Transaksion Thesari 2015-2017- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) (Mbi 1,856 transaksione te regjistruara)

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.
supplierListForInst
Lista e Kategori Shpenzimi
* Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

Rezultate permbledhese

Perfitues Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
All 7,973,667.00 5 All => =>

Transaksione
*Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 123,480 2017-11-21 2017-11-22 54610730012017 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca K Q Z shp per pjesm ne konf ACEEEO komision bank urdh 182 dt 30.10.17 fat 2017-46 dt 9.11.17
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) ALBANIA EXPERIENCE Tirane 6,130,400 2016-11-08 2016-11-09 31610730012016 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca KQZ Organizim eventikonfer nderkomb. up 37 dt 9.8.2016 njf3032/8 dt 19.8.2016 kontr 3032/10 dt 22.8.2016 ft 670 dt 4.10.2016 s 33854771
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 659,400 2016-10-13 2016-10-14 28110730012016 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca KQZ Lik shp pritje urdh 96 dt 10.10.2016 ft 226 dt 05977423 dt 22.9.2016 progr bashkangjitur ft 227 dt 22.9.2016 s 05977424 ft 229 dt 23.9.2016 s 05977426
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) DREJTORI E SHERB QEVERITARE Tirane 1,028,800 2016-10-12 2016-10-14 28010730012016 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca KQZ Lik shp pritje urdh 96 dt 10.10.2016 ft 225 dt 05977422 dt 21.9.2016 progr bashkangjitur ft 224 dt 21.9.2016 s 05977421 ft 223 dt 21.9.2016 s 05977420
Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 31,587 2016-03-23 2016-03-24 7510730012016 Shpenzime per pjesmarrje ne konferenca KQZ Kuota antaresimi IACREOT urdher 16 dt 19.02.2016 fat.08.02.2016 autorizim 23.03.2016 kursi 1$=126.6 leke
  • < Më para
  • 1
  • Më pas >
Mundesuar nga Instituti Shqiptar i Shkencave