Transaksion Thesari 2015-2017- Bashkia Fier (0909) (Mbi 3,081 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ALUERA 21,792,166.00 8 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Bashkia Fier (0909) ALUERA Fier 5,237,133 2017-07-12 2017-07-13 247921110012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Fier 2111001 up 60 13.10.2016,pv 11/11/2016,njf 19.12.2016,kontrate 45/231/2016 20.12.2016,memo dshp 18.5.2017,sit perfundimtar,pverb kolaudimi,çertifikat e md 18.5.2017,fd 8 19.5.2017,seri 46570010
Bashkia Fier (0909) ALUERA Fier 6,720,509 2017-05-02 2017-05-03 27921110012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Fier 2111001 up 60 13.10.2016,pv 11/11/2016,njf 19.12.2016,kontrate 45/231/2016 20.12.2016,memo dshp 7.4.2017,sit 3,fd 3 28.3.2017 seri 46570003
Bashkia Fier (0909) ALUERA Fier 1,255,900 2017-04-25 2017-04-26 26421110012017 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bahkia Fier 2111001 rik shk.Dino Ismaili up 60 13.10.2016,prv 11.12.2016,njf 19.12.2016,,kont 45/231/2016 20.12.2016 ,memo drshp 23.2.2017,sit 3fat.3dt.28.3.2017seri 46570003
Bashkia Fier (0909) ALUERA Fier 3,001,767 2017-03-01 2017-03-02 12921110012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bahkia Fier 2111001 up 60 13.10.2016,prv 11.12.2016,njf 19.12.2016,,kont 45/231/2016 20.12.2016 ,memo drshp 23.2.2017,sit 2 fd 1023.2.2017 46570001
Bashkia Fier (0909) ALUERA Fier 4,366,976 2016-12-30 2017-01-10 75421110012016 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore Bashkia Fier 2111001 up 61 dt 13.10.2016,pv 11.12.2016,njf 19.12.2016,kont 45/231/2016 20.12.2016 memo dshp 30.12.2016 ,fd 39 27.12.2016 19513297,sit nr 1
Bashkia Fier (0909) ALUERA Fier 288,783 2016-10-26 2016-10-26 58721110012016 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Fier 2111001 5% garanci punimi shtrim rruge me rere bituminoze Vajkan
Bashkia Fier (0909) ALUERA Fier 171,553 2016-10-25 2016-10-25 58621110012016 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala bashkia Fier 5% garanci punimi rik ujesjellesi Veri Kallm i Madh pv kolaud 30.6.2015,cert e marjes se perkoshmene dorezim 30.6.2015,certifikate e garancise se punimeve 23.8.2016
Bashkia Fier (0909) ALUERA Fier 749,545 2016-03-16 2016-03-17 14421110012016 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Fier 2111001 5% garanci punimi ure Kraps
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave