Transaksion Thesari 2015-2017- Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) (Mbi 1,548 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 6,666,749.00 5 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) EGI - K Tirane 442,000 2016-02-10 2016-02-11 4610930012016 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala 466-M.E.I kthim garancie,urdher nr 16 dt 18.01.2015
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) EGI - K Tirane 892,000 2016-02-10 2016-02-11 4510930012016 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala 466-M.E.I kthim garancie,urdher nr 14 dt 18.01.2015
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) TIREX EXPLORATIONS Tirane 173,429 2015-04-27 2015-04-28 12010930012015 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala 466-M.E.I kthim garancie,urdher nr 68 dt 13.03.2015
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) TOPI EKI SH.P.K. Tirane 964,320 2015-04-27 2015-04-28 12110930012015 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala 466-M.E.I kthim garancie,urdher nr 88 dt 27.03.2015
Aparati i Ministrise se Energjisë dhe Industrisë (3535) TIREX EXPLORATIONS Tirane 4,195,000 2015-03-25 2015-03-26 7710930012015 Garanci bankare te vitit ne vazhdim,Te Dala 466-M.E.I kthim garancie,urdher nr 71 dt 13.03.2015
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave