7135 prot dt 27.07.2018,VKB 76 dt 29.7.2016, sipas listëpagesës, Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 212,500 2018-08-09 2018-08-10 54721110012018 Shpenzime per qiramarrje per pronat residenciale Bashkia Fier 2111001,ambjente me qeraUrdh marrje me qera,njof elektronik për marrje me qera,ofertë 50 dt 4.1.2018,Kontr 50/1 dt 27.02.2018,pv marrje dorëzim ambjenti dt 28.03.2018, sipas listëpagesës, Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 611,421 2018-08-06 2018-08-07 52821110012018 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Fier 2111001, paga Korrik 2018 sipas listëpagesës, Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 41,709 2018-08-06 2018-08-07 53121110012018 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Bashkia Fier 2111001, paga Korrik 2018 sipas listëpagesës, Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 1,381,596 2018-08-06 2018-08-07 52421110012018 Shtese page per veshtiresi dhe rreziqe Bashkia Fier 2111001, paga Korrik 2018 sipas listëpagesës, Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 26,401 2018-08-06 2018-08-07 53421110012018 Te tjera transferta tek individet Bashkia Fier 2111001, paga Korrik 2018 sipas listëpagesës, Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 212,500 2018-07-09 2018-07-13 48021110012018 Shpenzime per qiramarrje per pronat residenciale Bashkia Fier 2111001 pagesa qeraje Qershor Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 1,296,250 2018-07-05 2018-07-09 46221110012018 Shtese page per pune ne turne te dyta dhe te treta Bashkia Fier 2111001 paga 1-30 Qershor Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 41,709 2018-07-05 2018-07-09 47021110012018 Raporte mjeksore te paguara nga punedhenesi Bashkia Fier 2111001 paga 1-30 Qershor Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 625,380 2018-07-05 2018-07-09 46621110012018 Shtese page per vjetersi ne pune Bashkia Fier 2111001 paga 1-30 Qershor Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 26,401 2018-07-05 2018-07-09 47221110012018 Te tjera transferta tek individet Bashkia Fier 2111001 pagese Qershor Nevila Çala
Bashkia Fier (0909) BANKA CREDINS Fier 41,709 2018-06-07 2018-06-08 41021110012018 Shtese page per funksionin Bashkia Fier 2111001 paga Maj Nevila Çala
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave