Transaksion Thesari 2015-2017- Bashkia Fier (0909) (Mbi 3,081 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ALB-STAR 202,316,388.00 9 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Bashkia Fier (0909) ALB - STAR Fier 6,296,888 2018-10-03 2018-10-05 63821110012018 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Fier 2111001,garanci 5%,kërkesë 5882 prot dt 20.06.2018, Urdh.Titullari 4652/1 dt 02.07.2018,kontr 730/8 prot dt 19.01.2015,sit.përfund.,akt kolaudim dt 24.06.2016, akt marrje dorëz dt 13.07.2016, çertif.garancie pun. dt 31.7.2018
Bashkia Fier (0909) ALB - STAR Fier 12,899,402 2018-10-03 2018-10-04 63721110012018 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Fier 2111001,garanci 5%,kërkesë 5882 prot dt 20.06.2018, Urdh.Titullari 4652/1 dt 02.07.2018,kontr 730/8 prot dt 19.01.2015,sit.përfund.,akt kolaudim dt 24.06.2016, akt marrje dorëz dt 13.07.2016, çertif.garancie pun. dt 31.7.2018
Bashkia Fier (0909) ALB - STAR Fier 11,400,000 2018-03-27 2018-03-28 20121110012018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Fier 2111001 te prapambetura,up 813/1 19.4.2016,njmp 19.4.2016,rpvp 19.4.2016,kontr 4395/1 5.7.2016,sit perfundim,akt-kolaud.çertif md ,fd 137 ,seri 03368762,15.07.2016
Bashkia Fier (0909) ALB - STAR Fier 26,171,130 2017-08-28 2017-08-29 56421110012017 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Fier 2111001 up 46 2.9.2017,pv 13.10.2016,njf 13.10.2016,kontr 35/231/2016 21.10.2016,akt dorz 21.2.2017,memo dshp 19.6.2017,fd 164 30.6.2017 seri 30342239
Bashkia Fier (0909) ALB - STAR Fier 592,169 2017-08-28 2017-08-29 56521110012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Fier 2111001 up 46 2.9.2017,pv 13.10.2016,njf 13.10.2016,kontr 35/231/2016 21.10.2016,akt dorz 21.2.2017,memo dshp 19.4.2017,fd 69 31.3.2017 seri 30342231
Bashkia Fier (0909) ALB - STAR Fier 14,777,683 2017-05-04 2017-05-05 28721110012017 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Fier 2111001 up 46 2.9.2017,pv 13.10.2016,njf 13.10.2016,kontr 35/231/2016 21.10.2016,akt dorz 21.2.2017,memo dshp 19.4.2017,fd 69 31.3.2017 seri 30342231
Bashkia Fier (0909) ALB - STAR Fier 10,538,229 2017-03-27 2017-03-28 19521110012017 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera ndertimore Bashkia Fier 2111001 up 46 2.9.2016,pv 13.10.2016,njf 13.10.2016,kontrate 35/231/2016 21.10.2016,memo dshp 8.3.2017,fd 31 28.2.2017,seri 30342142
Bashkia Fier (0909) ALB - STAR Fier 11,323,404 2016-10-18 2016-10-18 57921110012016 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Fier 2111001 up 12 2.12.2014,njf 730/7 13.1.2015,kont 730/8 19.1.2015,fd 74 5.5.2016 03368897
Bashkia Fier (0909) ALB - STAR Fier 108,317,483 2015-08-26 2015-08-26 43021110012015 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Fier 2111001 likujdim fature
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave