Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) (Mbi 1,548 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 55,691,151.00 18 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALBANIAN NICKEL GROUP Tirane 14,985,600 2017-04-05 2017-04-07 14510930012017 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala MEI pagese kthim garancie sipas urdherit nr 76, date 01.03.2017, shkresa nr 1778, date 21.03.2017
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) VËLLAZËRIA MINERALS ALBANIA Tirane 2,345,300 2016-07-27 2016-08-03 31510930012016 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala MEI kthim garancie urdher 232 dt 12.7.2016
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BL - ARSI Tirane 713,877 2016-06-06 2016-06-09 24210930012016 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala Mei kthim garancie , urdher Ministri 159 date 10.5.2016
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 215,167 2016-03-24 2016-03-24 10810930012016 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 1093001,M.E.I pagese frang laskaj .kthim garancie urdher 78 dt 18.2.2016, rahbil mjedisi per leje minerare e shfrytezimi nr 1420 dt 11.09.2009
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) KEVGER Tirane 1,731,600 2016-03-02 2016-03-03 5610930012016 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466-M.E.I kthim garancie,urdher nr 15 dt 18.01.2015
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) LUBIMA Tirane 1,200,000 2015-12-29 2015-12-30 58910930012015 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466-M.E.I kthim garancie ,urdher nr 306 dt 16.12.2015
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) "EDIL - CENTRE" Tirane 924,314 2015-11-06 2015-11-09 43010930012015 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466-M.E.I kthim garancie,urdher nr 234 dt 09.10.2015
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) VICTORIA INVEST INTERNATIONAL Tirane 1,800,019 2015-11-06 2015-11-09 43110930012015 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466-M.E.I kthim garancie,urdher nr 237 dt 12.10.2015
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) VICTORIA INVEST INTERNATIONAL Tirane 2,488,500 2015-11-06 2015-11-09 43210930012015 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466-M.E.I kthim garancie,urdher nr 238 dt 12.10.2015
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) ALB-INDUSTRI Tirane 644,444 2015-09-10 2015-09-11 3310930012015 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466-M.E.I kthim garancie,urdher nr 87 dt 27.03.2015
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) BALKAN RESOURCES SH.P.K. Tirane 4,970,160 2015-07-23 2015-07-24 27810930012015 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466-M.E.I kthim garancie,shkrese nr 160 dt 11.06.2015
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) HEAVY INDUSTRIES SH. P.K. Tirane 4,807,170 2015-04-27 2015-04-28 12210930012015 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466-M.E.I kthim garancie,urdher nr 86 dt 27.03.2015
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) TIREX EXPLORATIONS Tirane 5,390,000 2015-03-25 2015-03-26 7610930012015 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466-M.E.I kthim garancie,urdher nr 70 dt 13.03.2015
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) TIREX EXPLORATIONS Tirane 4,210,000 2015-03-25 2015-03-26 7510930012015 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466-M.E.I kthim garancie,urdher nr 69 dt 13.03.2015
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) TIREX EXPLORATIONS Tirane 6,965,000 2015-03-25 2015-03-26 7410930012015 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466-M.E.I kthim garancie,urdher nr 68 dt 13.03.2015
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Y.SALLA Tirane 900,000 2015-03-23 2015-03-24 7210930012015 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 466-M.E.I kthim garancie,urdher nr 435 dt 23.12.2014
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) EGI - K Tirane 500,000 2015-03-20 2015-03-23 7110930012015 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 602-M.E.I kthim garancie,urdher nr 23 dt 09.02.2015
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) Y.SALLA Tirane 900,000 2015-03-23 2015-03-23 7210930012015 Garanci bankare te vitit te meparshem,Te Dala 602-M.E.I kthim garancie,urdher nr 435 dt 23.12.2014
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave