Transaksion Thesari 2015-2017- Bashkia Fier (0909) (Mbi 3,081 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ALBGARDEN 28,916,556.00 3 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Bashkia Fier (0909) A L B G A R D E N Fier 1,445,827 2017-08-29 2017-08-30 56621110012017 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Fier 2111001 5% garanci punimi Çertifikate garancie 28.6.2017,urdher per ngritjen e komisjonit 23.6.2017,siruacion perfundimtar,akt-kolaudimi.
Bashkia Fier (0909) A L B G A R D E N Fier 21,844,703 2016-12-30 2016-12-30 75021110012016 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet Bashkia Fier 2111001 up 34 21.6.2016,pv 28.7.2016,kont 26/231/2016 25.8.2016,prot 4130/6,memo dshp,sit perf ,akt-kolau,cert marjes ne dorzim,fd 85 411107171 19.12.2016
Bashkia Fier (0909) A L B G A R D E N Fier 5,626,026 2016-12-14 2016-12-15 70421110012016 Shpenz. per rritjen e AQT - lulishtet Bashkia Fier 2111001 up 34 21.6.2016,pv 28.7.2016,kont 26/231/2016 25.8.2016 prot 41306,memo kontrolli 9.12.2016,sit pjesor nr 1 ,fd 58 0461094 dt 10.10.2016
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave