Transaksion Thesari 2015-2017- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) (Mbi 1,856 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
ALBANIAEXPERIENCE 6,415,349.00 5 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 85,294 2017-12-20 2017-12-26 61710730012017 Udhetim jashte shtetit K Q Z bileta udhet proc ver 27.11.17 fat 220 dt 27.11.17 ser 51147577 p.ver rast emergj 30.11.17
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 114,896 2017-11-21 2017-11-22 54210730012017 Udhetim jashte shtetit KQZ sherb trans dhe akomod urdh prok 60 dt 18.10.17 proc ver 19.10.17 fat 296 dt 15.11.17 ser 51147522
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 76,800 2017-05-15 2017-05-16 16410730012017 Udhetim jashte shtetit 1073001 KQZ bileta udhetimi, urdh prok 26 dt 12.04.2017 ftes ofert 12.04.2017, rap perfund 18.04.2017, fat 103 ser 422170030 dt 20.04.2017 fat 109 ser 422170036 dt 28.04.2017
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 7,959 2017-01-24 2017-01-25 1810730012017 Udhetim jashte shtetit KQZ sig shen deti urdh 134 dt 9.12.2016 128 dt 1.12.2016 ft 7 dt 16.1.2017 sr 42216684
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 6,130,400 2016-11-08 2016-11-09 31610730012016 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca KQZ Organizim eventikonfer nderkomb. up 37 dt 9.8.2016 njf3032/8 dt 19.8.2016 kontr 3032/10 dt 22.8.2016 ft 670 dt 4.10.2016 s 33854771
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave