Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) (Mbi 1,516 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 105,775,436.00 135 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 153,836 2017-11-01 2017-11-02 46810940012017 Paga baze MZHU paga tetor 2017 nr pun 113/82 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 61,761 2017-11-01 2017-11-02 47110940012017 Paga baze MZHU paga tetor 2017 nr pun 113/82 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 118,225 2017-10-26 2017-10-27 45610940012017 Paga baze MZHU paga shtator 2017 pun te lir.nga detyra Ligji nr 7961 dt 12.07.1995 vend nr 511 dt 24.10.2017 liste pagese tetor 2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,836,716 2017-10-02 2017-10-03 43310940012017 Paga baze MZHU paga shtator 2017 nr pun 113/88 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,403,401 2017-10-02 2017-10-03 43610940012017 Paga baze MZHU paga shtator 2017 nr pun 113/88 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 1,869,496 2017-10-02 2017-10-03 43510940012017 Paga baze MZHU paga shtator 2017 nr pun 113/88 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 323,772 2017-10-02 2017-10-03 43410940012017 Paga baze MZHU paga shtator 2017 nr pun 113/88 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 336,868 2017-09-15 2017-09-18 42210940012017 Paga baze MZHU paga shtator 2017 vendim nr 511 dt 24.10.2002 ligji nr 7961 dt 12.07.1995 urdher nr 149 ,150,151,154 dt 08.09.2017 liste pagese 1-13 shtator 2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 300,949 2017-09-15 2017-09-18 42310940012017 Paga baze MZHU paga shtator 2017 vendim nr 511 dt 24.10.2002 ligji nr 7961 dt 12.07.1995 urdher nr 149 ,150,151,154 dt 08.09.2017 liste pagese 1-13 shtator 2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 538,919 2017-09-15 2017-09-18 42110940012017 Paga baze MZHU paga shtator 2017 vendim nr 511 dt 24.10.2002 ligji nr 7961 dt 12.07.1995 urdher nr 149 ,150,151,154 dt 08.09.2017 liste pagese 1-13 shtator 2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 61,761 2017-09-04 2017-09-05 38610940012017 Paga baze MZHU paga gusht 2017 nr pun 113/97 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 325,943 2017-09-04 2017-09-05 38310940012017 Paga baze MZHU paga gusht 2017 nr pun 113/97 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,445,932 2017-09-04 2017-09-05 38510940012017 Paga baze MZHU paga gusht 2017 nr pun 113/97 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 82,943 2017-08-28 2017-08-29 37110940012017 Paga baze 1094001 MZHU telefon korrik urdher nr 7048 dt 30.12.2017 faturat ngjitur nr 216971402,78577,76999,60327,78262
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 61,033 2017-08-01 2017-08-02 33610940012017 Paga baze MZHU paga korrik 2017 nr pun 15/14 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 325,943 2017-08-01 2017-08-02 33310940012017 Paga baze MZHU paga korrik 2017 nr pun 15/14 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 23,936 2017-08-01 2017-08-02 33910940012017 Paga baze MZHU paga korrik 2017 nr pun 15/14 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,126,722 2017-08-01 2017-08-02 33410940012017 Paga baze MZHU paga korrik 2017 nr pun 113/91 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,403,646 2017-08-01 2017-08-02 33510940012017 Paga baze MZHU paga korrik 2017 nr pun 113/91 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 170,118 2017-08-01 2017-08-02 34110940012017 Paga baze MZHU paga korrik 2017 nr pun 15/14 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,944,146 2017-08-01 2017-08-02 33210940012017 Paga baze MZHU paga korrik 2017 nr pun 113/91 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 78,640 2017-07-21 2017-07-24 31510940012017 Paga baze MZHU telefon qrshor urdher nr 7048 dt 30.12.2016 fat bashkelidhur dt 01.07.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 61,558 2017-07-03 2017-07-04 29910940012017 Paga baze MZHU paga qershor nr pun 113/91 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,401,067 2017-07-03 2017-07-04 29810940012017 Paga baze MZHU paga qershor nr pun 113/91 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 324,267 2017-07-03 2017-07-04 29610940012017 Paga baze MZHU paga qershor nr pun 113/91 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,886,260 2017-07-03 2017-07-04 29510940012017 Paga baze MZHU paga qershor nr pun 113/91 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,532,729 2017-06-01 2017-06-02 25210940012017 Paga baze MZHU paga maj 2017 nr pun 113/92 liste pagesa
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA CREDINS Tirane 1,879,879 2017-06-01 2017-06-02 24910940012017 Paga baze MZHU paga maj 2017 nr pun 113/92 liste pagesa
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 327,619 2017-06-01 2017-06-02 25010940012017 Paga baze MZHU paga maj 2017 nr pun 113/92 liste pagesa
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 61,558 2017-06-01 2017-06-02 25310940012017 Paga baze MZHU paga maj 2017 nr pun 113/92 liste pagesa
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 82,082 2017-05-22 2017-05-23 23810940012017 Paga baze MZHU shp telefoni prill fat nr 216897941,216904902,208280894
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 327,619 2017-05-02 2017-05-03 20210940012017 Paga baze MZHU lik paga prill 2017 liste pagese nr pun 113/92
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,230,293 2017-05-02 2017-05-03 20310940012017 Paga baze MZHU lik paga prill 2017 liste pagese nr pun 113/92
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 61,558 2017-05-02 2017-05-03 20510940012017 Paga baze MZHU lik paga prill 2017 liste pagese nr pun 113/92
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) VODAFONE ALBANIA Tirane 86,728 2017-04-25 2017-04-26 18910940012017 Paga baze MZHU telefon mars 2017 fat urdher 7048 dt 30.12.2016
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 61,558 2017-04-03 2017-04-04 15010940012017 Paga baze MZHU paga mars 2017 nr pun 109/92 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 327,391 2017-04-03 2017-04-04 14710940012017 Paga baze MZHU paga mars 2017 nr pun 109/92 liste pagese
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 70,240 2017-03-07 2017-03-08 10410940012017 Paga baze MZHU leje e pakryer liste pagese shkr per lirim nga detyra nr 1313 dt 28.02.2017
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) SHERBIMI PERMBARIMOR ZIG Tirane 26,200 2017-03-07 2017-03-08 10210940012017 Paga baze MZHU detyrim permbarimor vend gjykate nr 502 dt 10.02.2004
Aparati i Ministrise se Zhvillimit Urban dhe Turizmit (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 1,441,105 2017-03-01 2017-03-02 9610940012017 Paga baze MZHU paga shkurt 2017 nr pun 109/94
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave