Transaksion Thesari 2015-2017- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) (Mbi 1,856 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
AD-STAR 55,292,749.00 4 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) AD - STAR Tirane 7,287,312 2016-09-19 2016-09-19 24410730012016 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative KQZ Lik vendosje ashensori,mobilim i ambienteve te KQZ, up 18 dt 30.003.2016, shtese kontr 7526/25 dt 01.04.2016 fat 29336766 nr 16 akt kolaud. 7526/26 dt 31.08.2016,fh 43,dt.31.08.2016
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) AD - STAR Tirane 2,692,477 2015-12-29 2015-12-30 59710730012015 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative KQZ Rikonst. ndertesa KQZ kont ne vazhdim 7526/12 dt 01.10.2015 fat 52 s 29336803 dt 26.12.2015 sit 7526/22 dt 28.12.2015
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) AD - STAR Tirane 32,718,212 2015-12-23 2015-12-24 58510730012015 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative KQZ Rikonstruksion ndertesa KQZ sit. i pjesshem kont ne vazhdim 7526/12 dt 01.10.2015 fat 48 dt 17.12.2015 seria 12901799 sit.7526/21 dt 17.12.2015
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) AD - STAR Tirane 12,594,748 2015-12-03 2015-12-04 53110730012015 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa administrative KQZ Lik rikonstr ndertesa e kqz up 79 dt 13.08.2015 njfit 7526/10 dt 29.09.2015 kontr 7526/12 dt 01.10.2015 fat 12901797 nr 46 sit 7526/11 dt 27.11.2015
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave