Transaksion Thesari 2015-2017- Bashkia Fier (0909) (Mbi 3,081 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ARJANADODI 21,744,479.00 4 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Bashkia Fier (0909) ARJANA DODI Fier 6,705,999 2018-10-22 2018-10-23 72121110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - toke bujqesore Bashkia Fier 2111001, blerje sip toke are, VKB 73 dt 31.07.2018,VKB 94 dt 19.09.2018,mirat prefek 1550/2 dt 02.10.2018, 1272/1 dt 09.08.2018,kontr 1691 repertori, nr 518 koleksioni,çertif.pronësie
Bashkia Fier (0909) ARJANA DODI Fier 7,470,000 2018-06-22 2018-06-25 44321110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Bashkia Fier 2111001,vkb 97 19.12.2017,mirpref 11.1.2018,autorizim i kryerjes se veprimit nr 2450 27.3.201,prok e posacme kryerje veprim nr 792, repi nr 243 koli 19.4.2017,dekla noter 856 rep nr 259kol 21.4.2017,kontshit 21.4.2016
Bashkia Fier (0909) ARJANA DODI Fier 98,480 2017-06-22 2017-06-23 41121110012017 Shpenzime per te tjera materiale dhe sherbime operative Bashkia Fier 2111001 uk 8345 9.12.2016,uk 4818 6.6.2017,fd 244 5.12.2016,kontrat marje truall me qera,seri 42505704 fd 19 30.4.2017,seri 42505729,kontrate shitblerje pasurie,fd 20 30.5.2017 seri 42505730.
Bashkia Fier (0909) ARJANA DODI Fier 7,470,000 2017-04-26 2017-04-27 26821110012017 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative Bashkia Fier 2111001 blerje godine pasurie,vkb 103 23.12.2016,mp 1305/1,5.1.2017,aut krv 1 nr 2450 27.3.2017,deklarate noteriale 856 rep nr 259kol dt 21.4.2017,kont shit-blerje 21.4.2016
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave