Transaksion Thesari 2015-2017- Bashkia Fier (0909) (Mbi 3,081 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ARKONSTUDIO 40,936,180.00 4 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Bashkia Fier (0909) ARKONSTUDIO Fier 12,232,874 2017-06-13 2017-06-14 39421110012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Fier 2111001 up 32 21.6.2016,pv 27.7.2016,njk ,kontrate 36/231/2016 20.10.2016,leje sheshi ndertimit 8.12.2016,sit perfundimtar ,memo drshp 7.4.2017,akt-kolau ,akt marjes dorzim 7.4.2017,fd 224 seri 31156982 dt 8.4.2017
Bashkia Fier (0909) ARKONSTUDIO Fier 7,855,550 2017-04-03 2017-04-04 20621110012017 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Fier 2111001 up 32 21.6.2016,pv 27.7.2016,njk ,kont 36/231/2016 20.10.2016,leje shesh ndert,sit 2,memo drshp 27.2.2017,fd 216 seri 31156974 28.2.2017
Bashkia Fier (0909) ARKONSTUDIO Fier 6,109,858 2017-03-03 2017-03-06 13521110012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Fier 2111001 up 32.21.6.2016,pv 27.7.2016,njk ,kont 36/231/2016 dt 20.10.2016,leje shesh ndert 8.12.2016,sit 2 ,memo drshp 27.2.2017,fd 216 31156974 28.2.2017
Bashkia Fier (0909) ARKONSTUDIO Fier 14,737,898 2016-12-30 2016-12-30 74721110012016 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Fier 2111001 up 32 21.6.2016,pv 27.7.2016,njf,kont 36/231/2016 20.102016,sit 1 28.12.2016,fd 210 28.12.2016 31156968
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave